Tirisa Tirisa komentáře u knih

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Z knihy jsem hodně rozpolcená. Na jednu stranu se mi líbila, na druhou mě v určitých pasážích nudila...Chvíli jsem plakala a chvíli usínala...Takže tři hvězdičky jsou tak akorát.

24.06.2020 3 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Přečetla jsem první dva díly, uvidím časem, jestli se pustím do dalších dvou...to jen tak na úvod. S knihami jsem byla spokojená. Byly to oddechovky, které jsem si přála a navíc mě několikrát rozesmály, což jsem od tohoto druhu literatury ani nečekala, takže za mě spokojenost.

12.06.2020 4 z 5

Má sestřenka Rachel Má sestřenka Rachel Daphne du Maurier

Jen kvůli pomalejšímu rozjezdu, kdy jsem nevěděla, jestli se začtu nebo ne, strhávám jednu hvězdičku. Po příjezdu Rachel na panství už se knížka četla sama.

11.06.2020 4 z 5

Večerní vánek Večerní vánek Elizabeth Haran

Já jsem to bohužel nedala...vydržela jsem 200 stran a nakonec jsem odložila. Slovo, které mě napadá je - naivní... to by asi bylo v pořádku v tomto druhu knih, nechtěla jsem sofistikovaný román, který ve mně probudí stovku otázek o smyslu života, ale tohle už na mě bylo nějak moc. Uznávám ale, že z velké části za to nejspíš mohl překlad...když mi někdo popíše drsňáky z australského vnitrozemí, tak nečekám, že budou mluvit jakoby zrovna vylezli z románu Jane Austenové. Tady to ale větami plnými Ano, to vskutku ano jen hýřilo a mě to prostě strašně dráždilo... Každopádně nechci autorku zatratit...Předpokládám, že jsem si prostě vybrala jednu z těch slabších knih, takže časem zkusím něco s vyšším hodnocením a uvidíme...

02.03.2020 1 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Krásná série, víc takových! Už se těším, až si ji dám celou komplet bez čekání na další díl.

23.02.2020 5 z 5

Sirény z Titanu Sirény z Titanu Kurt Vonnegut Jr.

Bylo to tak nějak humorně hluboké...a ten styl...Jsem ráda, že jsem si knížku pořídila do knihovny, určitě se tam neztratí...Bohužel i přesto jsem chvílemi vypínala, za to jedna hvězdička dolů.

19.02.2020 4 z 5

Čas lásky Čas lásky Bertrice Small

Za mě bohužel nic moc...občas si ráda přečtu červenou knihovnu, je to příjemné rozptýlení...ale tady mě nějak nakonec vytáčeli úplně všichni, takže jsem byla ráda, že jsem konečně na konci.

11.02.2020 2 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

A je konec :-( Byla to skvělá série, celou dobu jsem se bavila a při čtení jsem byla naprosto ponořená do děje. Myslela jsem si o sobě, že po tolika přečtených detektivkách dokážu odhadnout vraha hned na začátku (většinou totiž funguje pravidlo - je to ten nejmíň pravděpodobný)...tady jsem ale byla vždy napjatá a až do úplného konce jsem si nebyla jistá a moje podezření se pořád točilo (i když třeba jen kolem dvou tří postav)...O tom že je série skvělá vypovídá i to, že jsem neměla ani mezi jedním dílem potřebu přečíst něco z jiného soudku...naopak jsem se pokaždé modlila, aby mi v knihovně stihli včas splnit rezervaci, abych mohla jeden díl hned vyměnit za druhý.

06.02.2020 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Opět skvělé...nechápu, jak to autorka dělá, ale těch téměř 500 stran mám vždy přečtených během chvilky (nutno dodat, že tím trpí především domácnost)...včera odpoledne jsem se pustila do posledního dílu a už jsem zase na straně 179...

03.02.2020 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Já jsem spokojená, autorka mě ani trošku nezklamala a já si tento díl užila stejně jako první...teď už chroupu třetí a jsem pořád stejně napjatá...

31.01.2020 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Tohle byla jízda, jsem nadšená a nemůžu jinak než doporučit. Zase jsem po nějaké době ráda vstávala v pět ráno a těšila se na hodinu a půl dlouhou cestu do práce, až si budu moct číst. Byla jsem napjatá, znechucená a u toho všeho pořád u vytržení...ani na chvíli jsem se nezamýšlela, jak by to celé mohlo být, neměla jsem čas, plně jsem se soustředila na čtení. Jsem zvědavá, jestli autorka dokáže udržet tuhle laťku i v příštích dílech...Jdu na to!

23.01.2020 5 z 5

Kde končí řeka Kde končí řeka Nora Roberts

Skvělá knížka, která mě opravdu bavila a dokonce rozbrečela na veřejnosti (od té doby, co mám doma malou holčičku, jsem nějaká přecitlivělá B-)).
Na začátku knížky jsem si řekla - skončí to takhle...a překvapení se bohužel nekonalo, proto ubírám hvězdičku.
Romantická linka mě opravdu bavila, až na konci už mi několikrát prolétlo hlavou...ale no tak už.
Jinak ale musím říct, že knížka byla skvělá a měla jsem ji přelouskanou během pár dnů, takže nakonec jsem víc než spokojená.

20.01.2020 4 z 5

Kastrátka Kastrátka Iny Lorentz

Mně se to bohužel zdálo často rozvleklé a asi od poloviny knihy jsem začala přeskakovat. Nejspíš mi ale jen zrovna nepadla do nálady.

14.01.2020 2 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Tak nějak bych jen opakovala, co už napsala Mirin 1349.

10.01.2020 3 z 5

Polib mne a zemřeš Polib mne a zemřeš Ira Levin

Určitě to není špatná knížka, ale asi v půlce jsem se dala do rychločtení, abych jen věděla, jak to všechno dopadne, protože jsem se přistihla, že už se nemůžu dočkat, až začnu číst něco jiného.

17.12.2019 2 z 5

Muž, který koupil Londýn Muž, který koupil Londýn Edgar Wallace

Opět skvělé čtení. Jednu hvězdičku ubírám jen proto, že Černý opat mě bavil víc, ale i tak...

11.12.2019 4 z 5

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

Skvělá detektivní jednohubka, u které jsem se skvěle bavila a nechtěla jsem od ní odcházet. Rozhodně doporučuji k přečtení!

07.12.2019 5 z 5

Jeptiška pro markraběte Jeptiška pro markraběte Naďa Horáková

Opravdu hodně čtivá série, jsem ráda, že jsem se do ní pustila a všem vřele doporučuji.

05.12.2019 5 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Jsem opět nadšená a teď už hurá na, pro mě, poslední díl. I když každá z knih je uzavřená a vždy řeší jiné případy, stejně bych si sérii příště radši přečetla tak, jak jde za sebou časově a ne tak jak byly knihy napsány. Přece jen je zde všem knihám společná postava Jana Jindřicha a pár dalších, u kterých mě ruší, že nejdříc čtu, jak Markéta porodila, v další knize Markéta není ještě ani těhotná atd. atd. Ale jinak převládá naprosté nadšení a já i tento díl vřele doporučuji.

29.11.2019 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková