Tiffany Tiffany komentáře u knih

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Pohádka pro velký holky . Tak nějak jsem čekala trochu něco jiného , takže jsem se místy musela smát a místy kroutila hlavou :) . Přišlo mi zcestné, aby se někdo na takovou dobu stáhl do ústraní a žil až asketický život s telefonem na jedno použití... a jeho okolnosti přiměly i jeho sestru s neteří odejít z New Yorku, z dobře zavedené práce..., jen, aby ho podpořila a přitom s ním byla tak omezeně v kontaktu. Ovšem to by zase vysvětlovalo jeho následné chování potom, co v "divočině" uzří ženu :)

29.01.2017 3 z 5

Sonáta pro Miriam Sonáta pro Miriam Linda Olsson

O tichu, vlastních myšlenkách, prázdnotě, osamělosti a hledání vlastních kořenů. Opět kniha plná spíše vnitřního monologu . Přesto dojemná a čtivá a taková…. Intimní…

15.12.2016 4 z 5

Po zavátých pláních Po zavátých pláních Ann Mariah Cook

Je úžasné , jít za svými sny a snažit se o jejich splnění. Mít tu sílu, odhodlání a vůli, vytrvalost. V tomto příběhu obzvlášť, museli hrdinové tvrdě na svém snu pracovat. Je na každém z nás, co považujeme za prioritu života, jestli jsme jen ovce v davu nebo jestli vybočíme za cenu, že nás někdo nechápe, ale my jsme šťastni. Do čeho jsme ochotni investovat čas a peníze . Krásný , vlastně „obyčejný“ příběh o neobyčejném snu.

26.01.2016 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Příběh plný odhodlání, smutku a naděje. Myslím, že Einar měl především velké štěstí, že potkal Gretu. Tak nějak mi jí bylo líto. Einar šel za svým instinktem, ale ona byla ta, co ho neuvěřitelně podporovala, měla pochopení ..., možná i proto, že byla umělkyně a taky žena. Snažila se mu vyhovět , nekomplikovat mu život a spoustu citových zmatků, si nechávala pro sebe. Einar měl vlastně vůbec štěstí na lidi okolo sebe. V knížce se mi zdá, to vyznělo všechno "docela snadné" , ale mám za to, že většinou je realita o něco těžší... . A to jsme pomalu o 100 let dál.

04.01.2016 4 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Autorka milým způsobem vzdává hold svému kočičímu příteli, který ji doprovázel , jejím ne zrovna lehkým životem, dlouhých 19 let. Je to takové rozloučení. Zároveň je z knížky cítit láska k městu , ve kterém žije, k lidem v něm a vlastně i k celé Iowě, kterou nám svým příběhem přiblíží. Navíc v dnešní době , je možné, si stránky knihovny vyhledat , a to jak na internetu tak FB. A Dewney je opravdu dál její součástí. Vzpomínkou. Mám za to, že když si člověk uvědomí, jak důležité je pro nás pouto se zvířetem a že prostě k člověku zvíře neodmyslitelně patří, může to být vždycky jen přínos

30.12.2015 4 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Nejprve jsem se na knížku hodně těšila, pak byla trochu zklamaná..., ale nakonec se čte opravdu pěkně. Měla jsem problém s ženskou autorkou..., po všech těch Mawerech , Hosseinim a Keplerovi.., Formánkovi ... Chlapi prostě píší jinak. Je to tedy spíš čtení pro ženy .., ale červená knihovna to není. Autorka dějiny nijak nudně neopisuje. Spíš barvitě vykresluje dobu a okolnosti..., ženským okem. Jak jinak. Přesto bych pár stránek vypustila... Proškrtala, okrájela . Ale jinak.., proč ne. U mě dobrý :) .

21.07.2015 4 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Lehce humorné, mílé čtení. Chytrá ženská, která nemá problém se "shodit" . A i když asi málo kdo , disponuje takovými financemi, obdivuji její odvahu a podnikavost. Peníze - ne peníze, každý v sobě tu činorodost nemá. Musím říct, že jsem k paní Martě pocítila sympatie

27.03.2015 4 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Je to už delší čas, co jsem knížku četla, ale dodnes vím, že ve mně dokonale vyvolávala pocity . Vlastně mi přišlo, že v knížce nejde ani tak o dialogy, ale o nálady. Byla to taková dokonalá alchymie . A tentokrát i filmové zpracování bylo velmi zdařilé. Řekla bych i zdařilejší, než literární předloha. Perfektně všechny ty vůně a nálady zachytil. Až mi přišlo, že to ani není možné.

27.03.2015 4 z 5

Historky - Na koho se nezapomíná Historky - Na koho se nezapomíná Jaroslava Moserová-Davidová

Knížka , která sice útlá, ale zanechala ve mně silný dojem z osobnosti autorky. Jeden z těch lidí, kdy člověk nechápe, že tohle se dá zvládnout , za jeden lidský život a ještě vše na tak vysoké úrovni. Naprosto renesanční člověk. Ať už jde o lékařskou praxi, hru na piano, kresbu, lezení po skalách nebo překladatelství či kariéru senátorky nebo velvyslankyně v Austrálii a na Novém Zélandu. Navíc vzpomínky odvyprávěny velmi sympaticky a bez špetky arogance.Tichá "závist" a můj velký obdiv....

08.01.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Za mě za tři s odřenýma ušima... Nevím, ale u mě se žádné napětí nestupňovalo. Vlastně jsem asi ani žádné možná nepocítila. Škoda. Zbytečně zdlouhavé, předvídatelné a vcelku nepřekvapivé. Nebýt sympatického Cormorana Strika, měla bych problém dočíst. Oproti severské krimi nuda.

23.04.2014 3 z 5

Jak běžet do kopce Jak běžet do kopce Jana Paulová

Já musím říct, že knížku jsem otevřela.., protože jsem byla asi spíš zvědavá, ale ani v nejmenším nezklamala. Mile napsaná a osobnost paní Paulové se tam zrcadlí. Knížka si na nic nehraje...Člověk čte a musí se usmívat. Navíc všichni se jednou dostaneme do bodu, že se hledáme....a hledáme nějaký ten smysl života... PS : knížku provází moc pěkná ilustrace její dcery.

03.02.2014 4 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Musím říct, že tahle knížka mě dostala... . Syrovost a opravdovost . Těžko uvěřitelný příběh jednoho muže , plný životního moudra a pravd, nad kterými se člověk prostě musí zamyslet. Občas mám potřebu si v knížkách podtrhávat a dělat poznámky. Tato knížka jich byla, po přečtení, plná.

03.02.2014 5 z 5

Sníh, oheň, vina a smrt Sníh, oheň, vina a smrt Gerhard Jäger

Příběh zajímavý , ale chyběly mi dialogy.. Až moc myšlenek a citů.., pocitů.., zachycení atmosféry....

26.11.2018 3 z 5

Zprávy z nitra Zprávy z nitra Zdeňka Pohlreich

smutné téma, které jsem otevřela díky mojí mamince, která takové štěstí neměla....

29.07.2018 4 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Příjemné překvapení. O autorovi jsem neměla vůbec ponětí a rozhodně se k němu někdy vrátím.

29.07.2018 4 z 5

Fejetony Fejetony Kamila Moučková

Mám ráda moudré ženské, které mají už něco odžito.

15.02.2018 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Měla jsem v úmyslu, pustit se hned do třetího dílu, ale nějak nemám sílu... I když mi jsou postavy nad míru sympatické a jen kvůli nim, dávám 4 hvězdičky, jinak bych dala 3 ... , té omáčky okolo a "psychologie" je prostě nějak moc... . Na můj vkus to ztrácelo švih a kolikrát jsem se v těch osobách ztrácela, protože než se k nim zase v nějaké kapitole , po utahaných odstavcích autor vrátil, musela jsem si osvěžit, kdo je kdo ... . Už se začínám bát knížek, které mají přes 600 stránek... .
PS : Místy mě to přijde i takové přitažené za vlasy.

09.01.2018 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Chvíli mi trvalo vstřebat všechny ty pojmy a jména .., zorientovat se a zvyknout si na tu středověkou brutalitu, ale jinak mě to docela bavilo, musím říct. Zkusím i druhý díl.

20.03.2017 4 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Nevím..., asi jsem neměla to správné rozpoložení..... Vlastně se mi vůbec nepodařilo pro hlavní postavu "zahořet" a knížka mě moc nechytla, i když uznávám, že je to originální .... a lidsky smutné téma. Víc mě bavily návraty do minulosti, než popletená současnost.

08.03.2017 3 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Netušila jsem , co očekávat, ale mně se příběh líbil. I jeho zpracování.

02.01.2017 4 z 5