Tiama Tiama komentáře u knih

Vikingův plášť Vikingův plášť Elizabeth Chadwick

Moc pěkně napsaná knížka, žádná červená knihovna, ale historický román pro ženy...

14.08.2013 4 z 5

Válečník Válečník Elizabeth Chadwick

Příjemné čtení. Zajímavé, nepřeslazené, napínavé..

10.08.2013 4 z 5

Děti světla Děti světla Elizabeth Chadwick

První třetina knížky se mi docela táhla, ale myslím, že to bylo dané potřebou obsáhnout delší období. Pak už to jelo.. No a děj? Nemám ráda fanatismus a v tomto případě (i období obecně) je ho víc než dost a to mi tak nějak kazilo požitek z knížky. Nechtěla bych tam žít, kdepak.

29.07.2013 3 z 5

Smrt starožitníka Smrt starožitníka Ellis Peters (p)

Opět příjemný příběh v poklidném tempu..

17.07.2013 3 z 5

Záhada staré hrobky Záhada staré hrobky Ellis Peters (p)

Na můj vkus byla knížka taková docela rozvláčná, ale i tak se mi líbila. Nakonec všechno mělo svoje místo a vysvětlilo se všechno, co bylo potřeba..

09.07.2013 3 z 5

Slitování Slitování Julie Garwood

Začátek mě málem trochu odradil, ale vytrvala jsem a pak měla knížka i spád

26.06.2013 3 z 5

Draculův poslední doušek Draculův poslední doušek Miloslav Švandrlík

Poněkud morbidní povídky.

14.06.2013 2 z 5

Vražda mlsného humoristy Vražda mlsného humoristy Miloslav Švandrlík

Nebylo to špatné, ale že bych se teda řezala smíchy, to taky ne. Taková lehká oddychovka.

13.06.2013 2 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Nijak přehnaně akční, ale tak nějak přiměřeně. Vývojem vztahů v knížce se to ale neřadí na konec série, ale spíš někam za první knížky Letopisů. Příjemné počtení.

04.06.2013 3 z 5

Doktor od Jezera hrochů Doktor od Jezera hrochů Miloslav Švandrlík

Takové pěkné oddychové čtení, které pobaví.

03.06.2013 3 z 5

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

Děj celkem odsýpal a líbilo se mi, že to nebyla jenom limonáda, ale i akce.

29.05.2013 4 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Netradičně se v části děje vyšetřování věnovala Ludmila a v druhé části Oldřich. Každá z nich měla něco do sebe. No a konečné rozuzlení se mi zdálo teda už moc překombinované. Ale i tak to bylo příjemné čtení.

27.05.2013 3 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Tentokrát se mi zdálo, že knížka má malý spád. Ne že by tam tedy bylo nějak míň mrtvých, to ani ne. Asi to bylo tím, že děj měl být rozložený na dlouhý časový úsek během pouti.

26.05.2013 2 z 5

Papoušek na smetaně Papoušek na smetaně Eva Brabcová

Lehké, vtipné, oddychové

22.05.2013 3 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Knížka mi tentokrát přišla taková "klidnější".Spíš historický román s detektivní zápletkou, než detektivka. Ale četlo se mi to pěkně.

19.05.2013 3 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Joan Johnston

Takové pěkné oddychové čtení, nebylo přehnaně unylé, jsem spokojená.

18.05.2013 3 z 5

Útěk čarodějky Útěk čarodějky Ellis Peters (p)

Zajímavé, ale dost roztahané na můj vkus

05.05.2013 2 z 5

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Nějak mi to nesedlo, protože mě řádění takových zmetků spíš rozčílí, než pobaví. Aspoň mě mohlo utěšit, že stará dáma měla štěstí. Žádná humornost mě z toho ale nijak neoslovila...

01.05.2013 2 z 5

Román o růži Román o růži Vlastimil Vondruška

Pěkně se mi to četlo,konečné řešení se mi taky líbilo. Jenom je škoda, že knížky nejdou za sebou chonologicky. Víc mi to tak vyhovuje. Asi autor teprve dodatečně ucítil potřebu vysvětlit nám čtenářům, jak to vlastně bylo..

28.04.2013 4 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Oldřich z Chlumu opět nezklamal, příběh měl spád a napětí, dobře se mi to četlo.

28.04.2013 4 z 5