Thunair

RedRedJ. Ketchum (pseudonym)

Horror vztahů na malém městě...konflikt nového a starého. Konflikt pocitu spravedlnosti a zhýčkaného bohatství, které je zvyklé dostat co chce. Všechno začne nesmyslným zabitím psa a zvrhne se v něco co nikdo nečekal aze začátku ani nechtěl...výborná směs tísně, husté atmosféry, pocitu bezmoci a místy i dojetí.
P.S.: tak tady vzali předlohu pro Johna Wicka? :D

02.05.2018

Chromý bůhChromý bůhS. Erikson (pseudonym)

5* bez diskuze

04.08.2017

Čas oblevyČas oblevyVendula Brunhoferová

Parádní Space Opera. Víc brzy v recenzi na GeekCave

28.07.2017

Dračí cestaDračí cestaDaniel Abraham

Kdykoliv se pouštím do čtení nové fantasy knihy chtě nechtě mi na mysli vytane Pán Prstenů. Tolkienovi knihy byly první fantasy které jsme kdy četl a pravděpodobně zůstane i nejlepší. To samé si uvědomují asi i současní autoři, kteří se neustále snaží přijít s něčím novým aby se nemuseli pouštět do klasického epického fantasy, kde je snadné si vylámat zuby a část ose to ( a tady je nutno říci naštětí) těmto autorům daří. To koneckonců potvrzuje i celá série vydavatelství Laser „Moderní díla fantasy“. Následující recenze na knihu Dračí cesta by nám mohla pomoci zodpovědět otázku: Je ještě dnes možné napsat epickou fantasy, která by byla klasická, dobrá a zároveň čerstvá? ( více na Geekcave.cz)

14.07.2016

TryznaTryznaNeil Gaiman

Král je mrtev, ať žije král! Desátá kniha hlavní série o Sandmanovi je zároveň knihou poslední. A Jedná se o více než důstojné rozloučení s Morfeem z rodu Věčných. Stejně jako všichni snící, i vy jste zváni na jeho Tryznu.

Víc se točtete na: http://geekcave.cz/front/comics/recenze/273

10.05.2016

Kick-Ass: NářezKick-Ass: NářezMark Millar

Toto je AntiHrdinský comics. Je potřeba číst bez vztahu k filmu a užít si syrovost a ciničnost na plné pecky :)
Beztak všichni budete slintat nad HIt Girl čuňata.
5* a prominu i otřesnou kresbu páně Romity Jr.
kéž by se u tatíka naučil víc.

06.01.2012

Mrtvý nebo živýMrtvý nebo živýMark Millar

Superpadoušský comics? proč ne:) Potěší odkazy na Marvel a DC :)

VampirellaVampirellaJohn Smith

Millarovo zklamání. Nemastné neslané sázející na rádoby erotičnost a brutálnost...vyhozený peníz...

06.01.2012odpad!

Ultimates 2: Kniha druhá: Jak ukrást AmerikuUltimates 2: Kniha druhá: Jak ukrást AmerikuMark Millar

Bombastické vyvrcholení Millarových Ultimates s úžasnou čtyř stranou.

Ultimates: Národní bezpečnostUltimates: Národní bezpečnostMark Millar

Druhá Kniha Prvních Ultimates. Obsahuje jednu z nejlegendárnějších hlášek Captain Americy :)

Ultimates: NadčlověkUltimates: NadčlověkMark Millar

Začátek Ultimates aneb Ultimátní alternativy Avengers ( v této době ultimate Avengers ještě nebyli).

ZrodZrodBrian Michael Bendis

Ultimátní fantastic Four patří do stejnéh ouniversa jako Ultimates tedy ne jako CA, DD čiSpider man kteří u nás vychází. škoda že se s ultimate FF dál u Crwe nepočítá :(

Tajná válkaTajná válkaBrian Michael Bendis

Velice luxusní vydání se spousotu bonusů. Libovka!

06.01.2012

Daredevil: Muž beze strachu: Omnibus: Kniha druháDaredevil: Muž beze strachu: Omnibus: Kniha druháBrian Michael Bendis

Ještě působivější než První omnibus. Nejedna zlomová událost Marvel universe.

06.01.2012

Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha prvníDaredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha prvníBrian Michael Bendis

Zapomeňte na Bena Aflecka a pusťte se do Bendisova perfektního DD!

06.01.2012

Captain America: Omnibus: Kniha prvníCaptain America: Omnibus: Kniha prvníEd Brubaker

Nejlepší éra Capa od jeho stvoření a pokračuje dodnes.

Preludia & nokturnaPreludia & nokturnaNeil Gaiman

Neil gaiman Dostal Starého Sandmana a volnou ruku. Na starého sandmana zapomněl a vytvořil Mýtus, který se zakrátko stal Kultem. Tohle je první kniha.

Čaroprávnost / MortČaroprávnost / MortTerry Pratchett

Klasika v pevné vazbě. Magie vs. hlavologie. Smrť vs. Mort.

Tajemství původuTajemství původuGeoff Johns

Ačkoliv jde o v pořadí pátou knihu Green lantern co se týká data vydání ( v této sérii smaozřejmě) chronologicky je to book první a jako vstup a seznámení s Halem Jordanem můžu doporučit.
Recenze: http://fantasyplanet.cz/clanek/green-lantern-tajemstvi-puvodu

StrašidlaStrašidlaChuck Palahniuk

Srašidla vás vyděsí. Strašidla vás znechutí. Strašidla vám ukážou co to je dneska bejt člověk. Palahniuk se do toho opět vrhá po hlavě a kladivem..nejspíš po vaší hlavě. Povídka za povídkou které spojují jeden obrovský příběhový celek. Tahle kniha vás do sebe vtáhne a někdy se přistihnete jak si dáváte prsty před oči,ale mezírkou čtete dál.

30.11.-0001