Zrod

Po Ultimates přichází druhá série z alternativního marvelovského světa. Tentokrát bere od začátku, úplně nově a moderněji, historii nejslavnějšího rodinného superhrdinského týmu světa, Fantastic Four. Reed Richards, Johnny Storm, Susan Storm a Ben Grimm jsou tu znova a čeká je proměna jejich života... a jejich první soupeř na život a na smrt. První knihu má na starost společně profesionální cynik Mark Millar (Mrtvý nebo živý, Kick-Ass, Ultimates) a dialogový expert Brian M. Bendis (Daredevil, Ultimate Spider-Man, Tajná válka). K tomu si přihoďte neuvěřitelnou kresbu Adama Kuberta a máte důstojný restart legendární série. A o co půjde? Pokus Reeda Richardse se tak úplně nepovedl. Účastníci experimentu zmizeli, aby se vzápětí objevili na různých místech světa se schopnostmi, které nechápu a které z nich dělají v lepším případě hříčky přírody, v horším zrůdy. Jenže pod povrchem země se něco děje a brzy nastane okamžik, kdy nedobrovolní hrdinové budou muset vyzkoušet své síly v praxi... a pokusit se při tom neumřít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71948/ultimate-fantastic-four-1-zrod-ga4-71948.jpg 3.732

Ultimate Fantastic Four 1.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Crew

The Fantastic, 2004

Kniha Zrod

Nelíísek
23.12.2018

Nečekejte nic světoborného, jen prostoduchý origin Fantastic Four.

Jediné co komiksu vytknu jsou nesmyslně uspořádané panely, člověk čte, čte, kochá se a najednou přeskočí děj a musí se vrátit a dumat nad tím jak jdou po sobě panely protože takhle to nedává smysl.

trudoš
01.07.2016

Ani nevím, co mi na komiksu vadilo víc, jestli upovídaný děj, zmatečné chování postav nebo celková plytkost. Záchranným kruhem jsou naštěstí Bendisovy pověstné dialogy okořeněné Millarovými hláškami a pak samozřejmě parádní kresba Adama Kuberta. Pravdou ovšem je, že jsem od tohoto uskupení čekal mnohem víc. Jenže tvůrci jakoby se vůbec nezabývali tím, jestli se čtenář chytne nebo ne - tuhle skok, támhle zas přešlapování na místě. Hodně zeširoka se snaží o nějakou hlubší psychologickou sondu do nitra superhrdinů, aby se vzápětí ukázalo, že to pro příběh nemá smysl. Zčistajasna pak celá sestava bojuje jako lety sehraný tým, přičemž ještě ani nedrží pořádně pohromadě. V mnoha ohledech tak vyprávění pouze vyvolává otázky co, kdo, proč a jen na absolutní minimum odpovídá. Osobně jsem docela zvědav, co s dalším vývojem událostí udělá změna na postu scenáristy. Warren Ellis je bedna, ale to jsou ostatně Brian Michael Bendis a Mark Millar taky, a kýžený výsledek to nepřineslo.

Deny el Infian
14.02.2015

Nah, tak to se mi sakra líbilo ^_^

Thunair
06.01.2012

Ultimátní fantastic Four patří do stejnéh ouniversa jako Ultimates tedy ne jako CA, DD čiSpider man kteří u nás vychází. škoda že se s ultimate FF dál u Crwe nepočítá :(