Ultimates: Nadčlověk

Jeden z nejzábavnějších superhrdinských komiksů poslední doby, komiks Ultimates - temnější a cyničtější verze marvelovských Avengers. Najdete tam všechny slavné hrdiny: Iron Mana, Hulka, Captaina Americu, Thora a další, jen v modernějším kabátě. Americká vláda chce supervojáky, jenže jediné, co se podařilo vytvořit, je zelený magor, který pobíhá po New Yorku a žere lidi. Naštěstí se v ledovci najde prastarý hrdina... a pár dalších borců se dá koupit nebo uplatit. Chybí jen jedno. Nějaký protivník, se kterým by mohli (v přestávkách mezi učinkováním v televizi a focením se pro noviny) bojovat. Mark Millar (Mrtvý nebo živý) mixuje ironický pohled na svět superhrdinů s monumentální akcí - a Bryan Hitch to dokáže perfektně zvěčnit na stránce. Takže si to nenechte ujít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7727/ultimates-nadclovek-7727.jpg 4.3122

Ultimátní komiksový komplet 16.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , BB art, Crew

The Ultimates: Super-Human, 2002

Kniha Ultimates: Nadčlověk

Andrej3012

Takový Marvel standard. Sestavení týmu Avengers a nějaká akcička k závěru. Jediné oživení je asi to, že hrdinové jsou lépe napsání a působí více lidsky.

trudoš
11.03.2020

I po pěti letech stále výborné. Ovšem oproti vydání z BB artu je znát maličko horší kvalita tisku. Ale k obsahu - tady vážně oceňuji, jak Mark Millar atraktivně předefinoval Marvelovské superhrdiny. Postavy, to je to, na čem Ultimates stojí a leží. Ze slušňáků v maskách se stali obyčejní lidé, s komplexy a vnitřními démony. Hulk žere lidi, Iron Man pije jak duha, Giant-Man mlátí manželku - téhle sbírce bohatýrů najednou všechnu tu nadřazenost příliš nevěříte a to je super. Ten rozdíl ještě umocňuje návrat Captaina Ameriky do 21. století, kdy se musí vyrovnat s novou společenskou morálkou a taky mrtvými přáteli. Vlastně jediné co mi na albu vadí, je absence zápletky. Nevystupuje tu nepřítel, proti kterému by hrdinové bojovali a tak se převážně perou jen mezi sebou. Teprve závěr nabídne cliffhanger, se kterým se dá už něco dělat.
No a bude to znít jako klišé, ale kresba Bryana Hitche vážně dodává komiksu na monumentálnosti, především pak v akčních sekvencích. Kam se hrabe Hollywood.

Atak
24.12.2018

Skvělé

jarynek
27.09.2018

Tak trochu jiní Avengers - se svými chybami trochu více lidští a zábavnější, kdy nepřítelem jsou si především sami sobě a na boj proti nějakému superpadouchovi zatím nezbývá čas. Ještě, že Ultimates mají dobré PR, které za ně všechny přešlapy vyřeší. Pobaví i odkazy na různé reálie, z nichž jsem určitě pochytil jen část. Pěkná ilustrace pak jen podtrhuje spokojenost s touto knihou.

Wojta777
09.07.2018

Nutné podotknout, že tento komiks nečtu jako UKK, ale jako normální komiks.
Teď až mužem začít.

Tento komiks je hezké osvěžení hrdinů, které už tak dlouho známe a milujeme, ale je zde velké ALE, že některé hlavní postavy se chovají totálně nelogicky a zazdívají vše co jsme na nich měli rádi.
!!!SPOILER!!!

Kupříkladu tu máme Hanka Pyma, který svou ženu a spolubojovnici Wasp zmlátí, postříká sprejem proti hmyzu a poté ji nechá sežrat svým mravencům. Nebo tu máme Hulka, který ničí vše (to všichni známe) a mluví
o tom, jak je nadržený a k tomu používá vulgární slova.

Ale co se týče příběhu, tak ten je dobrý. Velké plus za Nicka Furyho, který konečně vypadá jako Samuel L. Jackson

dexterman
23.05.2018

Je to svěží je to nové a je to jiné . To hlavně Ultimates neboli Avengers v novém kabátu . Hezky se to čte . Ilustrace je taky pěkná a docela to odsejpá . Jsem zvědav na další díly . Hlavně ten konec mne tady opravdu dostal .

Disease
03.04.2017

Další verze toho, jak se dali dohromady Avengers. Původní komix bych asi nedočetl.

martinstefko
06.12.2015

Mark Millar ukázal, že i mainstreamový superhrdinský komiks může být pořádně drsný, a to i ve chvíli, kdy zůstane vtipný. Hláškuje se zde naprosto skvěle a několikrát se člověk prostě musí zasmát nahlas. Mark Millar je popkulturní král, a to v tom nejlepším smyslu slova. Jsou zde narážky na moderní kulturu, na komiksy jako takové, ale v konečném důsledku je Millar originální a dokáže překvapit, protože klasická schémata přetavuje do nových příběhů, takových, na které komiksoví fanoušci v rámci daného universa nebyli zvyklí. A tohle je pro mnohdy celkem vyčpělý mainstreamový komiks neskutečně důležité. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/07/219-ultimatni-komiksovy-komplet-16.html

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova