Ultimates: Národní bezpečnost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jeden z největších fenoménů poslední doby – historie Marvelu vzatá pěkně od začátku, moderně… a také dost drsně. Komiks míchá cool scény a monumentální souboje s temnou a cynickou vizí nejslavnějších superhrdinů světa. V první knize se hrdinové střetli se svým vlastním kolegou, v druhé už konečně přichází to, co tak potřebovali – protivníci. Na Zemi zaútočí mimozemská rasa – a do týmu přichází noví členové: Bleskový Quicksilver a magická Scarlet Witch (jejichž vztah není zřejmě jen sourozenecký), střelec Hawkey a tajemná Black Widow....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23187/ultimates-narodni-bezpecnost-T1d-23187.jpg 4.596
Série:

Ultimátní komiksový komplet 37.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , BB art, Crew
Originální název:

The Ultimates: Homeland Security, 2004


více info...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Ultimates: Národní bezpečnost

ludek.n
21.12.2022

Jestliže se v prvních šesti sešitech Millar/Hitchovy série Ultimates potýkal tým superhrdinů pouze s problémy ve svých vlastních řadách, v sešitech 7-13 už jim autoři přivedli soupeře z venku: mimozemskou rasu Chitauri, známou také pod jménem Skrullové. Tito bytosti, které na sebe mohou brát lidskou podobu, infiltrovali za léta svého působení na Zemi mnoho klíčových pozic ve všech důležitých institucích a vládách. Nyní zdá se, nadešel čas, kdy se rozhodli převzít kontrolu na lidskou rasou. Po vypadnutí Wasp a Giant-Mana se k týmu přidali Natasha Romanovová alias Black Widow a Hawkey. Angažmá Quicksilvera a Scarlet Witch jsou čistě okrajovou záležitost a do děje nijak výrazně nezasáhnou. Millar každopádně výrazně přitlačil na pilu a pedál plynu zatížil pořádným špalkem. Po úvodním zaváděcím sešitě nasadí vpravdě vražedné tempo, z něhož už pak neslaví až do konce. Bryan Hitch mu k tomu dodává opět neskutečné širokoúhlé výtvarno, které je snad ještě lepší, než tomu bylo v prvních šesti sešitech. Je až neuvěřitelné, co tento člověk ze sebe dokáže dostat a jak umí vtáhnout do příběhu. Nicméně ani s touto druhou knihou Ultimates jsem se nedostal k pěti hvězdám, přestože se mi líbila více než její předchůdce. I tady se našel nějaký ten detail, nějaké drobnost, která mi zkazila celkový dojem.

Atak
12.11.2022

Vždy si přečtu poutavou zápletku, zvláště když je pěkně nakreslená


Atlantis
30.09.2022

Ultimates mi obecně moc nesedí. Já tyhle alternativní pohledy nemám moc rád a tady se dost tlačilo na pilu "jen abychom byli drsnější". Vtipy mi přišly těžce trapné, já prostě nechci číst, jak Hulk ve vší vážnosti vyřvává, že je hetero. Chápu, že fanoušků tenhle komiks bude mít mraky, ale já už jej znovu číst nechci.

ArkAngel
18.07.2022

Ultimates jsou jednoduše napsaní hodně filmově a zatímco první kniha byla seznamovací, druhá už posílá hrdiny do akce proti mimozemské hrozbě, s níž se Kapitán Amerika setkal již za druhé světové války. Tato podoba Chitauri možná není tolik zajímavá jako Skrullové nebo jiní emzáci, ale příběhově kniha funguje a má solidní tempo. Hrdinové navíc nejsou takoví svatouškové jako v klasické komiksové verzi, kde je jim všechno odpuštěno, případně se po letech zjistí, že za nitky tahal ze skrytu padouch. Ultimate verze Marvelu je více lidská a mnohem uvěřitelnější.

trudoš
23.12.2020

Takhle má vypadat blockbuster. Akce jedna báseň, skvělé hlášky a výborné nápady. Na rozdíl od prvního dílu už zde figurují skuteční záporáci, takže je proti komu bojovat, pročež hrozby nadnárodního charakteru nabývají na intenzitě. Tým Ultimates se tak představuje v celé své kráse i komičnosti. Protože přes všechny superschopnosti jsou to v jádru obyčejní lidé, bojující s démony všedního dne, jako my všichni ostatní. Sklon k alkoholismu, domácí násilí a samozřejmě nezbytný egocentrismus. Ovšem aby to nepůsobilo mylně, psychologie postav je v příběhu odstavena na vedlejší kolej, první housle tu jednoznačně hraje boj proti mimozemským kryptofašistům. V tomhle ohledu odvádějí svůj kus práce především Quicksilver a Scarlet Witch. Pozadu ovšem nezůstávají ani Neuvěřitelný "Nejsem buzík" Hulk a Captain "To A neznamená Francie" America. Je to neskutečně zábavné, ale přitom ne parodické; bere se to vážně, ale zároveň si to ponechává zdravý kus nadhledu. A to mám u podobných komiksů nejraději.

jarynek
18.10.2018

Tak konečně se tým alespoň částečně zformoval a může vyrazit proti nepříteli. A bude to pořádná mela. I když i nadále velkou roli hrají vzájemné vztahy mezi člleny týmu. Všichni ti superhrdinové dostávají se svými chybami lidský rozměr a tím roste i moje sympatie k nim. A Hulk je prostě jednička, i když zabije tolik nevinných lidí jako žádný jiný kladný(?) superhrdina. To spolu s velkou řádkou nezapomenutelných hlášek dělá z této knihy hodně příjemné čtení.

Wojta777
17.08.2018

Toto byl velice nabitý díl. Opět se střetáváme se nejznámějšími postavami Marvelu jako je: Captain America, Iron Man, Bruce Banner a.k.a. Hulk, Hawkeye, Black Widow a Wasp. Také tu je Hanka Pym, ale ten se tu objevuje jen okrajově. Hlavní roli zde také hraje Nick Fury, který tu zase sjednocuje superhrdiny a přidává do týmu již zmíněného Hawkeyeye a Black Widow + Scarlet Witch a Quicksilver. Opět tu máme velikou hrozbu v podobě mimozemské invaze. Proto se všichni superhrdinové musí sejít a nakopat těm emzáckým parchantům zadky, jak se sluší a patří. Hodnotím 5 hvězdičkami.

dexterman
29.05.2018

Paráda . Tohle byla prostě jízda . Tady jsem si říkal nebo to chvílemi vypadalo jako bych se díval na první avengers . Kresba byla opět fantastická . Příběh byl o hodně lepší než první díl . Vůbec sem se nenudil takže doporučuji naprosto všem . Byla to jízda a doufám že další díly budou lepší nebo stejně dobré jako tento díl . Hulk prostě jede . No celá ta dějová synapse velice dobře funguje .

1