Ultimates: Národní bezpečnost

Jeden z největších fenoménů poslední doby – historie Marvelu vzatá pěkně od začátku, moderně… a také dost drsně. Komiks míchá cool scény a monumentální souboje s temnou a cynickou vizí nejslavnějších superhrdinů světa. V první knize se hrdinové střetli se svým vlastním kolegou, v druhé už konečně přichází to, co tak potřebovali – protivníci. Na Zemi zaútočí mimozemská rasa – a do týmu přichází noví členové: Bleskový Quicksilver a magická Scarlet Witch (jejichž vztah není zřejmě jen sourozenecký), střelec Hawkey a tajemná Black Widow....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23187/ultimates-narodni-bezpecnost-T1d-23187.jpg 4.590

Ultimátní komiksový komplet 37.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , BB art, Crew

The Ultimates: Homeland Security, 2004

Kniha Ultimates: Národní bezpečnost

trudoš
23.12.2020

Takhle má vypadat blockbuster. Akce jedna báseň, skvělé hlášky a výborné nápady. Na rozdíl od prvního dílu už zde figurují skuteční záporáci, takže je proti komu bojovat, pročež hrozby nadnárodního charakteru nabývají na intenzitě. Tým Ultimates se tak představuje v celé své kráse i komičnosti. Protože přes všechny superschopnosti jsou to v jádru obyčejní lidé, bojující s démony všedního dne, jako my všichni ostatní. Sklon k alkoholismu, domácí násilí a samozřejmě nezbytný egocentrismus. Ovšem aby to nepůsobilo mylně, psychologie postav je v příběhu odstavena na vedlejší kolej, první housle tu jednoznačně hraje boj proti mimozemským kryptofašistům. V tomhle ohledu odvádějí svůj kus práce především Quicksilver a Scarlet Witch. Pozadu ovšem nezůstávají ani Neuvěřitelný "Nejsem buzík" Hulk a Captain "To A neznamená Francie" America. Je to neskutečně zábavné, ale přitom ne parodické; bere se to vážně, ale zároveň si to ponechává zdravý kus nadhledu. A to mám u podobných komiksů nejraději.

jarynek
18.10.2018

Tak konečně se tým alespoň částečně zformoval a může vyrazit proti nepříteli. A bude to pořádná mela. I když i nadále velkou roli hrají vzájemné vztahy mezi člleny týmu. Všichni ti superhrdinové dostávají se svými chybami lidský rozměr a tím roste i moje sympatie k nim. A Hulk je prostě jednička, i když zabije tolik nevinných lidí jako žádný jiný kladný(?) superhrdina. To spolu s velkou řádkou nezapomenutelných hlášek dělá z této knihy hodně příjemné čtení.

Wojta777
17.08.2018

Toto byl velice nabitý díl. Opět se střetáváme se nejznámějšími postavami Marvelu jako je: Captain America, Iron Man, Bruce Banner a.k.a. Hulk, Hawkeye, Black Widow a Wasp. Také tu je Hanka Pym, ale ten se tu objevuje jen okrajově. Hlavní roli zde také hraje Nick Fury, který tu zase sjednocuje superhrdiny a přidává do týmu již zmíněného Hawkeyeye a Black Widow + Scarlet Witch a Quicksilver. Opět tu máme velikou hrozbu v podobě mimozemské invaze. Proto se všichni superhrdinové musí sejít a nakopat těm emzáckým parchantům zadky, jak se sluší a patří. Hodnotím 5 hvězdičkami.

dexterman
29.05.2018

Paráda . Tohle byla prostě jízda . Tady jsem si říkal nebo to chvílemi vypadalo jako bych se díval na první avengers . Kresba byla opět fantastická . Příběh byl o hodně lepší než první díl . Vůbec sem se nenudil takže doporučuji naprosto všem . Byla to jízda a doufám že další díly budou lepší nebo stejně dobré jako tento díl . Hulk prostě jede . No celá ta dějová synapse velice dobře funguje .

Disease
03.04.2017

Příběhově lepší než prví díl.

Hwaelos
07.03.2016

Ultimates coby verze Avengers z paralelního vesmíru příjemně překvapí. Hraje se tu na realističtější notu života nadlidí. Banner je ještě větší zakomplexovaný ustrašenec, Hulk o to tupější nezastavitelné monstrum, Scarlet Witch žije se svým bráchou Quicksilverem ve zjevně incestním vztahu, Black Widow je rajda, která si to s Iron Manem rozdává na záchodcích, Hawkeye je nafoukanej panák s vysokým sebevědomím, Hank Pym mlátí svoji manželku, která si to roky nechává líbit atd. Snaha vykreslit superhrdiny v novém světle dokonce místy působí natolik negativně, že čtenář ani neví, jestli jim chce vůbec fandit. Všemu napomáhá i Hitchova kresba, jejíž širokoúhlé panely sice působí monumentálně, zároveň ale postavám nedává ten nadpozemský lesk, v němž všichni vypadají jako krasavci z reklamy na šampón (dokonce ani Natasha Romanoff není nijak zvlášť pohledná).

Wheelcrusher
26.02.2016

Mám fakt rád filmovej Den nezávislosti a tohle byla taková jeho promyšlenější verze, co vytěžila maXimum z všelijakejch konspiračních polopravd. Ale zas nemám rád, když jde postavám na obrázku bublina slov ze zavřených úst... ty naštěstí byly dost vtipný i chytrý na to, abych nad takovou telepatickou prkotinou vydloub oko a skvěle si u toho vodprdnul!

martinstefko
28.12.2015

Mark Millar a Bryan Hitch vytvořili něco, co by se mělo líbit i lidem, kteří klasické superhrdiny moc nemusí. Je zde akce, zábava, jsou zde drsné scény, skvělé panely plné postav a děje a hlavně je zde zajímavý příběh. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/08/729-ultimatni-komiksovy-komplet-37.html