Tajná válka

Na začátku, jak už to u příběhů bývá, byla exploze. Byt Luka Cage vylétl do povětří, i s Lukem uvnitř. A i když má „hrdina k pronajmutí“ kůži měkkou jako pancíř tanku, tak tenhle výbuch ho poslal ho do nemocnice a do kómatu. Jenže tímhle to nekončí. Ukazuje se, že útok byl pomstou za akci, kterou kdysi hrdinové provedli. Akci tak tajnou, že o ní nevědí ani oni sami. Kterou jim někdo vymazal z paměti. A právě teď si začínají vzpomínat. Tahle tajná válka je víc než mlátička. Je to hlavně promakaná špionážka a polemika na téma, jestli je správné udělat občas nějaké svinstvo, když to může zachránit životy. V příběhu se dávají dohromady Spider-Man, Captain America, Wolverine, Daredevil a Luke Cage (které si autor příběhu, Brian Michael Bendis, natolik oblíbil, že z nich sestavil svůj tým Avengers), aby navštívili zemi, která zásobuje penězi a technikou druhořadé padouchy a dělá z nich nebezpečné teroristy. Ovšem netuší, co je tam čeká – a to nejen ze strany nepřátel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/7683/tajna-valka-T2Z-7683.jpg 480

Ultimátní komiksový komplet (29.)

Secret War (2006)

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno:, Crew

Kniha Tajná válka

jarynek

Zajímavý nápad na týmovku - zdánlivě nesourodý tým vyslaný do cizí země za neznámým úkolem a následky, které přijdou po roce a jež teprve přináší tu pravou řež. Celé je to vyprávěno ve více časových rovinách, takže občas jsem se musel vrátit do již přečtených pasáží, ale celkově toot pojetí bylo fajn. A přestože jde o týmovku, tak hlavním hrdinou je jednoznačně Nick Fury tahající někde vzadu za nitky a manipulující s jednotlivými superhrdiny. Toto je pak podepřeno dodatečnými materiály z archivů SHIELDu, které ještě více ozřejmují Furyho roli v celé akci. V příběhu mi chyběl především větší popis akce v Latveře a trochu propracovanější zakončení. Celkově však spokojenost.

B-artX
04.02.2018

Secret War je něco neuvěřitelného. Bez pochyby jeden z nejlepších komiksů, co jsem kdy četl. Příběh je strhující, napínavý a kvalitní, nejde o nějaký autorův výplach, ale je to velmi kvalitní dílo, ze kterého mrazí i po přečtení. Děj je také velmi uvěřitelný, výborná je také předmluva, která dělá celkovou zápletku Tajné války mnohem víc hlubokou.

Trošku mi vadilo, že tam nikdo nezemřel, příběh by hned získal mnohem větší závažnost. Také ti technozločinci toho mohli udělat více- Fury strašil, jaká je to hrozba, což určitě byla, ale chtělo by to nějaké ukázky, že jsou doopravdy taková hrozba, jak bylo popisováno.

Zajímavé byli také poslední stránky komiksu, popisující Furyho myšlenky a spisy S.H.I.E.L.D.u.
Docela bych ocenil nějakou alternativní verzi Tajné valky, kde se Furyho mise podělala a Val musela do akce poslat team, ktery nam byl ukázán na konci komiksu.

Za mě 97%, naprostá spokojenost, čekat jsem, ze to bude velmi dobré, ale že až takto? Maesterpiece. Nejlepší superhero komiks, co jsem kdy četl.

Gustik5
10.11.2017

Kresba byla brilantní, líbila se mi skoro jako u Alexe Rosse a jeho Zázraků. Jenom mi při čtení trochu vadily ty výtahy z Furyho databáze S.H.I.E.L.D.U. Celkově mi to přišlo příběhově celkem slabé, nic moc se nepřihodilo. A to je s tak povedeným vizuálem škoda...

Disease
01.12.2016

Výborná malba, která ale nezachrání vcelku standardní superhero příběh.

martinstefko
07.12.2015

Příběh nemá špatnou premisu, chce se na válku dívat jinak, navíc si Bendis dovolil udělat salto s postavou Nicka Furyho, ale pořád si myslím, že to není tak zásadní komiks, který by si zasloužil tak luxusní kresbu, stejně jako vydání u nás. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/08/256-ultimatni-komiksovy-komplet-29.html

Rilian
08.06.2015

Kresba není špatná, ale příběh zkrátka nudí.

OldaB
03.01.2014

Upřímně jsem hodně na pochybách, co k tomuto komiksu napsat. Kresba je bezesporu vynikající, při čtení jsem dost často od děje odskočil na kochání se krásnými malbami. Příběh mně ale vůbec nesednul, i ty vychvalované dialogy mi přišly o ničem. Hodně to spravila poslední kapitola, která mě opravdu bavila. Celkem nechápu, proč se o tom píše jako o legendě.

3DD!3
22.08.2013

Nádherné kresby Gabriela Dell'Otto a prvotřídní špionážně superhrdinský příběh, který zatřepal především věcmi okolo SHIELDU. Dialogy odsýpají a Spider-Man je (světe div se) opravdu vtipný. Fury tu dostává zvláštní a obdivuhodnou úlohu a je to především jeho příběh, i když stojí hodně v pozadí. Databáze hrdinů se stručným shrnutím je třešničkou na dortu.

komiksy superhrdinové

Autoři knihy