iLuciferie Online iLuciferie komentáře u knih

Divoká symfonie Divoká symfonie Dan Brown

Ilustrace jsou nádherné, hledání písmenek zábavné a k tomu fajn hudba. Co mě nebavilo byly básně, chápu, že je to holt takový neduh překládaných básní obecně, ale celkový dojem mi to prostě kazí.
Jinak tedy Dan Brown mě mile překvapil, snad to není jeho poslední knížka...

11.06.2023 3 z 5

Osudná léčba Osudná léčba Robin Cook

Ten začátek mi tedy přišlo, že snad ani nečtu Cooka. Tato knížka je spíš rádoby detektivka, bohužel však jsou děj i zápletka dost předvídatelné. Bavila mě asi jen tak třetí čtvrtina, začátek byl naivní hrůza a konec vlastně taky..

31.05.2023 1 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Ano, zase jsem se nalákala na vysoké hodnocení, krásný obal, lákavě napsanou anotaci a zmínku Joe Hilla na obalu. Ach já hloupá :)
Za mě celkem průměrný příběh (dokonce ani ta pointa mě až zas tolik nepřekvapila), který se sice nečetl špatně, ale že by byl napsaný nějak extra poutavě mi také nepřišlo. Hvězdičku navíc dávám za obrázky, které mi vlastně přišly jako jediný děsivý element a jejichž zařazení jsem si užívala víc než psané slovo. Škoda, že autor z nápadu nevytřískal víc.

18.05.2023 3 z 5

Juliette v New Yorku Juliette v New Yorku Rose-Line Brasset

První jsem četla Juliette v Paříži a ta mi přišla celkem sympatická svou snahou o přiblížení známého města malým čtenářkám. Zde je nejspíš na škodu, že prostě New York není tak zajímavý jako Paříž. A hlavní "zápletka"?! No ta je tedy vyloženě uplně pitomá...

18.05.2023 1 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Tato autorka mě vlastně dost baví, i když zároveň v každé knížce najdu takové nějaké "ale"... Zde jsem byla ze začátku hodně nadšená - zajímavé prostředí, postavy, téma. Co mi naopak přišlo hodně na škodu je zbytečné opakování téhož znovu v rámci popisování soudního procesu.

08.05.2023 3 z 5

Duhové pohádky Duhové pohádky Daniela Fischerová

Ilustrace se mi tedy nelíbí a hlavně se vůbec nehodí do dětské knížky. Básničky nás také moc nenadchly, ale pohádky jsou to nádherné, hravé a plné fantazie. Skvělý nápad!

25.04.2023 5 z 5

Gruffalinka Gruffalinka Julia Donaldson

Po oblíbeném Gruffalovi jsem měla vysoké očekávání, které bohužel pokračování zklamalo. Ano, chápu, že autoři chtějí z popularity co nejvíce vytěžit, ale toto je opravdu zas jen v jiném odstínu to samé, ale slabší. Obrázky krásné, ale ty verše se tedy občas vůbec ani nerýmují a zároveň jsou i nelogické. Škoda.

18.04.2023 3 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

S každou další knihou čekám, kdy půjde kvalita dolů, a s každou další knihou jsem překvapená, že ještě ne. Další napínavý příběh, další fajn pokračování.
Bryant mi tedy přijde v týmu často dost nadbytečný, což je škoda, protože je to moje oblíbená postava. Naopak kdyby Kim nebyla za každých okolností taková superhrdinka, tak by to uvěřitelnosti rozhodně prospělo, ale i tak mě série stále velmi baví!

18.04.2023 4 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Medvědínem si mě Backman naprosto získal (tak, že jsem si přečetla všechny jeho knihy), pokračování My proti vám mě pak zákonitě zklamalo, protože nejspíš už nikdy nebude nic jako Medvědín...
Od třetího dílu jsem nečekala nic a dostala jsem... mnoho. Nový příběh zasazený do starého známého prostředí a ke starým známým postavám. Medvědín to není... ale skoro.

08.04.2023 4 z 5

Na co se veverky těšily a další pohádky o zvířátkách Na co se veverky těšily a další pohádky o zvířátkách Jindřich Balík

Přišlo mi zvláštní, jak byly pohádky psané tak, aby se občas zarýmovaly - jako by se autor nemohl rozhodnout, jestli bude psát básničky nebo klasický text, tak vymyslel takového trošku prasopsa. Příběhy jednoduché a lehce repetitivní, ale milé.

08.04.2023 3 z 5

Velký závod Velký závod Pavel Čech

Krásný příběh, pěkné ilustrace.

31.03.2023 5 z 5

Juliette v Paříži Juliette v Paříži Rose-Line Brasset

Pokus přiblížit Pařížské reálie malým holkám. Nic světoborného, ale minimálně úsměvné ano. A ponaučení také proběhlo :)

31.03.2023 3 z 5

Edison – Záhada ztraceného myšího pokladu Edison – Záhada ztraceného myšího pokladu Torben Kuhlmann

Krásné ilustrace.

19.03.2023 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Knížku jsem měla již nějakou dobu doporučenou a i jsem na ní zde na databázi občas natrefila, takže když jsem ji pak viděla i v několika žebříčcích ČV, řekla jsem si, že je mi naznačováno, že bych jí měla dát prostě šanci.
Bohužel to není vůbec žánrově šálek mé kávy, takže se mi od začátku nečetla dobře, během první poloviny jsem několikrát vážně uvažovala, že ji nedočtu, nicméně jsem nakonec vytrvala. Příběh mi přišel najivní, místy až trapný, s cílovkou na slečny ke konci základky. Popisy přírody mě nebavily, osobně mám ráda dějovější knížky. Jediná část, která mi dobře odpsýpala, byl paradoxně soudní proces, a poslední pětinu jsem přečetla na jeden zátah, což ale spíše než o jejích kvalitách vypovídá o tom, že už jsem se opravdu hodně těšila, až si dám něco jiného.
Zdejší vysoké hodnocení mě překvapuje, rozhodně bych toto nepovažovala za knížku, která by se líbila davům.

11.03.2023 2 z 5

Chrochtík a Kvikalka Chrochtík a Kvikalka Ester Stará

Knížka je psaná tak, že se mi vlastně moc dobře nepředčítala - co má autorka proti spojkám? A zároveň se mi moc nelíbily ilustrace - ty koláže mi tam často přišly dost na sílu, ale chápu, že ne každý dokáže ocenit každý umělecký počin.. Takže za mě vlastně plusové body hlavně za poselství příběhu.

01.03.2023 2 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Vtipné, milé, jen škoda, že je knížka tak krátká…

22.02.2023 5 z 5

Den, kdy se voskovky vrátily domů Den, kdy se voskovky vrátily domů Drew Daywalt

První díl se mi líbil moc, nápad s voskovkami i zpracování jsou geniální, druhý díl už je prostě jen trošku jinak pořád to stejné.

22.02.2023 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Ničím výjimečný příběh, který by byl od ostatních zapamatovatelnější, navíc mě občas nějaká věta až rušila, jak byla divně napsaná.

19.02.2023 2 z 5

Cesta do Lumpárie Cesta do Lumpárie Tereza Strnad

Příběh má hezký nápad, ale zpracováním mi knížka úplně neseděla.

15.02.2023 3 z 5

Den, kdy voskovky řekly DOST Den, kdy voskovky řekly DOST Drew Daywalt

Super nápad, krásné zpracování. Jen si myslím, že se dalo vymyslet jako trošku jiný formát (leporelo nebo něco obdobného?), protože takhle je to celkem malá knížka za poměrně vysokou cenu.
Tip - jelikož je přečtení opravdu na chvilku, prosí dcera každou návštěvu, aby si s ní prošla a musím říct, že je to i pro mě dost zábava porovnávat, jak se role "předčítače" jednotliví lidé ujmou :)

05.02.2023 5 z 5