the_res13 the_res13 komentáře u knih

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Oddechové čtení, které ubíhalo velmi rychle. Určitě bych to ale nenazývala hororem, možná hezkou duchařinkou. Od začátku na mne kniha působila velmi dobře, ale s postupem stránek mne čím dál víc iritovala naivita hlavního hrdiny, jeho změny stran a také návraty bratrance Kyla.

17.02.2024 3 z 5

Odhal svého vnitřního jednorožce Odhal svého vnitřního jednorožce Oliver Luke Delorie

Roztomilý (ne)Destrukční deník pro mladé slečny. Snaží se v nich probudit sebevědomí a sebelásku, čehož není nikdy dost.

30.01.2024 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Ufff....to teda bylo něco. A bohužel ne v dobrym. Pro mě asi nejhorší z celé série HH.
Úplný začátek byl v pohodě, dobré uvedení do aktuálního života Harryho i do případu. Dál to ale nešlo. První 2/3 jsem četla s velkým sebezapřením a nebýt to dílo mého oblíbeného spisovatele, kniha by asi skončila v sekci 'Nedočteno'. Poté se to trochu zlomilo a četlo se o něco lépe. Celkově byl ale případ hodně přitažený za vlasy. Způsoby vražd, motiv, vlastně i nesmyslný název, několikeré vyřešení nevyřešení, množství postav navíc, jen aby na čtenáře působili jako "Jo! To je on!" (nutno dodat, že mi přišel vrah poměrně průhledný svým chováním během vyšetřování a tloukla jsem se do hlavy, že to Harryho nenapadlo :D ).
Tak snad bude HH14 lepší, a tak trochu doufám, že snad i poslední.

10.08.2023 3 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Touto knihou jsem se prokousávala poměrně dlouho. Povídky prostě nejsou Nesbøho šálek kávy, moc je neumí. Příběhy jsou takové ploché, byť byla evidentně snaha do nich nacpat co nejvíc neštěstí a zla, jak se dá od žánru očekávat. Občas mají zajímavé distopické pohledy, není ale stránkově prostor je tak dobře rozebrat, jak by jim slušelo. Škoda, jsem milovníkem Nesbøovek.

14.04.2023 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Moc dobrý, napínavý příběh plný zvratů. Jediné co mi vadilo, je na mě zdlouhavé chození kolem horké kaše.

17.01.2023 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Další skvělý Karika. Trochu inspirované Kingovým "TO", což autor sám v knize přiznává. Kniha se četla úplně sama, žádné nudné pasáže, všechno krásně plynulo. Na mě bohužel trochu moc stejně celou dobu, chyběl mi tam větší, nečekaný zvrat a také husí kůže a mrazení, na které jsem u Kariky zvyklá.

21.09.2022 4 z 5

Skrýš Skrýš Dean Koontz

Posledních 100 stran tomu přidalo jednu hvězdičku navíc (i když to mělo celkem hloupý náboženský konec). Ale předchozích 250 stran se táhlo jak smrad, některé pasáže jsem už pak přeskakovala. Byť se může ze souhrnu zdát, že je to velmi zajímavý příběh (což by být opravdu mohl), tak autor ho dokázal napsat tak neuvěřitelně nezáživným a rozplizlým způsobem, že jsem chtěla během prokousávání se touto knihou asi 100X odložit do zapomnění. Nesympatické a hlavně nerealistické hlavní postavy, satanista Vassago má být tak zvrácený, že nakonec působí jak z Déčkového hororového filmu. Závěr knihy jeho příběh trochu doplní a udělá zajímavějším, ale víc něž na 40% to za mě prostě není. Bohužel. Těšila jsem se, až si přečtu něco od Konce... :)

15.09.2022 2 z 5

Vzpoura pražské kavárny Vzpoura pražské kavárny Dominik Landsman

Kniha naprosto splnila očekávání - jednoduchý, prvoplánový humor, koláže jak je známe od TMBK, vtípek na všechno co se hýbe.
Některé pasáže byly trochu nudnější a místy by koláže seděly o pár stran dříve nebo později, jinak nemám co vytknout.
Jako večerní pobavení k bazénu/krbu ideální.

25.07.2022 4 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Nebylo to vyloženě špatné, byť ne moc čtivé. Nápad celkem dobrý, ale bylo to hrozně natahované a rozkydnuté na 200 stran. Pokud by to autor osekal o zbytečné pohledy do hlavy našeho budoucího skokana, mohla to být moc dobrá povídka.

14.07.2022 3 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

První část byla zajímavý psycho. Četlo se to celkem v pohodě, i když se to občas vleklo.
Druhá část byla ale úplně jiná - postupně se to tak nějak zamotávalo, kdo, s kym, co, proč, a za kolik, až z toho byl nakonec jeden velkej šmodrchanec. V epilogu ale nakonec bez rozuzlení...

(Jo a ta fóbie z knoflíků - jakože proč? Stejně to na příběh nemělo absolutně žádný vliv, autorka asi potřebovala zařadit nějakou blbost do profilu hlavní postavy.)

03.07.2022 3 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Ke knihám paní Marsons mám jen jedinou výtku - česká strana by je mohla rychleji překládat. Poprvé v životě tak zvažuji pustit se do anglického originálu...no uvidíme.

20.06.2022 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Pro mě velké zklamání. Knihu jsem četla skoro tři měsíce, kvůli její nečtivosti a neschopnosti vás vtáhnout. Nesympatické a nerealistické hlavní postavy, příběh jak ze špatného filmu, kam se autor snaží nacpat vše, včetně několika velmi závažných témat, a vyjde mu z toho vlastně nic.

13.06.2022 2 z 5

Parte Parte Čou Chao-chuej (p)

Eda je pěkně prohnanej. Ale to je asi tak všechno co bylo na týhle knížce fajn. Jména postav byl samozřejmě masakr, takže jsem si vždycky spíše domýšlela, kdo to vlastně je, o kom se zrovna mluví. Jinak naprosto průměrná až podprůměrná detektivka, policejní práce se tady smrskla na porady a mega akce na záchranu.
A v závěru se vlastně stejně nic moc nedozvíme...

05.11.2021 3 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Další skvělá kniha alà Marsons. Vraždy na míru šité Kim byly brutální, odhalující další detaily o ní a jejím osudu. Četlo se to jako vždycky samo. Ale zase to rozuzlení... Nejen, že mě osobně začíná dost nudit vrácení se ke starým případům, především pak starým postavám, ale celé finále bylo dost chabé. Čekala jsem ještě nějaký poslední zvrat, překvapení, ale vlastně to skončilo přesně jak to od začátku vypadalo. Nic víc.
O tom, že se sem zase vlezly dva případy, už radši moc psát nebudu, protože se to stává novou stálicí této série. Bohužel.

24.08.2021 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Zajímavé pozadí příběhu, zajímavá vražda, zajímavý hlavní hrdinové. Jenže když se to spojí, je z toho trochu přeplácaná a vlastně ne zas tak dobrá kniha. Zhruba první 3/5 knihy jsou spíše o hlavních postavách, o pandemii, až člověk zapomene, že se tam stala nějaká vražda. A to je dost blbý.
Dost mě taky zaskočil fakt, že celá kniha je vlastně jeden den. Což vám asi dost řekne o tom, jak moc chodil autor kolem horké kaše a vyprávět back story k čemu se dalo.

21.07.2021 3 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Narozdíl od předchozích dílů, přečíst tuhle, mi trvalo o něco déle. Je méně čtivá a trochu tomu chybí šťáva. Zároveň mi přijde, že autorce dochází dech, jelikož musela knihu vyplnit (opět) hned dvěma nesouvisejícími případy. Oba byla zajímavé, ale spíše průměrné.

07.05.2021 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

!Spoiler!
Byť jsem také uronila slzičku, nemůžu dát tomuto dílu 5 hvězd. Přišlo mi to trochu nedotažené, jako by v závěru na autorku tračil termín, tak rychle sesmolila rozuzlení v podobě msty z doby rodičů. Jo, asi jsem fakt doufala, že se nebude autorka bát a trochu zabrousí do dětské psycho-psycholgie.

24.02.2021 4 z 5

Jak funguje jídlo - Co jíme, když jíme Jak funguje jídlo - Co jíme, když jíme kolektiv autorů

Graficky skvěle zpracovaná učebnice. Ovšem pokud nejste v oblasti stravy úplně nepolíbeni, asi vám toho úplně moc nedá.

24.02.2021 3 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Trošku SPOILER
Velice čtivé, mělo to spád, zajímavé zápletky, všechno, pak přišlo to ALE. A to bylo zakončení. Prostě mi chybělo nějaké vyvrcholení, jenom to tak nějak vyšumělo, bez problémů se to najednou dořešilo a finito. A sladkobolná poslední kapitola kde Kimi myslí na své kolegy - jako fakt? Zároveň se v ní vlastně dozvíme, že Kimino soukromé vyšetřování strážníka Skitta bylo jen pro vyplnění řádků. Nula nula prd!
Také mě zklamalo, že případy spolu vlastně nijak moc nesouviseli, a nebylo tam ani žádné závěrečné propojení.

16.02.2021 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Miluju knížky co vás dokážou tématem a postavama na*rat a tahle to teda sakra umí!

07.02.2021 5 z 5