Thackery14 Thackery14 komentáře u knih

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Ne, tohle mě fakt zklamalo. Postavy jsou arogantní a umělý, příběh průhledný a dost odfláklý. Celý je to napsaný jako průměrný příběh na Wattpadu. Nedokázala jsem se donutit to dočíst, za mě bohužel ne-e.

08.10.2016 1 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Moc hezká knížka. Snad bych dala i 5 hvězdiček, kdybych se někde uprostřed nezasekla s tím, že se nemůžu začíst a knížka mě neupoutala, s čímž jsem ji na cca dva měsíce totálně odložila. Až dnes jsem se k ní (i přes menší nechuť) vrátila a překvapivě se mi moc líbila! Některé pasáže byly sice těžší na pochopení, ale jinak jsem si čtení opravdu užila. Vlastně jsem i nabyla dojmu, že Charlie ty dopisy adresuje právě mně.

26.07.2016 4 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Nejsem si jistá, jestli se mi knížka líbila, nebo ne. Obálka i anotace slibovala velký a originální příběh, to jo - začátek ušel, ale pak to začala být nehorázná nuda a slátanina, obecně mi dělalo velký problém se začíst a líbily se mi jen některé pasáže. Posledních sto stránek jsem si ale užila, všechno to mělo promyšlený a celkem ucházející konec, jen kdyby se tam autorka pořád nesnažila plést ten incest *ehm ehm* Nějak se mi tam ty složité milostné vztahy nehodily. Obálka je celkem hezká, ale příběhu taky bohužel moc neodpovídá - obálky s lidmi se mi nikdy moc nelíbily, nah.

02.07.2016 1 z 5

O. Můj. Bože. Tahle kniha se řadí mezi nejlepší, které jsem kdy (zatím) četla a naprosto tím předčila moje očekávání, které jsem knize dávala! Plný počet hvězd za nádhernou obálku, čtivost i styl, jakým autor píše a hlavně za ladně vyvýjející se vztah mezi Arim a Dantem. Prostě nádhera, obě postavy mi neuvěřitelně přirostly k srdci. Musím sice podotknout, že v nějakých chvílích to bylo až-moc zidealizovaná a nereálné, ale jinak se knížka moc povedla! Dočtení téhle knihy mě nenechalo chladnou. Docela se teď bojím, jestli ještě někdy najdu takhle dobře napsanou knížku v tomhle žánru.

25.06.2016 5 z 5

Sen noci svatojánské (komiks) Sen noci svatojánské (komiks) Richard Appignanesi

Kniha byla na začátku trochu popletená a nerozuměla jsem ji, ale po pár stránkách jsem se úspěšně dostala do děje. Příjemná oddychovka. + hvězdičku za krásné ilustrace!

20.06.2016 4 z 5

První První Kiera Cass

A tohle má být ten slavný závěr? Myslím si, že První je nejslabší ze všech dílů a America je na přes držku víc, než předtím. Konec knížky byl nesmyslný, rychlý a nedomyšlený. Autorka snad úplně pomátla, nebo co mělo znamenat to s Celeste? Přála bych to spíš Americe. Nicméně, uděluji dvě hvězdičky za krásnou obálku a to, jak jsem knihu rychle přečetla. Doufám, že mě Dcera nezklame.

12.05.2016 2 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Kniha mě bavila, i když mě chvílemi neskutečně hlavní hrdinka štvala, jak byla nerozhodná, koho vlastně miluje nebo ne. A ty její nálady a myšlenky, škoda mluvit, nejradši bych ji v některých scénách flákla. Asi se teď divíte, proč jsem knize dala pět hvězdiček. Nejdříve jsem zvažovala 3 s tím, že tam bude pomyslná půl hvězdička, pak 4 a když jsem se dostala na samý konec a knížku zaklapla.. prostě paráda! Ani na chvilku jsem se nenudila, děj byl svižný a i když se to skoro celé odehrávalo v jednom domě, nemohla jsem se od toho odtrhnout. Autorka umí skvěle a chytlavě psát, druhý díl si určitě přečtu!

10.05.2016 4 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Uběhly dvě hodiny od přečtení knihy
a já
pořád nevím
co si mám o té knize
myslet.

09.10.2015 4 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Úžasná knížka. Přečetla jsem si ji hned několikrát a to proto, že jsem stránky hltala jednu po druhé a než jsem se nadála, byla jsem na konci - prostě nebylo místa, kde bych se nudila. Téma steampunk mě naprosto uchvátilo. Kdo má rád Harryho Pottera, musí si zamilovat i tuhle knížku! Jedinou výtku bych měla snad jen k jménu hlavní protagonistky, ale to už je jen maličkost, že. :-) Pět hvězdiček za obsah, čtyři hvězdičky za obal.

31.08.2015 5 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Úžasný napsaný příběh k zamyšlení a překrásnými ilustracemi jako bonus, škoda jen, že není delší, přečteno za 20 minut.

30.03.2017 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Mé sympatie k hlavní hrdince, Scarlet, byly jako na houpačce. Na začátku mi přišla jako pohodová farmářská holka, ale později bych ji za její rozhodnutí a 'chytré' poznámky nejradši něčím vlepila. Trochu mě taky zamrzelo, že autorka vztah mezi Scar a Vlkem zbytečně uspěchala, aspoň mně to přišlo divný, aby se do sebe hned od začátku zamilovali. Ale abych pořád jenom nekritizovala, musím pochválit čtivost i obálku knížky, skoro jsem se od ní nemohla odtrhnout. Myslím, že byla malinko lepší než Cinder, protože se dovídáme okolnosti celého příběhu a přibývají nám tu nové postavy. (Tajemnýho Vlka i vtipnýho Thorna jsem si ihned zamilovala!) Co dodat, moc se těším, až si budu moci přečíst Cress!

29.06.2016 5 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Ačkoliv jsem se snažila, knížku jsem v půlce odložila, vůbec mě nebavila. Třeba se k ní někdy zase vrátím a dočtu ji celou.

10.05.2016

Carrie Carrie Stephen King

Moje první kniha od Stephena Kinga. Nenadchla, ale ani nezklamala, byť i přes nízký počet stránek jsem se musela do čtení trochu nutit a rozhovory s policií už prostě jen přeskakovala.

06.03.2016 4 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Madeleine Wickham

Velice čtivá a milá knížka. :)

17.12.2015 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Dlouhou dobu jsem si na tuhle všemi opěvovanou knížku brousila zuby, ale po dočtení... zkrátka velké očekávání a velké zklamání. Do čtení jsem se musela nutit, nesympatické postavy (kromě Leviho a Wren, ty jsem měla celkem ráda) příběh prakticky o ničem, úryvky ze Simona, který se silně podobal Harrymu jsem už po čase začala přeskakovat a kostrbatý styl psaní na tom taky moc nepřidal. Po váhání, jestli dát tři nebo dvě hvězdičky dávám pouze dvě. Škoda. Eleanor&Park se mi líbilo mnohem víc.

03.10.2015 2 z 5

Oukej, čekala jsem něco trochu víc, ale kniha rozhodně neurazila. Takových sto stran jsem se knížkou musela doslova prokousávat, ale později se to přece jen rozjelo a to všechno jen doplňovaly úchvatné fotografie. Hlavní protagonista mi moc nesedl... Byl takový, no, nudný. Ale zato mi moc sedli vedlejší postavy jako Bronwyn, Millard, Enoch a Hugh. Doslova jsem se do nich zamilovala! Podivné Město si rozhodně koupím, protože konec skončil vážně napínavě. Dávám čtyři **** :)

19.09.2015 4 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Knížka i námět byly úžasný, jen bych někdy (čti často, skoro pořád) nejradši hlavní protagonistku Regan něčím flákla přes hlavu, aby se konečně vzpamatovala. Byla mi nesympatická, naivní, hloupá, otravná a její povaha mi hodně kazila dojem z knihy. Jediný, kdo tam ale za něco stál byl Patrick, kterého jsem měla až do konce knihy ráda. Autorky ale přesto psaly čtivě, kniha mi rychle ubíhala. Přece jenom ale se z té myšlenky dalo vytřískat o něco víc. Uděluji tři hvězdičky.
Edit: Po knížce jsem sáhla znova a přidávám 1*

31.08.2015 4 z 5