Tevik Tevik komentáře u knih

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Staročeština hezkou změnou, ale trochu nuda.

09.12.2018 3 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Opět krásná historická knížka, propojení životů bohatých a chudých lidí.

09.12.2018 5 z 5

Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Josef Bernard Prokop

Oddychová detektivka. Pěkné propojení příběhů.

07.12.2018 5 z 5

Kája Mařík. Kniha 1. Díl I.-III. Kája Mařík. Kniha 1. Díl I.-III. Felix Háj (p)

Tuto knihu jsem jako dítě milovala a ráda se k ní vracím.

02.10.2018 5 z 5

Nezlomený Nezlomený Laura Hillenbrand

První jsem viděla sice film, ale co si budeme povídat kniha je kniha. Až neuvěřitelné co dokáže člověk vydržet.

02.10.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Čtivá knížka, moc pěkné ilustrace.

02.10.2018 3 z 5

Pozlátko Pozlátko Táňa Keleová-Vasilková

Tuto autorku mi doporučila kamarádka, patří ji velké díky moc krásná kniha, určitě si běžím do naší knihovny pro další.

25.09.2018 5 z 5

Návrat prince Návrat prince Hermann Schreiber

Historie je velmi poutavá, mám ráda když je ,,obalená"příběhem.

25.09.2018 4 z 5

Srneček Lojzík a jeho příhody Srneček Lojzík a jeho příhody Josef Drmota

Tuto knihu dostala dcera v první třídě jako dárek, vzpomněla jsem si na ni díky výzvě, tak jsme si ji znovu společně přečetli.

15.09.2018 4 z 5

Brněnské Židovky Brněnské Židovky Naďa Horáková

Moje první kniha od autorka, těším se na další.

04.09.2018 4 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Tak jsem právě dočetla velmi diskutovanou a kritizovanou knihu JINÁ, celou knihu jsem čekala na nějakou tu senzaci a nic. Kniha je velmi čtive a jemně napsaná. Gabriela nikoho neočernuje jen napsala jak to cítí a cítila, spíš mám pocit, že se všem celou knihu omlouvá ( až na dvě vyjímky). Veronika Vitkova mi neni sympatická od začátku, bohužel ani její manžel, ale i přesto jim přeji jen to nejlepší. Za mě kniha není žádnou bulvární senzací, jen mě ujistila že je naše královna biatlonu jedinečná.

06.05.2018 5 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Co dodat další skvělí počin pana Vondrušky.

14.03.2018 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Když si chce člověk zalenošit a tak trochu utéct od všedních dnů. Slaďoučká oddychovka na jeden večer.

11.03.2018 5 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Opravdu knížka na vánoce, láska možná trochu naivní,ale taková má přece být, výborné jídlo, sníh a šťastný konec.

10.03.2018 5 z 5

Poklidné spíše životopisné čtení, humorné vyprávění a pro milovníky Gilmorovych děvčat pěkné podívání do zákulisí.

07.03.2018 4 z 5

Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Paní Grimmová a případ mrtvého lichváře aneb Zimní případ Josef Bernard Prokop

Kdo ma rád Jessicu Fletcher (To je vražda napsala) tak to bude počteníčko právě pro něj, určitě se nehodí pro milovníky severských detektivek.Za mě se kniha líbila.

04.03.2018 4 z 5

Květ lásky Květ lásky Amanda Quick (p)

Moc se mi líbily dialogy a vtipné dohadování.

27.12.2017 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Strhující příběh skromného člověka, o hrůzách války.
Tyto příběhy bych dala povinně číst mladým lidem, hned ji předám k přečtení svým dcerám.

24.11.2017 5 z 5

Skořápky na vodě Skořápky na vodě Jarmila Pospíšilová

Smutnější příběh, ovšem opět ze života. Moc pěkná kniha, opět přečteno takzvaně jedním dechem.

14.11.2017 5 z 5

Díky této knize vím, že mám anglické děti (úklid), ale bohužel ne anglického muže.
Tuto knihu provází lehký humor a dozvíme se o Anglii co bychom se jako turisté jistě nedozvěděli.

14.11.2017 5 z 5