tessa.mik tessa.mik komentáře u knih

Sever a Jih. Díl III. Sever a Jih. Díl III. Elizabeth Gaskell

Jedno z mále děl, na které jsem přišla díky zfilmované podobě. Minisérii "Láska v bílém pekle" miluju a na základě té jsem si chtěla přečíst i originál. Sehnat ho trvalo dlouho, ale nakonec to stálo za to.

24.01.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knížka se četla "sama". Velice čtivě napsáno, takže během víkendu mám dočteno. Zbytek je asi na každém čtenáři, do jaké míry si obsah knihy připustí nebo nepřipustí.

19.01.2020 4 z 5

:D To byla tak krásná blbost :D. Zhltla jsem celý díl během pár hodin a pořádně mě bolí bránice...

11.11.2019 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

První tři díly jsem přečtla jedním dechem a "milovala je". Možná i proto jsem nedočkavě čekala až vyjde Smrtící bílá a hrozně se na ní těšila - a to byl prvděpodobně ten největší problém. O to bylo totiž moje sklamání z tohoto dílu větší. Zápletka - ucházející, ale ta omáčka kolem??? Minimálně 200 stran měla ta knížka na víc a podle mě hodně na škodu. "Vztah" Robin a Strika se mi první tři díly hrozně líbil, jak a kam se ubírá - v tomhle dílu??? Když jejich niterné pocity pořád dokola rozebírala už asi po stopadesáté, začalo mi to hrozně vadit. Celkově postava Robin u mě v tomhle díle strašně klesla.

08.11.2019 2 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl aristokratky je taky fajn, ppečetla jsem za necelý den, ale přece jenom - první díl byl podle mě o něco málo vtipnější :D. Ikdyž situace se školními výlety - jo, jako bych viděla sebe, když zjistím, že mám na zámku za jeden den 4 dětské prohlídky :D - lituju, že nemám konírnu, do které bych se šla schovat :D

24.10.2019 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Nevím jestli to je tím, že jsem si po prvních dvou dílech dala pauzu ve čtení, nebo je třetí díl prostě nejlepší :D Celý díl jsem přečetla během jednoho dne, smála jsem nahlas - nejvíce mě pobavila tetička Nora :D.

09.09.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Opravdu dobře napsaná, odpočinková četba, u které jsem se smála nahlas :D.

09.09.2019 5 z 5

Pros na kolenou Pros na kolenou Barbara Cartland

Příjemná a odpočinková četba na volné odpoledne ;).

11.02.2019 4 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Kniha se četla skvěle a měla jsem ji zmáknutou během víkendu, ale asi jsem ovlivněná kresleným španělským seriálem z 90. let, na kterém jsem vyrostla a který jsem milovala. Prostě mi v knížce chyběl malý Chico, zlý a všehoschopný Chidling, nebo Bully. Popisně to bylo krásné, ale ve stíhu seriálu takové suché a vlastně, nudné - z hhlediska množství akce.

10.02.2019 3 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

No, můj šálek čaje to asi moc nebyl, vlastně ani nevím proč, ale nedokázala jsem se do toho začíst, trvalo mi to hrozně dlouho a vlastně jsem se musela nutit do toho, abych tu knihu dočetla...

07.02.2019 1 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Odlehčená četba, u které člověk nemusí moc přemýšlet a čte se to velmi dobře, takže určitě přijde řada i na další díly.

07.02.2019 3 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Díl byl napsán krásně, ale za ten konec prostě nemůžu dát více hvězd, protože se mi prostě nějak nelíbil a přišlo mi to trochu nedomyšlené.
To, že se museli vzdát andělství, dobře - ale že byla možnost že by se nepotkali? Že se museli znovu narodit - takže Luce přišla o rodinu a přátelé, které měla ve svém posledním životě? A přitom v epilogu bylo, že uběhlo 12 let od jejich rozhodnutí zůstat spolu jako lidi. A Luce s Danielem byli na vysoké škole?
Prostě ten konec mi přišel hrozně nedořešený, rychle splácaný...

23.10.2017 3 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Tenhle díl byl super. Líbí se mi ta myšlenka, že autorka celou knížku zasvětila tomu, jak Lucy hledá odpovědi a snaží se přijít na to, co jí dávají její reinkarnace a láska k (nebo s :)) ) Danielovi. Myslím si, že věnovat celou knihu jedné scéně obsáhlé několikrát v různých časových érách byl odvážný a zajímavý krok, který autorka zvolila. Jasně, ne každému se to líbí, ale mě ano.

26.09.2017 5 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Kniha jako taková se čte velice dobře. Nemůžu si pomoct, ale pořád tam vidím velké podobnosti s ostatními fantasy sériemi posledních dob, ale kupodivu mi to vůbec nevadí. Protože, ač je to podle stejné osnovy, pořád je tam něco navíc. Problematika anděl/démon versus ostatní padouši a myšlenka, že černá nemusí být vždycky jenom černá a bílá naopak jenom bílá se mi fakt líbí. A už chci prostě vědět, jak to celé dopadne (ikdyž mám už delší dobu svou teorii a čím dál tím víc si myslím, že je pravdivá :D ).

24.09.2017 4 z 5

Dobrodružství čarodějky Dorky Dobrodružství čarodějky Dorky Jennifer Jordan

Bože, tuhle kníku jsem jako dítě naprosto milovala. Teď jsem ji při úklidu náhodou objevila a na chvíli se s ní vrátila. A už se těším, až jí budu číst synovci před spaním - snad si strašidýlko, dráčka, čarodějku a obra oblíbí stejně jako já.

23.09.2017 5 z 5

Prokleté dítě jsem četla dlouho - a málem to byl můj čtenářský pomníček. Donutila jsem se to dočíst jenom kvůli čtenářské výzvě, kam se mi hodil. Opravdu jsem se snaila najít na tom něco pozitivního, ale nebyla jem moc úspěšná. Asi třikrát jsem došla do bodu, kdy jsem knihu hlasitě zaklapla s tím, že tohle je už fakt trochu moc - kdyby to bylo fan fiction, tak bych byla jetě ochotná to vzít ale když je mezi autory opravdu J.K Rowling? Jsem ráda, že to mám za sebou, ale kdybych to nečetla, možná bych udlala líp...

21.09.2017 2 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Fantasy mám ráda. Knížka se mi četla moc dobře, ale mám takový pocit, že je to podle stejného scénáře jako plno jiných "originálních fantasy knih. ON je nadpřirozená bytost s partou stejných jako on sám a na druhé straně je ONA, obyčejná smrtelnice, která nezapadá do měřítek té doby (často prošla nějakým traumatem - zemřou jí rodiče, odstěhuje ze svého milovaného města k otci, kterého dlouho neviděla,...). ON je zmítán svými pocity, snaží se jí odehnat. A čím více on jí odhání tím více je ONA přesvědčena, že je pro ni ten pravý. A nesmíme samosebou zapomenout na NÁHRADNÍKA, který se chvíli tváří jako klaďas, chvíli jako padouch...
Ale to nemění nic na tom, že se to čte příjemně. Takže po dalších dílech určitě sáhnu.

21.09.2017 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Sérii Cormoran Strike mám prostě ráda. Tento příběh jsem opět přečetla jedním dechem. Líbilo se mi to prolínání detektivní práce a vztahu mezi Cormoranem a Robin - vývoje jejich vztahu se mi fakt líbí, nic uspěchaného a při tom s nábojem.
Trošičku mě u tohoto dílu už unavovalo to, jak se pořád vysvětluje kdo je která postava z minulých dílů - ale to je asi tím, že jsem všechny knihy četla ve velmi krátkém časovém úseku a tudíž si pamatuji kdo byl kdo - s odstupem času bych možná tuto výtku brala pozitivně, kdo ví.
Každopádně doufám, že série bude velmi brzo pokračovat.

20.09.2017 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Hedvábník se mi líbil možná o fous víc než volání kukačky. Možná proto, že jsem tady měla víc hlavních podezřelých od kterých jsem postupně odcházela a zase se k nim vracela - což mě bavilo.
Hezky se to rozvíjí mezi hlavními hrdiny a jsem dost zvědavá jak to bude dál.

12.09.2017 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krysaře prostě miluji. Už od školy, kdy jsem ho četla v rámci povinné četby a od té doby jsem se k němu vrátila už nesčetněkrát.

08.09.2017 5 z 5