tesar_dali tesar_dali komentáře u knih

Hadí zámek Hadí zámek Bram Stoker

mam pocit, ze kvalitu knihy ovplyvnil velmi zly preklad. Nechce sa mi verit, ze Stoker napisal taku hroznu knihu.

10.12.2010 odpad!

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Viem, že by som nemal hodnotiť podľa záveru, ktorý nebol podľa mojich predstáv, ale celý príbeh namiesto vyvrcholenia iba vyšumel do prázdna.

12.06.2018 3 z 5

Kříže Kříže Jiří Kulhánek

Najslabsi diel serie. Mal som problemy docitat a to som dal vsetkym predchdzajucim dielom 5 hviezd. Vytratila sa napaditost a vtip sa obmedzil na zmatok v casovani slovies. Autor vyuzil vsetky formy posmrtneho zivota, chybalo len prevtelenie do zvierata :). Prilis vela postav branilo jednotlivcom v rozvoji a niektori priam prosili o ranu z milost.

12.01.2015 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ je knižka určená dieťati ukrytému vo vnútri dospelých. Snaží sa nám nenásilnou formou, pomocou podobenstiev a náznakov podnecujúcich našu fantáziu, otvoriť oči a pomocť nám nájsť cestu k pravým hodnotám ľudí a života.

31.10.2016

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

najvacsi dojem na mna urobili trefne poznamky sira Henriho, kazda jeho veta je perla

12.11.2013 5 z 5

Hold Katalánsku Hold Katalánsku George Orwell (p)

na autorovo doporucenie som preskocil kapitolu o podrobnej politickej situacii, paci sa mi ako upozornuje, ze nieje objektivny, popis frontu a situacie v Barcelone je uzasny

12.11.2013 4 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

Niektore pasaze boli trochu nudne, ale celkvy dojem je velmi pozitivny.

23.04.2016 4 z 5

Šľak ma ide trafiť Šľak ma ide trafiť Július Satinský

Cesky preklad, ktory sa mi dostal do ruk, bol zvladnuty slusne. V jeho kontexte ale vzbudzovala podla mna prehnana kritika ceskej mentality miestami rozpaky. Je to ale Julov pohlad na svet a tak to v knihe aj prezentuje. Snazi sa do vtipnych pribehov uspesne prepasovat odkaz pre buduce generacie. Vlastnorucne karikatury su textu rovnocennym partnerom a dokazom Julovho zabavacskeho multitalentu.

18.11.2015 4 z 5

Ludsky napisane, vtipne oddychove citanie

02.08.2014 5 z 5

Zločin lorda Artura Savila (4 povídky) Zločin lorda Artura Savila (4 povídky) Oscar Wilde

je to satira, ale obcas som si povedal, ze toto by neurobil ani uplny idiot :). V dlhsej forme by to bolo otravne, ale tejto je to tak akurat vtipne.

28.01.2014 4 z 5

Tělo jako posilovna Tělo jako posilovna Mark Lauren

Uzitocne a spravne doporucenia a cviky

31.10.2016 4 z 5

Roboti úsvitu Roboti úsvitu Isaac Asimov

Příliš ukecane, v celej knihe sa vlastne nič nedeje iba sa kecá o sexe. Zdaleka nedosahuje kvalitu predchádzajúcich dielov..

09.07.2016 2 z 5

Vrah nebere telefon Vrah nebere telefon Ladislav Beran

Knihu som nasiel úplnou náhodou a veľmi príjemne ma prekvapila. Prvá poviedka bola trochu prekombinovana, druhá dala úplne zaslúžene názov tejto zbierke. Tretí príbeh výborne osviežil humor.

02.04.2016 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Prekvapuje ma opakovane označenie (čistokrvna) detektívka. Pre mňa to bol psycho triler. Detektív ani moc nepatral, ale hrou na vrahove nervy ho dohnal k chybám. Zaporak mal jasný Kingov rukopis a odviedol väčšinu práce. Zbytok trochu zostával a veľmi mi vadil častý produkt placement.

11.02.2016 3 z 5

Gaidžin Gaidžin James Clavell

Velká časť knihy mala výbornú úroveň, ale ako celok zďaleka nedosahova úroveň Šogúna a Tajpana. Potenciál japonských hrdinov nebol dostatočne využitý a ku koncu knihy utláčaný do úzadia. Záver mi prišiel odfláknutý na úrovni telenovely.

29.09.2015 3 z 5

Kuchařka Stařenky Oggové Kuchařka Stařenky Oggové Terry Pratchett

Mal som pocit že tej "autocenzúry" bolo príliš veľa. Množstvo narážok sa dalo domyslieť, ale náhrada surovín zráža recepty na úroveň skutočnej kuchárskej knihy oživenej potravinárskymi farbami. Niektoré sprievodné texty k receptom su ale úžasné (Hlbokomorský ježík, Chlieb a voda, ...)

05.08.2014 3 z 5

Konec hry Konec hry Dušan Mitana

Kniha nebola zla, ale cital som cesky preklad, ktory bol podla mna dost ovplyvneny cenzurou KSC (1983). Neviem ako na tom bola slovenska verzia, ale urcite by to chcelo porevolucne vydanie.

20.05.2014 3 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Mam toho od Kinga precitaneho naozaj vela a jeho styl mi sedi. Tato kniha mala ale pre mna dve slabe miesta. A to bol podla mna odflaknuty zaver a naopak prilis podrobny popis pribehov jednotilivych obyvatelov mesta. Keby autor venoval rovnaky priestor ukonceniu tak by som mu to aj odpustil. Je to skoda, lebo zaciatok pribehu a gradacia po pohrebe splnali najvyzsie kriteria.

05.05.2014 3 z 5

První příběhy ze Zeměplochy První příběhy ze Zeměplochy Terry Pratchett

Barva kouzel ma este bavila, ale Fantasticno uz bolo na mna moc. Cesta je mozno dolezitejsia ako ciel, ale aspon trochu zmyslu by to mohlo mat.

16.02.2014 3 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

niektore pribehy su moc roztahane

22.01.2014 3 z 5