Tesaknihy Tesaknihy komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Dlouho jsem nečetla něco tak silného. Autorka umí psát velmi poutavou formou. Mrazilo mě a zároveň jsem se nedokázala odtrhnout od příběhu. Celý příběh byl dokonale promyšlený. Žádná z postav mi nebyla protivná, ale ani sympatická. Hlavní hrdinky mi bylo líto. Bylo jasné, že se to odrazí na jejím charakteru. Všechno, co během života prožijeme nás formuje a tady to byl jasný důkaz. Závěr knihy mě překvapil.

09.08.2023 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Bomba ve všech směrech! Celé čtení bylo záživné a já hltala každou stránku. Morbidní a zvrácené nebude přehnaný výraz, ale dokonale promyšlené.

09.08.2023 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Značka dokonalé čtení. Nemohla jsem se odtrhnout od stránek. Všechno bylo uvěřitelné a dva detektivové byli skvělí a velmi reální. Mám ráda promyšlené příběhy a tento bez debat byl. I hlavní postava mi krásně sedla. Těším se na další knihy.

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Krásný příběh. Velmi promyšlený a přesto, že je určený pro mladší cílovou skupinu, má co nabídnout i starším čtenářům. Líbí se mi to pomalé tempo a postupné odhalování.

25.08.2023 5 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

(SPOILER) Dostala jsem přesně, co anotace slibovala! Originální příběh mě nadch chemií mezi hlavními hrdiny. Postupné sbližování a erotické napětí z knihy přímo sálalo. Dlouho jsem nečetla nic tak dobrého. Hlavní postava Mesilie byla velmi silná a zpočátku se snažila o vzdor, ale v království, kde vás král popraví za neuposlechnutí je těžké si vyskakovat. Chápala jsem její chování. Někteří kritizují, že měla proti princi více bojovat. Já si nemyslím, že měla nějaké jiné možnosti, než se snažit za každou cenu přežít. Chápala jsem i to, že byla z prince paf, protože byla nezkušená sedmnáctiletá panna. Zažívala s ním všechna svá poprvé. Kdo by nebyl vedle z věcí, které by předtím neznal? Je pochopitelné, že si nakonec princ získal její srdce. Samotný Kardes byl nejlepší postava v příběhu. Hltala jsem s ním všechny stránky a těšila se, co nestydatého ještě přijde. Dominance a velení z něj přímo sálalo, ale zároveň jsem cítila i smutek. Jeho hrůzné dětství ho formovalo a král ho nijak nešetřil. A máme tady krále. Sadistický tyran, který si dělá dobře nad útrapami druhých. Nepotřebuje důvod, aby někoho trýznil ani zabil. Byl inteligentní a naháněl husí kůži. Celý příběh se četl lehce. Stránky ubíhaly tak rychle, až mě zamrzelo, že je konec knížky. Autorka nám přinesla něco nového a já s nadšením vyhlížím druhý díl! Doporučuji!

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Knížka mě bohužel vůbec nebavila. Nepochopila jsem, jak si mohla získat takové kladné recenze. Vtipné části mi nedesly. Do dalších knih autora určitě nepůjdu. Je mi líto.

09.08.2023 1 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Tak toto byla skvělá knížka. Hlavní hrdinka byla moc sympatická. Líbilo se mi, že to nebyla nějaká velká bojovnice a měla své ,,lidské,, chyby. Celý příběh byl moc hezký a ten konec mě naladil na pokračování. I slza ukápla.

25.08.2023 5 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

(SPOILER) Příběh devatenáctileté dívky zahnané do kouta osudem, a tím, co spískal její otec. Ona teď napravuje, co se dá a splácí dluh jeho nepříteli. Může něco takového vůbec dokázat? Gabriel. Byl záhadný a charismatický. Ale uvítala bych i pohled z jeho strany, protože jsem netušila, co si o něm myslet. Chvíli byl ten správný, neurvalý téměř mafián, a vzápětí projevil své city. Konec byl překvapující. Ten jsem nečekala. Doporučuji!

11.08.2023 5 z 5

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

Tohle bylo úžasné. Originální příběh, který jsem si moc užila. Hlavní hrdinku jsem moc chápala. A pan hasič byl c skvělý. Nemám, co dodat.

01.10.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Milé čtení na jeden volný večer. Nebyla jsem z knihy nijak mimo, ale bylo to příjemné čtení. Nejednou jsem se u některých situací hodně zasmála. Bez velkých očekávání doporučuji.

09.08.2023 3 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Kolem této knihy byl takový rozruch, že jsem měla asi příliš vysoká očekávání. Není to špatná kniha, ale ani tak temná, jak slibuje anotace i jiné recenze. V porovnání s ostatními dark romancemi to bylo slabší čtení. Příběh sice nese pár aktuálních témat a je v něm nějaký zvrat a odhalení, jenže to na dark romanci nedosáhlo. Stačilo by označení erotický román a pak by kniha splnila očekávání.

09.08.2023 3 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Knížka nesplnila má očekávání. Nebylo to špatné, ale ani žádné wow se nekonalo. Některé části byly jen o erotice a příběh šel trochu do pozadí. Což byla škoda.

09.08.2023 2 z 5

Temné osudy Temné osudy M. V. Jírová (p)

Temné osudy byly velkým překvapením. Dočkala jsem se vysvětlení otázek, které mi zůstaly z předchozího dílu. Je tady znát autorčin velký posun v psaní. Celkově je příběh více propracovaný a přehledný. Hororový nádech mi nedovolil odložit knihu! Velmi doporučuji všem milovníkům fantasy! Erotika tam byla méně než v předchozí knize, ale nevadilo mi to. Těším se na poslední knihu!

09.08.2023 5 z 5

Mizení Mizení M. V. Jírová (p)

Mizení je spojení originálního téma s tím, co už dobře známe. Mladá žena má schopnost mizet, ale nedokáže ji ovládnout. Díky tomu se setkává s Benem a pozdeji i Samem. Tady začíná milostný trojúhelník. Na mě tam bylo hodně postav, ale neubralo to na kvalitě příběhu. Naopak jsem se ani chvilku nenudila. Zvrat střídal další zvrat. Autorka píše velmi čtivě a nenechá vás vydechnout. Doporučuji všem, kteří milují fantasy svět a erotické romány.

Zatracená láska Zatracená láska Tess M. Puffrová

Knížka nebyla špatná, ale bylo pro mě utrpení číst dvakrát totožné vyprávění. Dva pohledy postav byly úplně stejné. Autorka jen okopírovala text a změnila z ona na on. To bylo první, co příběh zbytečně kazilo. Druhé, co mi vadilo byla nespisovná čeština. Někde jsem přemýšlela, zda to nejsou spíš chyby... Místo dlouhého í bylo všude krátké i a další jiné podobné výrazy. Hlavní postava Anna měla často výkyvy nálad a zbytečně se hádala. Maddox byl super a celý příběh hodně táhl. Pro mě to bylo tak na 2,5 - 3/5 bodů.

09.08.2023 2 z 5

Princ Princ Devney Perry

Čekala jsem nějaké rozuzlení, ale nic moc se nekonalo. Bohužel mě tento díl už tolik nebavil. Až konec byl trochu záživnější.

24.10.2023 3 z 5

Ve stínu války Ve stínu války Jarmila Stráníková

Omlouvám se, ale bohužel jsem nedokázala tuto knihu dočíst. Ani nevím, kde začít s hodnocením? Velký kámen úrazu bylo neustálé přeskakování v ději. Tyto části byly oddělené jen mezerou mezi odstavci a díky tomu působil příběh velmi nepřehledně. Další problém bylo množství postav. Bylo jich tolik, že jsem se musela v textu častokrát vracet o nekolik stran zpět. Dále mi chybělo i napětí a nějaká propracovanější milostná linka, která by příběh trochu oživila. Ještě jednou se omlouvám, ale u téhle knihy se mi doslova chtělo spát.

24.10.2023 1 z 5

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

Příběh mi okamžitě připomněl film Let´s dance. Jako bych to znovu četla. Bylo to zajímavé oddechové čtení. Kdo má rád tyto příběhy, určitě knihu zkuste. Ten konec byl hodně rychlý a neuškodilo by o pár stránek víc.

01.10.2023 3 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Nebylo to špatné, ale místy mi přišlo, že knihu psal někdo velmi mladý. Asi bych ji doporučila mladší věkové kategorii. Citáty v knížce jsou hezké a milostná linka se mi taky líbila, ale občas bylo malinko neuvěřitelné, jak hluboký vztah Nela s Benem měli. Některé dramatické části bych klidně trochu okleštila na jednodušší věty, abych jim lépe uvěřila, ale to je čistě můj názor. Knížka je celkem hubená, tak jsem ji přečetla za jeden večer a za mě jí i přes pár nedostatků doporučím.

14.09.2023 3 z 5