Terie Terie komentáře u knih

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Fajn letní oddechovka. Hodně mi to připomnělo Papírovou princeznu od Erin Watt.

15.08.2020 3 z 5

Řád zlomených křídel Řád zlomených křídel Aliette de Bodard

Pěkná obálka, zajímavý nápad, ale to je asi tak všechno. Zápletka nic moc, žádnou postavu jsem si nedokázala oblíbit (Selene mě dokonce celou knížku fakt vytáčela). Prvních cca 100 stran nuda, až jsem to chtěla odložit, ale vytrvala jsem a nakonec to celkem ušlo. Tím ale pro mě série skončila, dál už nejdu. Škoda, vypadalo to fakt fajn.

19.03.2020 3 z 5

Padělatelé Padělatelé Bradford Morrow

Jediné, co se mi na knize líbilo, je obálka. Námět zajímavý, ale provedení už o ničem. Na to, jak málo stránek kniha má, se to strašně táhlo. V knihovně určitě nezůstane, pošlu ji dál, nějakému čtenáři, který ji ocení víc než já.

23.12.2019 1 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Zajímavý námět, i když způsob vražd na mě asi moc drsný. Ale mělo to spád, konec byl pro mě překvapující. Určitě si přečtu další autorčiny knihy. Celkový dobrý dojem ale zabíjelo neskutečné množství chyb v textu e-knihy, ke konci téměř v každé větě. Škoda, dost to kazilo čtení.

17.08.2019 4 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

Celkově tato trilogie není špatná, nápad je zajímavý, děj má spád, spousta akce... Nicméně si nemyslím, že bych to celé někdy četla znovu. No a nakonec hvězdička dolů za ten závěr, to se nepovedlo a mám z toho poněkud smíšené pocity. Na jednu stranu je to určitě dobrý nápad, na druhou stranu je to vůči Kelsee nefér, za to, co všechno pro svoje království udělala... Je mi jí líto.

10.06.2019 3 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Milá a vtipná oddechovka :)

06.06.2019 4 z 5

Mentalista Mentalista Thomas Erikson

No já nevím. Podle popisu to vypadalo na skvělou věc, námět byl zajímavý, ale provedení už horší. Kniha se strašně vlekla, občas se stalo něco zajímavého. Konec se snad ani nedá označit za konec, takový nedodělaný. A o množství chyb v interpunkci ani nemluvím. Do dalších dílů už nepůjdu.

25.01.2019 3 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Jako všechny knihy Johna Flanagana přečteno jedním dechem, ale... Will Treaty? Treaty?! A Blaze jako klisna? Jako vážně? Až na ten tragický překlad a občasné chyby v textu celkem příjemná četba.

08.01.2019 3 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

John Flanagan jako vždy nezklamal. Skvělá knížka, přečteno jedním dechem. Je zajímavé dozvědět se něco o tom, co se událo před dějem Hraničářova učně. :)

24.02.2018 5 z 5

Použité duše Použité duše Christopher Moore

Ze začátku mi to přišlo až moc "ujetý", ale pak jsem se začetla a dost se mi to líbilo. Určitě si přečtu další autorovy knížky :)

19.01.2018 4 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Příjemné doplnění série povídkami, i když stále tam zbývá prostor pro další mezipříběhy. Navíc dvanáctý díl se odehrává cca 15 let od svatby Kasandry a Horáce, takže by neuškodil další díl (nebo možná dva, tři :)), které by se odehrávaly v době mezi 10. a 12. dílem. Ale vcelku se mi to líbilo. Co bych ale tedy zásadně vytkla je Předmluva. Tu si autor fakt mohl odpustit.

30.03.2017 4 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Skvělá fantasy s knihami, moc mě to bavilo. Těším se na pokračování. :)

16.03.2017 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Kniha se mi líbila, příběh byl dobře propracovaný a zajímavý, ale bylo to o něco slabší než předchozí dva díly. Ty se mi líbily více. Nicméně jsem zvědavá na další díly. :)

Do toho, Prcino ;)

16.01.2017 4 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Skvělé zakončení celé série. Až na ten smutný konec. Jinak se mi to moc líbilo.

28.11.2016 4 z 5

Pobočník Pobočník D.M. Cornish

Úžasná knížka, moc se mi líbila :) po přečtení mě trochu mrzelo, že už je konec, ale přece jen by se ještě daly přidat nějaké díly, případně další jiné knihy s Rosamundou a Evropou :)

09.09.2016 5 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Přiznám se, že popis knihy mě dost "namlsal", oproti tomu kniha samotná potom zklamala. Čekala jsem něco vtipnějšího, něco víc 'extra', ale tohle mě fakt nezaujalo. Do druhého dílu asi nepůjdu.

26.08.2016 2 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Skvělý díl, dobře napsané, rychle se to četlo. Nicméně název není zrovna nejšťastnější, člověka to vyděsí ještě předtím, než začne číst.

26.08.2016 5 z 5

Nekromant Johannes Cabal Nekromant Johannes Cabal Jonathan L. Howard

Výborná kniha, líbila se mi. Trochu mi to připomínalo styl Terryho Pratchetta, kterého mám moc ráda. Jen škoda, že v češtině nevyšly i ostatní knihy :(

06.08.2016 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Pěkná kniha. Dobře se četla, od začátku až do konce. Líbila se mi a už se těším, až si přečtu druhý díl. :) Jen Willovi bych někdy nejradši nafackovala. :D

06.08.2016 5 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila, nepřipadala mi nijak rozvleklá. Co mě ale trochu překvapilo byl konec - tak trochu nedokončený. Je tam podle mě několik nezodpovězených otázek - např. Dostali se Strange a Norrell z Temnoty? Vrátil se Childermass k Norrellovi? Co se dál dělo s Vinculem? A jak dopadl Lascelles - přece mu nemohlo všechno dál procházet? Prostě dle mě tak nějak nedokončené (ano, i když to má skoro 1000 stran, ještě bych to nějak uzavřela).

16.04.2016 4 z 5