tereziehl tereziehl komentáře u knih

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

To, že před klišé a nelogičnostmi musím občas přimhouřit oko vím už samozřejmě od prvního dílu. Předchozí dvě knihy mi to ale kompenzoval zajímavý příběh i vztahy, v tomto díle pro mě bohužel chemie Rhysand a Feyre prakticky nulová, i Rhysand sám o sobě byl tak nějak zapomenut? Nejzajímavější storyline byl asi Nestin, jsem zvědavá, co se z toho vyklube. Popravdě vůbec nechápu, že tento díl je pro mnohé nejoblíbenější, já se bavila až v posledních 200 stránkách, za mě kniha mohla být o 300 stran klidně kratší. Samozřejmě fajn počin, bohužel mi ale v tomto díle trochu opadlo nadšení pro příběh, hlavně kvůli zvláštnímu (ne)vývoji příběhu postav. No, jsem zvědavá, co ukáže další díl. :)

23.04.2024 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Podlehla jsem hypu na tiktoku, i když bych po knize normálně nesáhla a bylo to k mému překvapení super! Prvních 50 stran jsem si myslela, že knihu odložím, že už jsem na to asi stará, ale ještě že jsem tak neudělala. Bavil mě příběh, nemusím moc ve fantasy politiku, takže mě bavilo, že tohle bylo spíše o lidech a jejich činění, moc se mi líbil svět, místy to bylo vážně krásné. Romantická linka taky super, no zkrátka mě to fakt pohltilo. Těším se na druhý díl, o kterém se tvrdí, že je ještě mnohem lepší. :)

01.03.2024 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Hmmm konec me neuspokojil :D B.A Paris mam rada, je proste ctiva a vzdy me vytrhne z cteci krize. Rozuzleni ji ale az tak moc nejdou.. Terapie mi prisla o moc lepsi, ale taky to nebylo uplne top. Za zavrenymi dvermi plottwist z podstaty ani mit moc nemelo.. jsem zvedava dal, jeji styl mi moc vyhovuje, toto ale slabsi. 3,5*

20.12.2023 4 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

(SPOILER) Ruth Ware jsem objevila skrze Hru na lháře v LK. Hra se mi moc líbila, ale Smrt paní Westavayové mi jen potvrdila, že si psaní autorky vážím mnohem více pro její schopnost vdechnout život krásným tajuplným prostředím se silnou atmosférou, než kvůli samotným rozhřešením. V obou knihách se mi sice zápletky líbily a stačily mi, z žádné mi ale bohužel nespadla brada. Tady mě mnohem více zaujala linka vyměněné matky a Ezry ve skutečnosti celou dobu hladící obličej milenky, nikoliv dvojčete, než to, že byl Ezra ve skutečnosti blázen. Byla bych mnohem nadšenější, kdyby se více dotáhla linka s hospodyní, ta toho mohla skrývat mnohem více a obsese měla být více vysvětlena. Taky jsem trošku nepochopila, proč Ezrovi tak vehementně záleželo na tom, aby se nikdy nepřišlo na to, že počal dítě s Maggie? Možná mi unikl ten hrozný důvod, který ho vedl skoro ke 4 vraždám? Nebo to bylo vážně jen proto, že byl mimo? Hmmm... Stejně ale musím dát 5 hvězd, protože mě knížka i tak bavila od začátku až do konce, hrozně jsem se za ní těšila a atmosféra mě vtáhla a nepustila i po dočtení. To paní Ruth umí moc moc dobře a mně tato stránka stačila proto, aby přebila jakékoliv nedovětky.

03.08.2023 5 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Plne souhlasim s komentarem ElikaS par prispevku pod timto. Pro me bohuzel nuda. Dej pro me nebyl vubec zajimavy, preklad pokulhava uz skoro neodpustitelne a chemie, ktera fungovala v prvnim dile, vyprchala kvuli absolutni predvidatelnosti a natahovani a opakovani odlouceni. Hmm Serii asi dokoncim, mam ji doma celou, snad byla tohle jen vypln a na konci se stane neco vic nez jen divny faul Jamese a Rubyino (ne)odpousteni.

26.07.2023 2 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Pro mě asi nejméně oblíbená kniha z Dornových dosud vydaných. Nejlepší Temné šílenství, pak Spouštěč, Fobie a nyní Mrazivé ticho. Mám radši plottwisty, které naservíroval hlavně v mých dvou prvních oblíbených titulech, to nic ale nemění na tom, že i tak byla kniha skvělá, postavy nebyly ploché, vsuvky s pacienty výborné. Wulf Dorn je u nás až nepochopitelně nedoceněný. Ve svém oboru je špička.

16.07.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

(SPOILER) Děj svižně ubíhal, přečetla jsem knihu za 3 večery. Příběh téměř neměl hluchá místa, řekla bych, že to byla spíše taková oddechovka, co se týče thrillerů, žádné extra složité zápletky. Finální rozuzlení se mi líbilo, umím si ale představit, že by se mi líbilo ještě mnohem víc, kdyby zápletka byla trochu víc propracovaná a za obrázky nestál duch, ale někdo, kdo se třeba snaží, aby to tak vypadalo. Paranormální prvky mi normálně až tak nevadí, ale v tomto příběhu to za mě nemuselo být. Za čtivost hodnotím vysoko, ale tu poslední hvězdu prostě dát nemůžu, protože thrillery jsem četla i mnohem lepší. :-)

21.05.2023 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

(SPOILER) No, tohle bylo zajímavé. Měla jsem chuť si po delší době přečíst nějaké dobré fantasy, které mě do sebe ponoří. Ranhojička má poutavý námět a prostředí, které bylo hlavním důvodem, proč jsem knihu vůbec dočetla. Postavy byly trochu ploché, spousta situací těžko uvěřitelná, možná nelogická. V knihách mě často zajímají romantické linky, tahle pro mě byla ale vyloženě nudná po většinu knihy. Nejlepší pasáže pro mě byly ty se zkouškami, protože se v nich konečně začalo něco dít! Byla jim ale v celkovém měřítku věnovaná jen malá pozornost, v porovnání třeba s kauzou epidemie, jejíž rozuzlení bylo za mě předpokládané už od začátku. Knihu jsem měla chuť spoustu krát ani nedočítat, jak se táhla, ale důvěřovala jsem recenzím a počkala na posledních 100 stran, které měly být napínavé. Je pravda, že posledních 100 stran opravdu nabralo určitý spád, jen mě mrzí, že tomu tak nemohlo být od začátku, protože čekání na to, až se konečně něco stane, je na celých 300 stran opravdu dlouho dlouhé. Poslední kapitoly byly ale vážně lepší, stále mi v nich bohužel vadil zvláštně jednoduchý jazyk a až příliš častá klišé, zvlášť v rozhovorech mezi Kivou a Jarenem. Jejich vzájemné repliky mohly být vzrušující tak možná pro 13 leté holky, ale to asi maximálně. Jejich vztah ovšem v posledních 2, 3 stránkách nabírá úplně jiné dimenze, a v posledních pár řádcích knihy mi spadla brada!!! No, byla jsem přesvědčená, že do dalšího dílu už nejdu, ale ten konec, tak to jsem nečekala, a budu muset. Jen doufám, že autorka využije toho perfektně nastoleného plot twistu, který báječně vytasila, a bude pokračovat v duchu posledních 100 stran, a ještě lépe! To bych jí snad i těch 300 předchozích trochu odpustila. Půjdu na druhý díl a uvidíme. Za mě 3*/5*, kvůli prostředí, potenciálu a hlavně konci.

14.05.2023 3 z 5

Dej si na ni pozor Dej si na ni pozor Samantha M. Bailey

3,5 * Ze začátku velmi napínavé, zajímavý námět, kniha mě úplně chytila, od půlky bohužel trochu nuda. Konec neurazí, nenadchne, námět měl podle mě mnohem větší potenciál. Taky nemám ráda, když je poslední kapitola zalitá sluncem, mám pocit, že jsem podobnou četla už stokrát. Oddechovka fajn, ale na thriller málo wow.. :)

11.05.2024 3 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

(SPOILER) Moje první audiokniha v životě. Přiznám se, že kdybych ji četla ve fyzické formě, kterou mám doma taky, nejspíš bych ji odložila.
Za mě to bylo hodně vleklé a vlastně se tam nic moc nestalo, překvapivější by pro mě byl závěr, kdy se matka přidala k sektě a byla to opravdu celou dobu ona. Hlas vypravěčky příběhu velmi pomohl a k práci fajn klidný příběh, ale asi po autorce znovu dlouho nesáhnu.

09.04.2024 2 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Skvělé. Dynamické, krásné, vzrušující i napínavé. Těším se na další díl a jsem moc vděčná, že jsem se do série pustila. Je to přesně ta kniha o které přemýšlíte, i když ji zrovna nečtete.

13.03.2024 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Přesně souhlasím s komentářem Dela111 I když jsem to pak začala čekat, zklamalo mě to, protože takové pointy mě vůbec nebaví. Knížka se četla super, dokud nepřišla fantasmagorie. Za mě také silnější 3*. Budu doufat, že ostatní rozuzlení od autora jsou trochu méně jako Bartolomějská Škoda! Ale chápu, že někomu se to líbilo. Jen to není můj šálek kávy.

17.02.2024 3 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Nedokážu si na ni udělat ucelený názor. Ze začátku chytlavá, námět mě zajímal, pak se ale dost táhla a zabrala mnohem více času, než mi jindy zabírá kniha podobného rozsahu. Přiznám se, že mně se konec líbil hodně a na to, že jsem vůči divnému prostředku očekávala nějaké jednoduché podivné zakončení, mě rozhřešení velmi překvapilo.

01.10.2023 3 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

(SPOILER) Krásný magický svět, příběh mě vtáhnul, prostředí jsem si uměla živě představit a to se mi líbilo. Přirovnání k barvám a různé metafory, i styl psaní pro mě fungovaly, neměla jsem pocit jakože jsem na psaní knihy moc stará, čehož jsem se obávala a tudíž byla mile potěšena. Chápu, že popření děje na konci mohlo spoustě čtenářům vadit, mně se ale líbilo, že se nakonec rčení Všechno je jen hra a Nenechte se hrou příliš vtáhnout, vyplnila nejen pro Scarlett, ale i pro čtenáře.

29.08.2023 5 z 5

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

Je zajimave, ze komentare na knihu jsou bud cerno cerne nebo zarive bile a sede je tu jen pramalo. Docetla jsem pred par minutami a asi nedokazu shrnout vse, co se ve mne behem cteni delo, bylo to tak krasne a moudre, misty naivni a o to jeste vice moudre. Nadhera. Kdo tvrdi, ze byla kniha o nicem, nepochopil.

07.08.2023 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Fajn, podobny zanr jsem uz roky necetla a hezky jsem si u toho odpocinula. Obcas trochu kycovite, nektera slovni spojeni jsem musela vylozene prekousnout, ale bylo to ctive a chemie fungovala, coz mi od takove knihy staci.

18.07.2023 3 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Vynikající! Úplně mě to pohltilo... Napětí, tajemno, skvělá romantická linka, humor,... Perfektní. Teď jsem dočetla i 3. díl, který je bohužel jen v angličtině, ale stál za to!!! :-)

26.06.2023 5 z 5

Prozření Mary Dyerové Prozření Mary Dyerové Michelle Hodkin

Ach... Tuhle knížku jsem před lety našla v knihovně a opakovaně si ji půjčovala a zbožňovala. Teď jsem si řekla, že ji zkrátka musím mít doma, alespoň z nostalgie, ale že jsem z ní už jistě vyrostla, a ono ejhle! Jasně, některé věci na mě působily už asi víc afektovaně, než měly, ale bylo jich mnohem méně, než jsem čekala. Příběh je čtivý, má skvělou atmosféru a romantická linka je za mě i po letech atraktivní a žhavá. Paráda, těším se na další díl a jsem moc mile překvapená, že moje milá Mara je výborná i o x let později :-) z lásky prostě musím - 5*

13.06.2023 5 z 5

Legenda Legenda Stephanie Garber

Finale

Trápilo mě, že třetí kniha nevyšla přeložená, ale nezastavilo mě to a pustila jsem se do originálu. Příběhově za mě kniha ze všech nejlepší, nabitá nádhernými imaginacemi. Velmi jsem si ji užila. Co mi nesedělo v 2. knize se mi dovysvětlilo nebo vynahradilo ve 3. Krásný zážitek.

29.05.2024 5 z 5

Všude samí lháři Všude samí lháři Shari Lapena

(SPOILER) Audiokniha.
Ani nevím, co říct. Mám pocit, že všechny moje komentáře na Lapenu můžu kopírovat i do recenzí dalších titulů, stejně jako i ona má pro mě až příliš opakující se vyprávěcí tempo.
Za mě neurazí, nenadchne, z nějakého důvodu mi toho všeho přišlo hrozně moc a přitom vyústění jednoduché, neuvěřitelné. Charakter Avery, i kdyby třeba psychopatka, absolutně neodpovídající věku, závěr bez pointy.
Lapena je nenáročná, ale začíná mě bohužel nudit :(

14.05.2024 3 z 5