terezarath terezarath komentáře u knih

Společenství Společenství Bentley Little

Poměrně zajímavý hororový příběh. Neočekávejte lekačky a paranormálno, autor se spíše zaměřuje na psychiku čtenáře a musím říct, že se mu dařilo drásat mi nervy po většinu knihy ( myšleno v dobrém). Celá ta představa společenství a jejich nesmyslných pravidel působila tak reálně, že se člověk snadno vcítil do hlavních postav.
Kniha by byla skvělá, kdyby nebylo toho nešťastného konce. Bylo to uchvátané, nesmyslné, naprosto mi to nesedělo do zbytku příběhu. Navíc autor pořádně závěr nevysvětlil. Velká škoda.

03.08.2022 4 z 5

Schroder Schroder Amity Gaige

Příběhově přinejmenším zajímavý román. Jasně, od začátku tak nějak tušíte, že to nemůže dopadnout dobře, ale příběh si stále alespoň částečně udržuje určité napětí. Co Vám silně napoví, že příběh nemá zrovna happyend je bezpochyby postava otce. Otec, který si myslí, že je skvělým otcem a víc než své dceři to potřebuje dokázat okolnímu světu. Naivní, egoistický, velmi nerodičovský typ. Jasný recept na kvalitní rodinnou katastrofu.

03.08.2022 4 z 5

U Zlaté rukavice U Zlaté rukavice Heinz Strunk

Můj velký problém je, že jsem nejprve viděla film, který je geniálně natočený. Od knížky jsem měla díky tomu velice vysoká očekávání, bohužel. Kniha tak nějak nebyla to pravé. Neříkám, že to nebylo dobře napsané, ale něco tomu chybělo... A upřímně, některé příběhové linie ostatních postav byli naprosto zbytečné.

08.07.2022 3 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Takový slabší průměr. Klasicky už od první kapitoly víte, jak to s hlavními hrdiny půjde, děj je předvídatelný. Očekávala jsem to poněkud humornější.

08.07.2022 3 z 5

Čtyři strany mince Čtyři strany mince Lukáš Záleský

Náměty byly zajímavé, ale samotné zpracování trochu pokulhávalo. Hororové prvky jsem marně hledala.

Tolkienovy bitvy Tolkienovy bitvy David Day

Taková jednohubka.. Informace nenadchnou, ale ani neurazí, občas se objevují zajímavosti z autorova života, obzvláště se mi zamlouvali pasáže o autorových inspiracích.
Ilustrace a celkově vizuální zpracování naprosto perfektní!

21.06.2022 5 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Realisticky vylíčené, opravdu smutné a děsivé. Napsáno poměrně pěkným, čtivým stylem.

21.06.2022 4 z 5

Insomnie: Co kdybyste nikdy nemuseli spát? Insomnie: Co kdybyste nikdy nemuseli spát? Vladimíra Šebová

Zajímavý nápad, trochu slabší zpracování. Co mi asi nejvíc vadilo byl fakt, že se všechny důležité dějové linky děly vlastně jen tak. Žádné hlubší promyšlení, prostě tam autorka ty změny házela jak hrách na zeď. Působilo to trochu moc "uplácaně".

Rudá zem Rudá zem Adam Nevill

Ach jo, já jsem od toho měla tak obrovská očekávání! Musím přiznat, že se příběh prostě trochu vleče. Je tam spousta popisu, akce skoro žádná a hororové prvky se do knížky nějak nedostaly. A přitom by to bylo tak zajímavé téma, mělo to obrovský potenciál. Pokud by to bylo lépe zpracované jako horor, pak bych byla nejspíš spokojená. Takhle to za mě byl ale slabší průměr.

21.06.2022 3 z 5

Když jsem knihu začínala číst, řekla jsem si, že v tuhle chvíli má u mě Jonák čistý štít... Chtěla jsem zjistit, jestli se v něm schovává něco víc než egoista a zločinec... Neschovává. Tahle kniha byla podlézavým pokusem, jak se zalíbit, ukázat se jako největší rebel atd.. A mně to hrozně lezlo krkem.

21.06.2022 2 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Po vší té chvále, kterou jsem na knihy od Colleen slyšela, jsem asi očekávala větší bombu. Jasně, bylo to smutný, ořvala jsem to a ne jen jednou, ale chtěla jsem od toho příběhu asi něco víc. Quinn mi bylo líto, ale zároveň mi byla tak strašně nesympatická a Graham byl až neuvěřitelně pohádkovej.

20.04.2022 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Příběh měl slušně našlápnuto, ale z nějakého důvodu mi to přišlo slabší než předchozí knihy. Dějová linka kolem Amy a Thomase byla dobře vymyšlená, Amy byla skvěle napsaná postava. Můj problém nejspíš nastal ve chvíli, kdy Amy vytvořila onen scénář, kde náš hlavní hrdina trpí ztrátou paměti. Protože pro mě by tohle byl mnohem zajímavější a stravitelnější konec, než ten realný.
Asi jsem se nechala moc rozmazlit předchozím dílem a autorčinou Kořistí.

19.04.2022 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

První nakouknutí do knižního Zaklínače a já jsem nadšená. Naprosto mi vyhovovalo zpravocání v podobě jednotlivých povídek, přišlo mi to čtivější. A knižní Marigold je prostě skvělej.

19.04.2022 5 z 5

Zahradní slavnost Zahradní slavnost Václav Havel

Já tyhle absurdní dramata moc nemusím, ale tohle byla moc pěkná, humorná hra se slovy.
"O objevech kapitána Nema -" "Nemá! Ani potuchy nemá Verner o objevech našich kapitánů vědy!"

04.04.2022 3 z 5

V náruči kanibala V náruči kanibala Barbora Walterová Benešová

Tohle bylo utrpení! Většina knížky byla iritující, hlavní postavy otravné, nesympatické. Nevím, jak moc se do knihy promítala sama autorka, ale při čtení jsem měla pocit, že je mi nesympatická i ona. Přišlo mi to šíleně vycucané z prstu. Nevím, na kolik si autorka dala práci se zjišťováním informací, ale mohlo to být lepší.
Co se samotného příběhu týče, "zajímavé" to začalo být někdy ke konci, kdy hrdinka vzpomíná na práci léčitelky. Sice mě neskutečně iritoval fakt, že si jen tak přijde do džungle a zná hafo léčivých bylin, ale aspoň to konečně mělo nějaký spád. Jenže pak přijde konec knihy a celé to jde zase do kopru. Hrdinka nám totiž půl knížnky opakuje, jak právě skončil její civilizovaný život, jak už se nemůže nikdy vrátit, jak jí od té chvíle musí každý opovrhovat a pak najednou bum - happyend jako kráva.
Dávám jednu hvězdičku za snahu a za těch pár světlejších momentů. Nerada haním knihy a pilnou práci autora, ale tady se opravdu jen těžko hledá něco kladného.

04.04.2022 1 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Trochu skok od klasických Bridgertonů. Příběhová linka byla čtivá, poměrně pekně napsaná. Uznávám, že občas se příběh malilinko vlekl, ale nebylo to nic, přes co by se člověk rychle nedostal. Tenhle díl měl hezky našlápnuto na příjemný, lehký humor. Škoda, že ho tam ve výsledku bylo tak málo. Šťastný konec byl myslím předvídatelný. I přes všechny tyhle malé mínusy jsem si knihu velmi užila.

02.04.2022 4 z 5

Galveston Galveston Nic Pizzolatto

Galveston ve mně žádné velké nadšení nevyvolal. Příběh byl zdlouhavý, spíše než vyprávění se to podobalo otravnému popisu událostí. Nebyla v tom žádná gradace, příběhová linka byla smutně plochá a tak trochu předvídatelná. Hlavní postavy byly nesympatické, rychlé střídání nálad mi lezlo na nervy. Další mínus bych viděla v lehce chaotickém přeskakování v časových osách. Od závěru jsem čekala víc.

02.04.2022 3 z 5

Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu Spike Milligan

Tohle byla příjemná sranda. Satira plná mnohdy až hloupého humoru. Čte se svižně, velmi dobře napsáno. Co stránka, to perla.

31.03.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Skvěle napsaná kniha. Příběh je originální a čtivý, chytne se Vás a až do konce nepustí. Najde se zde i pár příběhových zvratů, některé překvapivější než jiné. Postavy jsou sympaticky napsané, za to dávám velké plus.
Jediná dvě minus - příběh bych zařadila spíše do young adult literatury a to já u fantasy knih úplně nemusím a pak fakt, že Ranhojičku si užijí spíše čtenářky než čtenáři.
Ale kolem a kolem je kniha skvělá a já se velmi těším na pokračování.

19.03.2022 4 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Nečekejte zázraky. Žádný literární zázrak to není, ale musím autorku pochválit, protože z toho malá příběhu, který se tam mezi vším tím sexem objevuje, dokázala vytěžit maximum.
Ach bože, tohle je tak hloupacatá knížka. Ale pravdou je, že občas člověk potřebuje takovéhle nenáročné čtení, rychlovku na jeden večer.
Červená knihovna, jen trochu víc spicy. Literární hodnota - 00 nic.

17.03.2022 3 z 5