terezarath terezarath komentáře u knih

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

U Darcy Coates nikdy nevím, co očekávat. Opět úplně otočila, změnila styl. Tentokrát dostáváme příběh z minulosti a já jsem velmi spokojená. Těch strašidelných momentů tu klasicky moc nebylo, ale na to už jsme si docela zvykli, ne? Ale to podle mě autorka nahradila skvělou atmosférou, živými popisy a velmi příjemným stylem psaní. Navíc mě bavilo sledovat vztahovou linku našich hlavních postav.

09.02.2023 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Nebudu lhát, tuhle krásku jsem sakra dlouho odkládala. Nemám zrovna dobré zkušenosti s knihami, které se snaží proslavit a přiživit na známých klasikáchm, ale tohle bylo vážně dobrý. Nešlo o žádnou vykrádačku Draculy, příběh si vedl velmi dobře i sám o sobě a věřím, že by nadchl i neznalce Draculy. Jasně, je to trochu bichlička a nejedná se zrovna o čtení na jedno odpoledne, ale stojí to za to. Začátek je možná trochu slabší a bude chvilku trvat, než se začtete, ale jakmile vás příběh chytne, už vás nepustí. A věřte mi, je to docela jízda.

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Když se mi kniha dostala do ruky, očekávála jsem, že bude stylem podobná knihám od Darcy Coates. To bylo daleko od pravdy. Příběh se vlekl, za mě neměl moc čím upoutat, byl to jeden dlouhý popis. Hlavní postavy mi nebyly zrovna sympatické, obě sestry mi lezly na nervy většinu knihy. A pak ten konec? Uchvátaný, nijak dobřře vysvětlený. Měla jsem vysoká očekávání a byla jsem poměrně zklamaná.

09.02.2023 3 z 5

Pro fanoušky HP světa určitě milé doplnění. Svižný styl psaní, kniha se čte velmi snadno. Bylo zajímavé nakouknout za kulisy tohohle celosvěového fenoménu, dozvědět se více o samotném natáčení a samozřejmě i více o představiteli Draca.

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

První se mi do ruou dostala Půlnoční knihovna a díky ní jsem měla velmi vysoká očekávání. A opět jsem dostala velmi zajímavé téma a nečekaně dobrý styl psaní. Pravda je, že Půlnoční knihovna byla rozhodně čtivější a člověk se do ní mnohel víc "zažral". Ale nic, co by na knize bylo vyloženě špatné jsem nenašla. Za mě velmi povedené.

09.02.2023 4 z 5

Černý telefon a další příběhy Černý telefon a další příběhy Joe Hill (p)

Tak tohle bylo velký zklamání. Hororové prvky jsem tam hledala jen těžce, dobrých povídek tam bylo jen pár. Tohle řadím do průměru jen s přivřenýma očima.

14.12.2022 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Další kniha od Cartera a já už nevím, jak je chválit. Pokaždé píšu prakticky to samé. Nářez! Geniálně napsané.

14.12.2022 5 z 5

Docela zajímavé a hlavně hodně podrobné přiblížení této staré záhady. Trochu mě otravovalo opakování některých informací stále a stále dokola.

14.12.2022 3 z 5

Slyšela jsem na knihu hned několik negativních reakcí a nevím, odkud se berou. Kniha byla rozhodně informační, zároveň ale velmi vtipná, doplněná povedenými ilustracemi. Nemyslím si, že autorka tvořila učebnici plnou přebytečných faktů, ale chtěla prostě zprostředkovat tato témata trochu originálnější formou. Já byla velmi spokojená.

Dům na rozhraní Dům na rozhraní William Hope Hodgson

Tak tohle vážně nebyl můj šálek kávy. Bylo to zdlouhavé, popisy byly nekonečné. Samotné téma by nejspíš mohlo být zajímavé, ale styl psaní mě prostě nechytnul.

14.12.2022 2 z 5

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

Skvělý! Na fiktivní literaturu to bylo velmi příjemných způsobem propojeno s reálnými fakty. Přečetla jsem to prakticky na jedno nadechnutí. Od autorky jsem již četla Černobylské dívky, měla jsem určitá očekávání a rozhodně jsem nebyla zklamaná.

Text Text Dmitry Glukhovsky

Velmi zajímavá zápletka. Příběh měl hloubku, byl perfektně promyšlený a propracovaný. Musím říct, že místy až moc. Trochu se to táhlo díky neustálým popisům, ale uznávám, že to do knihy svým zvláštním způsobem perfektně sedělo.
A s koncem jsem velmi spokojená. Žádný perfektní, umatlaný happyend.

14.12.2022 4 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

No pane jo, tohle byla jízda. Bylo to smutné a děsivé, ale díky silnému přátelství dívek svým způsobem i bolestně krásné. Mrzí mě, že jsem s jejím přečtením tak otálela. Skvěle napsaná kniha.
Pokud toužíte po množství detailů a faktů o výbuchu, pak tohle nejspíš není kniha pro vás. Nejde tu tolik o samotný výbuch jako o následné těžkosti v životech obyčejných lidí.

24.10.2022 5 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Druhá kniha od autorky, kterou jsem přečetla a musím říct, že se zase o maličko zlepšila. Příběh se čte poměrně dobře, děj je svižný. Pointa není žádná šokující bomba, nic moc extra, ale neurazí.

24.10.2022 4 z 5

Podivuhodná historie sexu Podivuhodná historie sexu Kate Lister

Děsila jsem se obsáhlosti knihy, myslela jsem, že to bude poměrně nudné. Pletla jsem se. Bylo to vtipné, čtivé a opravdu poučné. Pokud si myslíte, že historie Vás už nemůže ničím překvapit, tahle kniha Vás přesvědčí o opaku.

23.08.2022 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Tohle byla skvělá knížka. Postavy byly velmi dobře napsané, s hlavní hrdinkou se vám chtělo sympatizovat, ale zároveň jste jí hluboce opovrhovali. Je to sice trochu bichle, ale čte se rychle. Děj se nikde moc nevleče, pořád se něco děje. Uznávám, že k jádru věci se dostáváme až ke konci knihy, ale to ničemu neubírá na kvalitě příběhu.

23.08.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Takhle, čekala jsem od knížky naprosto něco jiného, možná trochu víc psychologického, ale budiž. Dost jsem si připadala, jako bych četla průvodce skrz jatka, jen s trochu zvrácenějším plot twistem. Nebylo to zdaleka tak "hustý" jak jsem očekávala a chvíli jsem si říkala, že takhle knížka je trošilinku přechválená. Jako jasně, čtení dobrý, ale..? No a pak přišel konec, který mě naprosto rozbil. Víte, jak se říká, že dobrá kniha ve vás má něco zanechat? Tak Vám můžu říct, že jsem všechno to naštvání, šok a znechucení vydejchávala ještě dlouho. I kdyby jen pro ten konec, tahle knížka za to stojí.

19.08.2022 4 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Začnu kladnou stránkou knihy. Bylo to velmi čtivě napsané, místy humorné, prostě príma rychlý čtení. No a teď k tomu, co mě iritovalo. Konec. Hele, já chápu, že holka měla výčitky, zažít něco takovýho asi není příjemný, ale kniha si celou dobu buduje atmosféru příšerného zločinu a my na konci dostaneme tohle?! Velká škoda.

19.08.2022 4 z 5

Pošli fotky Pošli fotky Lauren McLaughlin

Bylo silně znát, že cílovka je zaměřená na mladší čtenáře. Young adult literatura mě celkově nijak nebere, nechci to tudíž knize nijak vyčítat. Trnem v oku mi bylo "party chování" hlavních postav. Na slušné slečinky tam bylo až trochu moc trávy.
Asi jsem taky trochu očekávala silnější kafe. Jasně, i takhle měla knížka svoje uf momenty, ale tohle téma by se přeci dalo zpracovat mnohem lépe.
Trochu jsem doufala, že to bude jedna z knih, která dokáže mladým lidem otevřít obzory, upozorní je na tohle ošklivé téma a třeba jim i pomůže se s něčím podobným vypořádat. To jsem teda úplně nedostala.

19.08.2022 3 z 5

XOXO XOXO Axie Oh

Taková roztomilá hloupost na jedno dopoledne. Klasická předvídatelná romanťárna, ale já si jí překvapivě velmi užila.

03.08.2022 5 z 5