Terezaazeret Terezaazeret komentáře u knih

Líbáš jako Bůh Líbáš jako Bůh Marie Poledňáková

Prosím, ať podobné věci nevznikají.

29.04.2021 odpad!

No a já No a já Delphine de Vigan

Už podle anotace jsem si pomyslela, že mě kniha bavit nebude a nespletla jsem se. Ano, hlavní hrdinka je sice vyjimecna nebo alespon castecne, kniha ovsem nikoliv. Jde o plejadu nudnych postav zasazenou do nic nerikajiciho prostredi a rozehranou za pomoci nudneho scenare, behem nehoz se nic nestane. Nenalette na pochvalne recenze, jak znamo, kvalita reklamu nepotrebuje. :-)

27.04.2021 odpad!

Tajemství italské vily Tajemství italské vily Caroline Montague

Tahle knížka byla pěkná. Prostě a sdělně napsaná. O tom, že je třeba si pomáhat.

27.04.2021 5 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Na knihu jsem se moc těšila, vždyť se o ní tolik mluvilo. Pak mě ale zklamal příběh a vyprávěcí styl. Kniha je dle mého názoru nečtivá a příběh ne moc rozvinutý, přesto, že obsahuje hned několik dějových linií. Konec nedotažený.

25.04.2021 1 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Jiné autorčiny knihy mě bavily, ale v tomto případě mám pocit, že se dost opakuje, aniž by musela. Knihu jsem ani nedočetla. Postavy, jako třeba Hana, Adam nebo Eva jsou šablonovité a předvídatelné.

25.04.2021 1 z 5

Sudety. Už jenom to slovo mi připadá záhadné, evokuje mi něco tajemného. Eugenie mě tolik nebavila, ale tuhle knihu jsem si moc užila po všech stránkách. Některé pasáže mi připadaly zbytečně dlouhé, ale jinak je to krásné.

23.04.2021 5 z 5

Malý Mikuláš Malý Mikuláš René Goscinny

Když jsem se poprvé setkala s touto knihou sama, nebavila mě. Když jsem ji začala číst svým dětem, naprosto jsem jí propadla. Nejvíc na ní oceňuji to hluboce zakořeněné dobro v malém Mikulášovi, protože toho je všude nedostatek.

12.04.2021 5 z 5

Gentlemani i podfukáři Gentlemani i podfukáři O. Henry (p)

Skvělý vhled mezi podvodníky. Dobře vypointované, kniha mě moc bavila.

09.11.2023 5 z 5

Praha strašidelná Praha strašidelná Arnošt Goldflam

Četla jsem synovci a bavili jsme se i bali společně. Skvělé.

07.11.2023 5 z 5

Tapetář Tapetář Ema Labudová

Moc se mi líbily kulisy příběhu. Oceňuji, když si autor vybere jiné, než domácí prostředí. Díky tomu jsem snadno vklouzla do děje.

25.10.2023

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Líbily se mi všechny díly, ale tenhle byl srdcervoucí.

21.09.2023 5 z 5

Cesty na Sibiř - 1. díl Cesty na Sibiř - 1. díl Martin Ryšavý

Tohle se mi moc líbilo. Mužský hrdina, daleký sever, lehká ironie i nadhled. Vše hezky zapadalo do sebe a kniha mi zajistila příjemné chvíle.

21.09.2023 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Ač jsem se snažila začíst, styl psaní mě vůbec nebavil. Po knize jsem sáhla ze zvědavosti, jestli se podobá filmu.

04.11.2021 2 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Bylo to šablonovité, předvídatelné a bůhví co ještě, ale moc se mi to vlastně líbilo, byla jsem zvědavá, kam to každá ze sester dopracuje.

03.11.2021 4 z 5

Je to sice oddychovka, ale čte se dobře. Hlavní hrdinka je sympatická a vhled do zaměstnání, jako je letuška mi přišel moc zajímavý, navíc mi kniha odpověděla na hodně otázek, které jsem si v duchu ohledně práce letušky kladla. Taky se mi líbí, že autorka nedělá z této práce velkou vědu, nepředstírá, že jde o práci veledůležitou, prostě tak nějak normálně popisuje, co toto řemeslo obnáší. Jo a jako devizu vnímám, že se nesnaží být ostrovtipná a cynická, což je problém mnoha mladých českých autorek, které mě tím odpuzují (jejich díla). Knihu jsem přečetla za dva dny.

31.10.2021 5 z 5

Dopisy Dopisy Vincent van Gogh

Tohle bylo tak srdcervoucí ve své naléhavosti, která z listů tak dávno napsaných stále prýští. Krásný a smutný čtenářský zážitek zároveň.

Sucho Sucho Neal Shusterman

Klasické scifi. Je to problém, v tomto případě nedostatek vody. Problém je potřeba vyřešit, pár statečných a odhodlaných lidí věří, že najdou dost vody pro záchranu nejen sebe. Vydávají se na cestu, a tak začíná dobrodružství. Líbila se mi ta tíseň, to, jak byla v knize popsané, stupňující se napětí i pocit, který ve čtenáři četba vyvolá - je skutečně dobré, kam se planeta ubírá? Není! Ty, kdo netřídí odpad a neřeší dopady globálního oteplování, text může přinutit k zamyšlení. Jediné, co bych knize vytkla je, že nevybočuje z normálu (rozumějte - jede podle klasického scifi mustru), ničím nepřekvapí. Ale dobrá je.

Legenda H + Z - První cesta Legenda H + Z - První cesta Jiří Hanzelka

Co je vedlo k první cestě, s čím se museli potýkat a která místa jim učarovaly? Kniha dává nahlédnout do dobrodružství, která tito dva cestovatelští bardi zažili. Jsou tam zachyceny nejdůležitější momenty a kniha je o to cennější, že ji pan Zikmund pomáhal dát dohromady. Celou dobu jsem měla pocit, že jsem v autě společně s oběma cestovateli a objevuji vše s nimi. Je to moc dobře napsané, ostatně jako všechny knihy, které sepsali.

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Nemůžu si pomoci, ale s Kunderou to mám tak, že mě buď chytne jeho kniha hned nebo nikdy. A tahle kniha mě ani trochu nechytla. A to jsem jí dávala šanci až do konce.

27.04.2021 1 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

V téhle knize bylo vše, co pravděpodobně každý čtenář od knihy z druhé světové očekává.

27.04.2021 5 z 5