Dopisy

Dopisy https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135818/dopisy-135818.jpg 5 14 4

Zatiaľ najobsiahlejší výber zbierky listov Vincenta Van Gogha publikovaný u nás. Úprimná ľudská spoveď umelca zachytáva kompaktnú výpoveď o jeho pocitoch, problémoch a neustálom boji so samým sebou. Dielo je rozdelené chronologicky. Väčšia časť je venovaná korešpondencii s jeho bratom Theom. V druhej časti sú uverejnené listy priateľom ako – Bernardovi, Gauguinovi, Signacovi a Aurierovi. Knihu dotvára 111 reprodukcií v texte, 40 čiernych a 6 farebných príloh. 2. vyd.... celý text

AlfredArt
25.11.2023 5 z 5

Knihu bych popsal jako emotivní cestu životem a duší jednoho z nejvýraznějších umělců všech dob.

dasenka
23.04.2022 5 z 5

Tolik bolesti v životě mimořádného genia….. Vždy , když jsem si přečetla jinou knihu o tomto mistrovi, Žízeň po životě, niterně jsem cítila, že se odrážím ode dna.

Terezaazeret
29.10.2021 5 z 5

Tohle bylo tak srdcervoucí ve své naléhavosti, která z listů tak dávno napsaných stále prýští. Krásný a smutný čtenářský zážitek zároveň.

Kalahavoice
18.01.2018 5 z 5

Ta knížka vás dostane k malíři Goghovi hrozně blízko. Což jste chtěli. Podle mě většina lidí má rádo jeho obrazy ne proto, že by byly krásný, ale proto, že se vnitřně ztotožňujou s jeho rozervaností, hledáním sebe i přátelství a v neposlední řadě lásky. Když čtete jeho slova, najednou cítíte to zoufalství i statečnost, tu odvahu žít a znova se vrhat do dalších pokusů zvládnout život. Tak jak on vymačkával na plátno svoje tuby a patlal intenzivní vrstvy znázorňující stromy a vítr a nebo poklidný přístavy, tak vy díky jeho slovům budete intenzivně kráčet s ním. Budete malovat, utíkat, křičet i snít. Blíž už se Goghovi nedostanete.

Vincent van Gogh

Vincent van Gogh