tereza0684 tereza0684 komentáře u knih

Volnost Volnost Emma Slade

Na jednu stranu mi to přišlo čtivé, brala jsem to jako "smyšlený příběh". Po knize jsem sáhla kvůli tématu budhismu a jógy, sice to nebylo úplně špatné ale čekala jsem něco trochu jiného

19.04.2024 3 z 5

Myši - Každému jednou dojde trpělivost Myši - Každému jednou dojde trpělivost Gordon Reece

Nečekala jsem od knihy nic extra, ale tohle mě zvedlo ze židle. Příběh pozvolna plynul, vyvíjel se nepředpokládatelně. Stejně tak postavy v sobě formovali zajímavější osobnost. Tohle se mi hodně líbilo

04.04.2024 5 z 5

Kaktus Kaktus Sarah Haywood

(SPOILER) Už od začátku mě zaujala osobnost Suze, naopak bratra jsem absolutně nemohla vystát a při každém "wow, to je haj*l" jsem ho nenávidělá stále víc. Rob mi byl sympatický po nějaké době, stále jsem čekala na nějaké podvody z jeho strany. Příběh byl opravdu čtivý a plynul pěkně, i když tam byly situace s kterými se neztotožňuji a jsem rozhořčená že bylo během stran všem všechno zapomenuto. Asi bych na místě Suze vyhledala odbornou pomoc kdybych zjistila, že můj bratr je i bratranec, jedovaté sestřenky sestry, teta mámou..no osud ji naložil fakt hustý věci.
Možná by se mi líbil míň otevřený konec ale takhle to bylo fajn počtení.

01.04.2024 4 z 5

Smrtící led Smrtící led Kari Erlhoff (p)

Nepatřím do věkové kategorie, v příběhu mě mátla hromada jmen. Čekala jsem od toho větší odvaz ale pro mladší čtenáře to bude asi zajímavější.
Ke knize jsem se nerada vracela a měla ji rozečtenou dlouho, nakonec jsem to přelouskala. Alespoň že to dopadlo nakonec dobře

13.03.2024 3 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Tenhle příběh se mi hodně líbil. Byla to má první kniha s lehkým prvkem fantasy ke kterému nemám moc kladný vztah, ale třeba díky téhle knížce tomu ještě přijdu na chuť :D . Některý prvky erotična na mě působily hodně frr, mohlo to bejt odvázanější ale přeci jenom tam šlo o tu lásku a hlavní zápletku. Závěrem- za mě moc fajn oddychová četba, tímhle dílem by to mohlo končit ale určitě se někdy vrhnu na pokračování

08.03.2024 5 z 5

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

(SPOILER) Sáhla jsem po knize v domnění, že to bude takový odlehčený románek.
Příběh lehce plynul, různé odehrávající se trapasy a příhody mě hodně bavily. Příjemně to okořenilo lehké erotično, i když ne vždy to bylo takové uvolněné ale trošku na sílu :) .
Konec mě tedy opravdu zvedl ze židle a trochu mi změnil pohled na knihu jako celek- když to shrnu tak se jednalo o takovou tu praštěňou puberťačku co je zamilovaná prvně a vyloženě poblázněná, a na konci se z toho šíleného románku rapidně vyvrbila nepříjemná tragédie, což bylo překvapující a opravdu nemilé.
Každopádně žádná slabota a líbilo se mi.

25.02.2024 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Tohle předčilo všechna očekávání. Žádné zbytečné protahování, příběh krásně plynul protkaný událostmi z minulosti a občasným nadpřirozenem. Simon a jeho vztah s Katě mě opravdu bavil. Někde za půlkou už jsem odhadla správně "proč" se stalo co se stalo ale poslední kapitola moje očekávání zbořila a zanechala ve mě "co to sakra bylo". Tuhle knihu jsem si moc užila ačkoliv tento žánr nečtu

24.02.2024 5 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

(SPOILER) Velmi čtivý, oddechový a vtipný příběh. Nevím zda je to vhodné pro mladší čtenáře protože v realitě by se ta zápletka nemusela tak snadno vyřešit. Ale přeci jenom je to příběh o náctiletých s nadsázkou. Dobrý konec přišel a to se mi líbí. Překvapilo mě krásné popsání míst, situací, pocitů a počinů postav..originální knížka

20.02.2024 4 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

(SPOILER) Trochu jiný průběh děje, na který jsem u tohoto žánru zvyklá. Příběh na mě působil z prostředí děje "nerovnoměrně"- byli v ghettu, pak utíkali, utíkali, utíkali...a konec byl takový už jen velký šup. Každopádně velký šmrnc tomu dodává uvěřitelný popis postav, jejich pocity, myšlenky. Dvojčata jsem si oblíbila a doufala v jejich přežití. A samozřejmě Bruno mě doháněl k šílenství.. :D

15.02.2024 4 z 5

Na kočičí svědomí Na kočičí svědomí Markéta Harasimová

(SPOILER) Opravdu čtivá kniha s zajímavým příběhem a šťastným koncem. Přesně ta oddychovka, kterou si rádi přečtete během ponurého počasí. Obsahuje milostné "pletky" a hromadu kočičích lumpáren v jednom

13.02.2024 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Velmi čtivé a zábavné. Příbeh vcelku originální a zajímavý. Každý si najde určitě svoje

13.02.2024 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

"Hltala" jsem od začátku do konce

13.06.2020 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Úžasná kniha

25.04.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha je čtivá a spíše pro ty, kteří rádi čtou o této problematice

Pekárova dcéra Pekárova dcéra Sarah McCoy

Velice krásná kniha s námětem 2. světové války i novověku. Jedna z knih, od kterých se člověk jen tak neodlepí a hltá příběh

25.04.2020 5 z 5

Autor má zajímé názory a vše je krásně přehledné, leccos mi utkvělo v paměti a koupě nelituji. Doporučuji všem :)

25.04.2020 4 z 5

Střípek malachitu Střípek malachitu Zdeněk Hanka

Kratší a jednodušší oddychovka, námět zajímavý :)

25.04.2020 3 z 5

Povídka zaujala jak ktera, ale ctive rozhodne je, doporucuji vsem milovnikum ducharin nebo k maturite.

08.07.2019 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Určitě patří mezi silnější knihy, které jsem kdy četla. Perfektně zachycuje hrůzy tohoto období. Neskutečné, co dokáže udělat a také zvládnout člověk.

20.04.2019 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Moc krásná, nelituji zakoupení. Příběh hezky zpracovaný, čtivý...jen jsem hodně v duchu i nahlas nadávala na ´úžasné´ spolužáky, ti m trhali žíly. Doporučuju všem, kdo jsou zaměření na LGBT tématiku. :)

20.04.2019 5 z 5