Téra Téra komentáře u knih

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Četla jsem na doporučení. Ze začátku mě Josie strašně rozcilovala. Vadilo mi její chytraceni, je mimo službu a zpochybňuje postupy, sama ví vše nejlépe. Samozřejmě se v průběhu knihy dovídáme, že to bylo důležité, protože oddělení je prohnile. Líbí se mi, že se děj zabývá i osobním zivotem Josie. Takže i kdyz mi tento díl přišel celkem průměrný, tak další díl zkusím.

28.12.2022 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Vypadá to, že Colleen dokáže napsat cokoliv a thriller jí opravdu sedl. Byla to docela jízda, chvílemi jsem si ale říkala, že je to zvrácené až příliš. Trošku jsem nakonec čekala, že to nebude tak přímočaré, jak se zdálo. Ale já osobně mám konce jako tady ráda, když není tak jednoznačný a člověk si ho může vyložit po svém, jak se mu to hodí.

28.11.2022 4 z 5

Muž mých snů Muž mých snů Penelope Ward

Pěkný příběh. Víc mě bavila část z minulosti. Přítomnost mi nakone přišla už trošku natahovaná.

19.11.2022 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Příběh byl moc pěkný. Bavilo mě odhadovat, kdo je vrah a kdo princ. Názor jsem změnila pouze jednou. A nakonec jsem to odhadla správně. Uvidíme, kam se příběh bude ubírat dál.

10.11.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Musím přiznat, že mi docela dlouho trvalo, než jsem se začetla a cítila jsem trochu zklamání, že mne vyprávění dostatečně neupoutalo. Každopádně životy Maji a Magdy, poznamenané nepřízní osudu, režimu, ale hlavně lidskou záští, závistí, zlobou a strachem mne nakonec velmi zaujaly. Buďme rádi, že pro nás je to pouhá fikce. A co pro nás chystáte dál paní Mornštajnová? Už se moc těším.

03.08.2022 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek byl trochu jiný. Ne tak tragický nebo beznadějný. Rodina si vedla, jak nejlépe dovedla, nenechala se semlit okolnostmi. Stále jsem cítila naději. Oči, které odsuzují některé chování, jsem nechala zavřené. Opět výborná Mornštajnová. Už na mě čeká jen Listopád.

30.07.2022 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi zajímavý a silný příběh o otci s dcerou, jejichž vztah byl ovlivněn minulostí a kdyby roky nebyly tiché a minulost nebyla nevyřčena, třeba by vše bylo jiné, ale třeba taky ne. Doporučuji přečíst, celé rozuzlení na konci mi vehnalo slzy do očí a myslím, že nese důležité poselství pro všechny.

08.07.2022 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Už dlouho jsem nepřečetla knihu tak rychle. Je to moc pěkný příběh pro malé/mladé slečny. Pohádka, která má spád, jsou zde sympatické postavy a spletité rodové vztahy. Musím teda říct, že běžně fantasy nečtu, tak se možná v rámci žánru najdou lepší knížky (budu muset zkusit neco dalšího), ale jak se píše v komentáři pode mnou, kdybych byla (já teda o 20 let) mladší, tak z toho budu na větvi snad ještě víc.

28.05.2022 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

B. A. Paris píše opravdu skvěle, velmi čtivě. Příběh plyne, každých pár stránek máte nového podezřelého a to byl asi kámen úrazu této knihy. Podezřelých bylo až příliš mnoho. Konec byl ale povedený. Došlo i na opravdu nečekaný zvrat, takže hodnotím vesměs kladně. Každopádně u mně zatím vede V pasti lží.

23.05.2022 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Příběh byl pěkný. Přesně takový, jaký se od dobrého dívčího románu očekává. Dva mladí hrdinové, z různých sociálních vrstev, kteří by spolu z mnoha důvodů neměli být, si k sobě najdou cestu. Alespoň na pár okamžiků. Ale chyběly tam emoce. Neměla jsem vůbec pocit, že to prožívám s hlavními hrdiny, vsechny ty zvraty a dramata. A to je škoda.

12.05.2022 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Zajímavě vystavěný příběh dvou mladých lidí, kteří si prošli tragickými událostmi. Milostný příběh, kde o nečekané zvraty není nouze. Jen se ptám, jak může někdo pustit do oběhu knihu s tolika překlepy a nesmysly. To to nikdo nečte?

29.04.2022 3 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

(SPOILER) Slyšela jsem na tuto knihu hodně chvály, takže jsem asi měla přílišné očekávání. Ne že by knížka byla špatná, ale čekala jsem víc. Námět knihy je skvělý, hodně hraje na city. Jako rodiči se mi to občas četlo velmi těžko. Úplně jsem cítila tu hrůzu, strach, beznaděj, nespravedlnost. Co mi ale vadilo, ačkoliv v jiných knihách jsem s tím problém neměla, bylo hned nekolik časových linek a přeskakování mezi nima. A to hlavně z toho důvodu (SPOILER), že téměř od začátku jsme věděli, že se Kiera ani po dlouhých letech v posledni časové lince ještě nenašla, tím pro mě předchozí časové linky ztratily trochu na napínavosti a zajímavosti. A nakonec mi chybělo více ze shledání rodičů a Kiery, jak to vše prožívali. Myslím, že to mohlo být mnohem více rozvedeno.

24.04.2022 3 z 5

Lest Lest Sandra Brown

Tentokrát super čtení. Vše, co od Sandry očekávám, tam bylo. Zajímavá zapletka, chemie mezi hlavními hrdiny i nečekané zvraty.

16.04.2022 3 z 5

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

Bohužel tahle knížka mne moc nezaujala. Do čtení jsem se musela nutit. Udělala jsem i tu věc, že jsem v tří čtvrtině knihy přeskočila nakonec, abych věděla co a jak a moje snaha nepřišla vniveč. Škoda, protože já mám Brownovky ráda. Teď se chystám na Lest, tak snad to bude lepší.

08.04.2022 2 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

15 roků utrpení, tak bych to nazvala. Láska? Ta by tam snad i byla, ale hlavní hrdina ji neviděl nebo nechtěl vidět, kdo ví. Neustále se litoval a ze svého neštěstí vinil ostatní. Často jsem kroutila hlavou nad jeho debilitou fakt, jestli takhle chlapi opravdu uvažují, tak to potěš koště. Jinak je to ma první kniha od Hartla, tak vůbec nevím, jestli se mám pouštět do další.

21.03.2022 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět skvěle odvyprávěné. Paní Mornštajnová píše lehce o těžkých tématech. Tento příběh se mi líbil snad i více než Hana, kterou jsem četla jako první autorčinu knihu. Ze tří žen, jejichž životy sledujeme, mi nejvíce k srdci přirostla Alžběta. To, jak si počínala s nepřízní osudu, který ji mnohokrát nebyl nakloněn bylo obdivuhodné.

27.02.2022 4 z 5

Ďáblův podíl Ďáblův podíl J. R. Ward (p)

Hodnotím celou trilogii. Moc se mi líbilo prostředí do kterého byl příběh zasazen. Knihy jsem četla s velkými časovými rozestupy, protože upřímně musím říct, že jsem neměla potřebu hned vědět, jak se příběh bude dál vyvíjet. Ono to bylo docela předvídatelné. Ale když jsem se k pokračování třeba po roce dostala, tak jsem si tu atmosféru moc užívala.

09.02.2022 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Mám novou oblíbenou autorku. Skvěle vykreslená atmosféra. Dokázala jsem se vcítit do pocitů hlavní hrdinky, což občas ale nechceš. Kdo zatím vším stojí sice bylo celkem jasné, ale vůbec to neubíralo na napětí. I malé překvapení na závěr se konalo, takže já jsem spokojená.

28.01.2022 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Kniha se četla celkem pěkně. Francis byl sympaťák, fandila jsem mu jak při konfliktech v pracovním kolektivu, tak při řešení případu. Marni mi byla na druhou stranu krajně nesympatická. Chovala se naprosto sobecky a nevyzrále. Vrahovy popisy se neustále opakovaly a cítila jsem takový až tlak na to šokovat svýma vražednýma praktikama. Na to, kdo se z vraha nakonec vyklubal, to působilo neuvěřitelně.

26.01.2022 3 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Myslím, že knížka obsahuje hned několik myšlenek, které kdyby si lidé vzali k srdci, tak by se mnohým žilo zdravěji a lépe a nestálo by to ani moc úsilí. Já se již o zdravý životní styl zajímám déle, takže nějakých zásadně nových informací zde pro mne nebylo moc. Musím ale přiznat, že některé názory autorky mne tam překvapily i v negativním smyslu. Ale beru to tak, že každý nemůže souhlasit s každým ve všem. Já si z knihy vezmu, to co je mi blízké a zbytek je třeba přínosný pro někoho jiného.

14.01.2022 4 z 5