Temný snílek Temný snílek komentáře u knih

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

Konečně kniha, kde si na BDSM nehrají, ale žijí tím!

Po bestselleru Hrana rozkoše, kde byli hlavními protagonisty spisovatelka Dylan a dominantní Alec, přináší Eve Berlinová příběh Danta di Matteo a Kary Crawfordová v Hraně touhy, která ovšem není o nic méně sexuální a zvrhlých scén si tu rozhodně užijete do sytosti. Jen nečekejte nějaké oplzlé hrátky s tvrdým sexem, na to si Karu příliš neužijete, ta dává přednost naplácání na zadeček a dominantní Dante ji mile rád vyhoví.

22.11.2013 4 z 5

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Už když jsem tuto knihu brala do ruky, tak jsem věděla, co od ní očekávat a ničím mě nepřekvapila, ale ani nezklamala. Jde prostě o normální červenou knihovnu, kde je romantický příběh doplněn velkou dávkou sexu a zhýralostí.
Ona i on si hrají jako kočka s myší, často se škádlí, aby nakonec poznali, že bez sebe nemohou být.
Co se týče sexu, tak ho tu je dostatek a je hodně popisován do detailu. Nečekejte ale nějaké něžné polibky na posteli plné plátků růží. Všechno nese sadomasochistické znaky, takže sex je tvrdý, ale i nespoutaný až živočišný. Oba partneři se mu hodně často plně oddávají a prožívají euforii.
Hrana rozkoše je "erotický román" vhodný pro romantický naložené ženy, které v knihách hledají krom lásky i trochu vzrušení a snaží se alespoň na chvilku vypnout z každodenního shonu. Užijí si lehký děj, romantiku, lásku a velkou dávku sexu. Pěkná nenáročná oddychová četba.

22.11.2013 3 z 5

Gjorkové: Tajemství minulosti Gjorkové: Tajemství minulosti Tereza Benešová

Kniha je velmi čtivá a napínavá, čtenář nemá čas se nudit, protože ho autorka neunavuje dlouhými dialogy a přílišným popisováním, přesto je podmořský svět velmi dobře vykreslen, takže jsem si vše mohla dobře představit i vychutnat.
Moc pěkné dobrodružné fantasy plné emocí určené pro mládež od dvanácti let, ale i starší čtenáři si to mohou užít. Mě je skoro pětadvacet a zamilovala jsem si jí.
Pokud máte rádi dobrodružství plné tajemství, fantasy světy a střet trochu naivního pohledu hlavní hrdinky a vcelku kruté reality, tak pro vás tato kniha bude to pravé.

22.11.2013 4 z 5

Až na konečnou tmy Až na konečnou tmy Jonathan Greene

Příběh se zpočátku zdá až příliš jednoduchý, protože hned se dozvíme, kde viník a důvod, proč zabíjel. Jenže pak se vše dramaticky zkomplikuje a nikdo si nemůže být jistý, zda právě po něm nejde vrah. Autoři nám pomalu předkládají indicie o případu i viníkovi, ale přiznám se, že já vraha neuhodla, přesto jsem byla pravdě blízko.
Závěr však byl hodně překvapivý a přišel mi až příliš nereálný. To jediné mi na knize trochu vadilo, jinak se rozhodně jedná o vynikající psychothriller, který vás nenechá ani na okamžik vydechnout. Je plný akce, napětí i mrtvých těl.

Kniha je velmi čtivá a doslova se do ní ponoříte, budete číst a číst, dokud nezjistíte, jak to všechno doopravdy bylo. Něco vás nutí soustředit se na děj a hlavně nad ním pořádně přemýšlet, aby vám nic neuniklo.
Rozhodně na mě kniha udělala dojem a ráda jsem si vychutnala každou její větu, přesto se nejedná o nejlehčí knihu, protože na ni musíte hodně soustředit. Takže to není žádná lehká odpočinková četba.

22.11.2013 5 z 5

Kočka v utajení Kočka v utajení Lydia Adamson

Klasická detektivka, kde podle mého názoru má možnost odhalit pachatele jen hlavní postava, protože je v ději příliš málo vodítek, takže čtenář na to nemá šanci přijít.
Pravdu o motivu se dozvíme až v závěru, kde to na nás Alice vychrlí, když to vysvětluje detektivovi. Prostě mi v příběhu chybí detaily a indicie na odhalení praha.

Od kočičí krimi nelze očekávat nějaký akční thriller, tady se děj docela vleče a Alice pomocí důvtipu a správně mířených otázek hledá pachatele. Chce ho najít za každou cenu a hlavně co nejdřív, protože zemřela její přítelkyně, proto je pro ni vyšetřování osobní záležitostí a Alice se často nechává unést svými emocemi.
Mám raději více napínavé detektivky, během kterých se něco děje a čtenář nedočkavě rozplétá složitý případ, bohužel tady jsem se chvilkami nudila a nemohla se prokousat trochu zdlouhavými dialogy.

22.11.2013 2 z 5

Kočka s houslemi Kočka s houslemi Lydia Adamson

Jestli jsem předchozí kočičí krimi s Alicí považovala za průměrné detektivky, tak Kočka s houslemi je naprostý brak, u jehož čtení jsem přicházela o rozum. Jak může někdo takovouhle pitomost vymyslet?

Vražda v domě s několika lidmi, to je už hodně obehrané klišé, ale dalo by se to přežít. Ale co ta autonehoda, kterou způsobí vycpaný velbloud? Co je to za blbost?
Celý děj mi přišel jako sci-fi a chvílemi mi šla hlava kolem z toho, na co zase Alice přišla. Ta totiž vymýšlí samé vynikající závěry, že uvažujete, zda neutekla z psychiatrického ústavu.

Vím, musím se snažit být objektivní a knihu úplně zatracovat. Já jen, že jsem už četla tři díly kočičího krimi a všechny jsou podle stejného schématu - Alice někam přijíždí a objevuje mrtvolu, policie se vraždou nechce zabývat, Alice tedy začne pátrat a na konec nastraží na vraha past, ten se do ní chytí a je zatčen. Alice nám na závěr vysvětlí jeho motiv k vraždě, který vždy nějak souvisí s kočkami drahých plemen.
Proto jsem z knihy tolik šílela, ono totiž, když téměř stejný děj čtete už po čtvrté, tak vás nemůže nic překvapit, vlastně už na začátku víte, jak to dopadne, takže si četbu neužijete.

Je to klasická detektivka, kde odhalit pachatele a vraha může jen hlavní postava Alice, protože v ději je příliš málo vodítek, proto čtenář na to nemá šanci přijít.
Pravdu o motivu se dozvíme až v závěru, kde to na nás Alice vychrlí, když to vysvětluje detektivovi. Prostě mi v příběhu chybí detaily a indicie na odhalení vraha.

22.11.2013 2 z 5

Psíkov Psíkov Danuše Markovová

Hlavními postavami tu jsou pejsci, kteří sice chodí po čtyřech, značkují patníky, hrajou štěkanou a jednou za čas se sejdou u velké lípy na štěk, ale zároveň je v nich patrná paralela s lidmi a dětmi.
Všech šestnáct pohádek má za úkol poučit a hravou formou ukázat dětem, že šišlání se dá odnaučit, lhát se nemá, dudlík není nejdůležitější věc na světě, musí se po sobě uklízet, správně jíst a třeba, že se zvířátkům a bezbranným tvorům neubližuje.
Pohádky jsou milé a věřím, že se dětem budou líbit a dospělí si je také rádi přečtou s nimi. Je mi dvacet pět let, ale tahle kniha mě okouzlila svou nádhernou atmosférou, až jsem zalitovala, že mi není o takových dvacet let méně. Děti od tří let si je totiž určitě pořádně užijí.

29.09.2013 4 z 5

Sabat Sabat Blanka Jehlíková

Sabat je fantasy svět zasazený do moderní doby, kde existují kouzla i čarodějnice. Hodí se pro každého, ale hlavně pro ženy. Sice se tu neobjeví žádná láska či milenecké vztahy (kromě sexu živočišného sexu s minotaurem či faunem, ale kniha je napsaná z pohledu ženy a jejich pocitů. Jinak jde o příjemné oddychové počtení, které si užijete.
Děj je svižný a rychle odsýpá, takže na nudu ani nepomyslíte. Objeví se zde podivný humor, který příběh dělá atraktivnějším i zábavnějším. Najde se tu akce i magické souboje, jen neočekávejte zběsilé „přestřelky“ kouzly. Vše je promyšleno, a proto děj plyne a nezdržuje se hloupostmi.

29.09.2013 4 z 5

Schovanka Eliza Schovanka Eliza Joan Aiken

Historický román pro ženy Schovanka Eliza je krásné počtení, hlavně pro příznivce Jane Austen to bude příjemným požitkem.
Autorka se pokusila navázat na román Rozum a cit od skvělé Jane Austen, kde čtenářky sledovaly osudy sester Dashwoodových - Elinor a Marianny. Schovanka Eliza je zastihla o několik let později, a tak nám dala možnost vidět, jak se jim daří, protože Rozum a cit končil klasickým „a žili šťastně až do smrti“. Ale bylo tomu tak doopravdy?

Stylem je kniha opravdu podobná dílu Jane Austen, ale nesoustřeďuje se tolik na rozpolcenost postav. Děj je zde mnohem důležitější, proto si autorka mohla dovolit dát sem i náznak akce a napětí. Romantika tu v podstatě nehraje žádnou roli, protože se Eliza nezamiluje. Je tu sice muž, kterého má ráda a jiný, který miluje ji, ale Elizi jako by se to netýkalo.

Katyně Katyně Pavel Kohout

Jde o dramatický psychologický román, který může čtenáře šokovat svým dějem, který je sice zpočátku humorný, ale později nabere na dramatičnosti a postupně stále více přitvrzuje, což se v závěru ukáže až v brutálních scénách, při kterých slabší povahy mohou mít problémy je strávit.
Děj je sice jednoduchý, ale k němu se přidává několik linií minulosti a také popisovaní květnatým jazykem všeho - postav, prostředí, katovské výuky i různých témat. Přímě řeči jsou označeny jen pomlčkami a jednotlivé kapitoly jsou ukončeny uprostřed věty, což způsobuje celistvost příběhů, ale čtenář nemá čas si vydychnout.
Všechno působí věrohodně, hlavně tím, že příběh je doplněn běžnou hovorovou mluvou a vulgarismy, tím jsou postavy reálnější. Jen mi přišlo, Lízinka snad za celou dobu téměř nepromluvila, přestože je hlavní postavou.
Katyně je psychologický román, který se mi chvílemi nečetl zrovna dobře, vadilo mi přílišné popisování do podrobna, ale zároveň mě fascinoval svým stylem i dějem, takže jsem si čtení užila a katovství jsem vcelku i přišla na chuť, takže se asi konečně odhodlám k přečtení knih o rodině Mydlářů.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Co se týče kvality, jde v celku o průměrnou fantasy, kterou ocení převážně mládež, protože kniha postrádá originalitu i propracovanost. Děj jde snadno předvídat a celkově je hodně jednoduchý, přesto se tu najdou i zajímavé okamžiky. Na první pohled je patrná inspirace starších, klasických děl tohoto žánru, ale zároveň nejde o „opisování“. Autor má svůj styl psaní, který se v příběhu objevuje a vede ho k cíly, v tomto případě k „pokračování příště“.
Jde o takový fantazijní pohádkový svět, kde je spousta magických tvorů, hrdina a jeho přátelé, úhlavní nepřítel a objeví se tu i různě vztahové linie, hlavně přátelství, nenávist, touha po moci, nebo třeba láska.
Vše působí svěže a děj rychle běží dál, takže kniha je čtivá i zábavná, jen její hlubší hodnota je poněkud slabší, ale není nač si zoufat. Pokud máte rádi nenáročné fantasy, tak to Eragon bude pro vás to pravé ořechové.

24.09.2013 3 z 5

Jméno hvězdy Jméno hvězdy Maureen Johnson

Duchařský thriller, který místy hraničí až s hororem. Nejde ani tak o brutální vraždy žen, jako o děsivou atmosféru vycházející z příběhu s duchy. Na druhou stranu to s tím strachem autorka příliš nepřehání, a tak tu je mnoho tajemna a záhad.
Kniha se nejvíce hodí pro mládež, která ocení napětí, akci, humor, citová rozpoložení hlavních postav i náznak zamilované atmosféry, kdy se Rory zakouká do chlapce ze školy. To však nemá pro příběh nikterak významnou roli, tady je důležitější napětí.

Krevní banka Krevní banka Sue Tanya Huff

Každá povídka byla jiná a přesto byly velice zajímavé, odhalili jsme nejedno tajemství ze životů Henryho, Vicki či Mikeho a ještě se to četlo úžasně.

22.06.2011 5 z 5

Pekelná síra Pekelná síra Lincoln Child

Napínavá kniha s nádechem mystiky, vše se však na konec vysvětlí a zjistíme, čeho je schopen člověk.

29.05.2011 5 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Zajímavá kniha, která se četla velmi snadno. Děj byl napínavý až do poseldního písmenka, takže velmi dobrá detektivka v nádechem tajemna.

29.05.2011 4 z 5

Parazit Parazit Ruth Newman

Velmi zajímavá kniha, četla se báječně a je dost dobrě propracovaná. Postupně odhaluje pravdu, kdo je ten šílený vrah, abysme se na posledních stránkách dozvěděli, že to bylo úplně jinak a vrah je volný. Konec přímo ďábelský.

29.05.2011 5 z 5

Lví hříva Lví hříva Shelly Laurenston

Červená knihovna s příměsí fantasy, zajímavá kombinace a ten slovník...četlo se to báječně.

29.05.2011