Gjorkové: Tajemství minulosti

Gjorkové: Tajemství minulosti

Pod hladinou oceánu leží svět, o jehož existenci nemá lidstvo dodnes, ani ponětí. Dvanáctiletá Nefas o něm už pár let ví, ale teprve dnes nastal čas zařadit se mezi své. Mezi Gjorky. Nefas nechce nic víc, než najít konečně domov, pár přátel a zjistit proč vlastně musela vyrůstat stranou. V novém světě ji ale otevřená náruč rozhodně nečeká a její touha po kamarádech, se v mžiku smrskne na snahu proplout, a být neviditelná. Brzy sice zjišťuje, že pomoc může přijit z míst, odkud by ji nikdy nečekala, ale také, že kdo se ptá, mohl by dostat odpověď o kterou vlastně vůbec nestojí. Vstupte spolu s Nefas do místa, kde je všechno stejně nebezpečné, jako krásné a fascinující. Kde mají všichni svá malá tajemství a odraz minulosti je příliš silný na to, aby se dal jen tak překonat. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/122353/gjorkove-tajemstvi-minulosti-122353.jpg 3.718
Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Krigl

Zirkon
04.12.2015

Ano je to Harry Potter v šatech, ale to vůbec nevadilo, možná naopak. Jelikož Harryho mám už přečteného nespočítaně tak vyhledávám podobné knížky a tahle od české autorky mne bavila, dokonce měla uplně schodné některé prvky s Harrym což bylo příjemné, v některých případech až úsměvné, ale já to vzal, protože mě knížka zkrátka bavila. Jenom škoda, že není víc dílů.

Temný snílek
22.11.2013

Kniha je velmi čtivá a napínavá, čtenář nemá čas se nudit, protože ho autorka neunavuje dlouhými dialogy a přílišným popisováním, přesto je podmořský svět velmi dobře vykreslen, takže jsem si vše mohla dobře představit i vychutnat.
Moc pěkné dobrodružné fantasy plné emocí určené pro mládež od dvanácti let, ale i starší čtenáři si to mohou užít. Mě je skoro pětadvacet a zamilovala jsem si jí.
Pokud máte rádi dobrodružství plné tajemství, fantasy světy a střet trochu naivního pohledu hlavní hrdinky a vcelku kruté reality, tak pro vás tato kniha bude to pravé.

Lenny33
14.08.2013

Někde jsem četla, že je to takový "Harry Potter pod vodou" a musím říci, že v určitých věcech je to opravdu výstižné. :)
Pro mě to bylo příjemné počtení, takový lepší průměr, spíš pro mladší čtenáře. Těším se na další díl! 3,5*

Autor knihy

Tereza Benešová