Talys Talys komentáře u knih

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Lehce mrazivé čtení s náčrtem možných důsledků odříznutí od civilizace. Pokud myšleno jako první díl série, budu se docela těšit na další díl. Jestli to tak není, škoda těch několika zajímavě otevřených témat...

02.06.2019 3 z 5

Bůh pláče potichu Bůh pláče potichu Hana Repová

Kniha je velkolepou sbírkou různých klišé z romantických románů, lze velmi snadno vytušit, jak se bude příběh odvíjet. Druhý díl si vypůjčím jen proto, abych zjistila, jestli jsem dobře odhadla vyústění.

23.05.2019 odpad!

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Poetické a kruté, o nezničitelném lidství a moci slov. Zlodějka knih ... jsem ráda, že jsem ji přečetla a zároveň nevím, jestli ji někdy budu mít sílu číst znovu.

18.05.2019 5 z 5

Rituál Turínského koně Rituál Turínského koně Martin Skořepa

Krásný jazyk, mísení velmi "světských" a spirituálních témat. Realistický popis škály pocitů člověka, který je odhodlán postarat se do poslední chvíle o matku trpící demencí, to vše podáno s nadhledem a sarkastickým humorem. Jen ten konec vyznívá trochu do ztracena...

15.05.2019 3 z 5

Exorcismus mé nejlepší kamarádky Exorcismus mé nejlepší kamarádky Grady Hendrix

Promarněné čtyři hodiny:-((

04.05.2019

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Líbí se mi prolnutí dvou světů, kontrast přirozeného a "umělého" světa lidí, ale na druhou stranu je chvílemi obtížnější orientovat se, kdo zrovna kope v čím týmu. První díl se mi četl daleko lépe, ale druhý mě daleko více "zaháčkoval" a já se nemůžu dočkat rozuzlení.

03.05.2019 3 z 5

Neboj se vrátit domů Neboj se vrátit domů Aleš Palán

Tahle knížka člověka přiměje zamyslet se nad tím, jaký život žije, co je důležité a co ne. Paní Svatošová je bezesporu silná, ale zároveň laskavá, moudrá a pokorná žena.

01.05.2019 5 z 5

O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky O osudovém vlivu Davida Bowieho na holky Jean-Michel Guenassia

Přečteno za jedno odpoledne, mile ulítlé a zároveň vážné. Ačkoliv autor Paulovými ústy vypráví o zásadních tématech, které "lesbičan" žijící v LGB komunitě musí řešit, odlehčeným tónem, pod povrchem se skrývá smutek a strach z opuštění.

22.04.2019 5 z 5

Vypůjčená minulost Vypůjčená minulost Naďa Pischová

S většinou postav knihy bych se přátelit nechtěla. Dobře vykreslený styl života vyšších vrstev, kde svědomí občas bývá neslušným slovem, zbytečnou přítěží. Jazykově květnaté, ovšem z úst sedmnáctileté hlavní hrdinky poněkud nevěrohodné.

14.04.2019 3 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Moje první "kingovka", v půlce (doufejme) životní pouti. A ... asi jsem čekala víc - tedy čekala jsem, že se budu bát, a ono nic. Je to dobře napsané, má to spád, udržuje to jednoho v napětí, ale toť vše. Poradíte něco jiného, v čem není duchařina v podobě upírů a jiných podsvětních bytostí?

09.04.2019 3 z 5

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

NJn:-(

23.02.2019 1 z 5

Poctivý kus novinářské práce, ale nečekala jsem, že půjde víceméně o přehlídku různých duševních poruch a závislostí. Palec nahoru za předposlední rozhovor a části rozhovoru posledního.

21.02.2019 4 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Duchařina jak má být. Už aby vyšel další díl.

10.02.2019 4 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Nakonec láska je jediné, na čem záleží. Milovali jste dost? Román o různých podobách lásky.

06.02.2019 4 z 5

Váha inkoustu Váha inkoustu Rachel Kadish

Pěkný příběh, i když žádný thriller. Děj proplétá přítomnost a minulost, dává čtenáři ochutnat atmosféru londýnského morového roku, umožňuje mu nahlédnout do života tehdejší židovské evropské diaspory. A nadto si ještě užije krásných jazykových obratů v překladu Zory Freiové. O jednu hvězdičku méně kvůli tomu, že pro čtenáře méně obeznámené se základy evropské novověké filosofie to může být poněkud komplikované čtení.

03.02.2019 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Krásné podobenství o tom, jak lze osobnostně dozrát na základě hluboké bolesti. Poselství, že Bůh je jeden bez ohledu na to, kolik jmen má.

22.01.2019 4 z 5

Nech mě jít Nech mě jít Edward Docx

Kniha o zraněných citech a smíření, životě, smrti a důstojném umírání.

08.01.2019 3 z 5

Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo Joachim Meyerhoff

Nedočetla jsem ani do poloviny - možná jsem knihu nevzala do ruky v ten správný čas, ale popis trápení dětských psychiatrických pacientů pro mě byl "silné kafe".

03.01.2019 1 z 5

Léto s vůní čerstvého chleba Léto s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Odpočinková četba, ale fakt mi vadí kostrbatý překlad:-((

16.12.2018

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Tak jsem očekávala očekávatelný konec a ejhle! všechno je jinak. Super! Pokračování by bylo fajn!

30.11.2018 4 z 5