Talys Talys komentáře u knih

Světlonoška Světlonoška Terezie Theimerová

Přečteno za jedno odpoledne, je to dobře napsané a ten, kdo hledá, svoje si v tom najde. Za mě se to hodně veze na módní vlně "být sám sebou" a "poznat své pravé já", na což člověk v současné době narazí téměř všude, kam se podívá. Příběh je téměř neuvěřitelně nekomplikovaný, červená knihovna v ezo provedení. Mám ráda knihy s psychoterapeutickou tématikou, ale tentokrát jsem sáhla vedle.

15.08.2019 1 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Křehké, milé a dojemné. Láska může zraňovat, a je jedno, koho člověk miluje - jen když nezapadá do mainstreamu, může to být o to komplikovanější.

14.08.2019 3 z 5

Furyborn Furyborn Claire Legrand

Přečteno jedním dechem. Moc se mi líbí, jak si autorka poradila s tradičními tématy, jako je svět andělů a lidí, svět stojící na pokraji zkázy a dilematu mezi láskou a odpovědností. Mrzí mě jedině to, že na další díl si budu muset počkat.

13.08.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Já asi na ty duchařiny fakt nejsem. Vydržela jsem číst do konce, jen abych zjistila, kdo je ten agresivní duch.

12.08.2019 2 z 5

Dar Dar Clara Benedict

Šablonovitý děj, hlavní hrdinka se místo na šestnáct chová jako dvanáctiletá holka a mluví jako kniha, překlad je místy dost hrozný a hlavní hrdina je od začátku dost čitelná osoba. Jediné, co má potenciál je téma morálního dilematu v souvislosti s výjiměčnými schopnostmi, což hrdinka řeší jen teoreticky, v praxi s nimi nakládá dost sobecky.

11.08.2019 1 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Klasická oddychovka k vodě, přemýšlet se u ní opravdu nemusí. "Jak být sama sebou" prosřednictvím 365 receptů na každý den.

11.08.2019 2 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Krásná kombinace ruského folkloru a fantasy. Těším se na další díl.

11.08.2019 4 z 5

Dny opuštění Dny opuštění Elena Ferrante

Jak to jen říct ... emočně intenzivní, místy těžko uvěřitelné, celkově hysterický podtón. Nic, k čemu bych se chtěla znovu vracet.

04.08.2019 1 z 5

Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Valerie Freiová

Do vlaku v otevřeném vagonu, s těmi všemi vstupy okolo, to docela funguje.

28.07.2019 odpad!

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

Realistický pohled do světa homosexuálů žijících ve společnosti plné předsudků. Láska je láska, nezáleží na tom, zda ji člověk pociťuje k osobě opačného či stejného pohlaví. Vášeň, něha, žárlivost a posledlost si nevybírají. Všechno se dá vybojovat a zvládnout. Kromě smrti.

22.07.2019 4 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

no jo, no ... škoda, že je Marika taková superhrdinka, jeji neteř víla, sociální pracovnice a babička potvory. A ten rytíř na bílém kole... :-))

17.07.2019 1 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

To tedy byla jízda, téměř se od toho nedalo odejít. Kniha je plná emocí - bezmoc, strach, veliký hněv, ale i naději a soucit ve světě, kde se chyby neodpouští a život jednotlivce bez rodiny má nulovou hodnotu, pokud neumí něco výjimečného, a tak životy mnohých končí ještě dříve než měly možnost vůbec začít. "Měli jste víc než patnáct let na to, abyste dokázali, co ve vás je, a neudělali jste to. Neobviňujte svět z vlastních mizerných rozhodnutí."

13.07.2019 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Příjemné, klidně plynoucí čtení. Výstižný popis charakteru jednotlivých postav, nechybí trocha ironie a nadsázky.

10.07.2019 3 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Každý z členů rodiny má nějaké trápení. O tom, jaké to je, ocitnete-li se v ne-komunikaci se svými blízkými a je třeba být hodně protivná, aby člověka někdo uslyšel - i když to nejdříve je někdo, kdo do rodiny vůbec nepatří.

08.07.2019 3 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Začetla jsem se do prvních kapitol, pak už jsem dočítala jen ze setrvačnosti. Lisbeth je pro mě žena z kategorie superžen, těžko věřitelná postava...

29.06.2019 2 z 5

Chlapec, kterého chovali jako psa Chlapec, kterého chovali jako psa Bruce D. Perry

Díky za tuhle knihu! Měl by si ji přečíst každý, kdo pracuje v oblasti sociálně právní ochrany dětí, aby se předešlo zbytečným, třeba i dobře míněným chybám!

25.06.2019 5 z 5

To nejlepší, co máme To nejlepší, co máme Griet Op de Beeck

Kniha o tom, jaký je rozdíl mezi mít a být, bolestných zážitcích, které mohou ovlivnit celý život i o tom, že nikdy není pozdě na změnu. Těším se na další díly.

18.06.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Letní atmosféra na italském venkově a právě se rodící silný cit. Jemné a silné zároveň.

13.06.2019 4 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Zákulisí britského NHS popsané s břitkým humorem a zároveň s trochou trpkosti a rozčarováním. Kde končí hranice odpovědnosti přetížených lékařů a sester?

09.06.2019 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Neohrožená Agnieszka se učí poznávat hloubku svého nadání na okraji temného Hvozdu, který mi něčím připomněl Holdstockův les mytág. Je nebezpečný a zároveň láká a kdo se jednou vydal za jeho hranice, bude se vracet už napořád. No, a k tomu samozřejmě spousta toho řinčení zbraní, udatných bojovníků a škodících hlupců a náznak milostného vzplanutí... fajn koktejl.

06.06.2019 4 z 5