tadzi tadzi komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádhera. Tohle je důvod, proč čtu knihy!

23.01.2023 5 z 5

Město zázraků Město zázraků Robert Jackson Bennett

Naprosto famózní finále, autor se řadí suverénně k mým oblíbencům!

30.12.2022 5 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

Pomalý rozjezd, ale stojí to za to! Originální, zajímavě psané. A hlavně to není zdaleka tolik detektivka, jak by to mohlo podle některých komentářů vypadat. Super.

30.09.2022 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Pro mě byl třetí díl nejslabší, tak neodsýpá, autoři mají moc postav a nedokáží se s tím poprat.

14.07.2022 3 z 5

S každou padající hvězdou S každou padající hvězdou Susan Elizabeth McClelland

Děsivé a nervydrásající. Která země může takový režim podporovat? Která země může jen tak stát a nic s tím nedělat?

02.10.2021

Město & město Město & město China Miéville

Skvělý nápad, od začátku do konce baví . Další skvělá kniha od tohoto autora.

12.09.2021 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Fajn sci-fi. Nejvíc se mi líbilo, jak má autor promyšlené fungování bublin na Měsíci a dopisování s kamarádem ze Země.

19.08.2021 4 z 5

Stromy znamenají svět Stromy znamenají svět Richard Powers

Náročné čtení. Ale nejen proto, že se musíte neustále prát se spoustou metafor a nečekaných slovních spojení. Především ale proto, že tahle kniha přináší poselství. Je to první kniha, která mě donutila se snažit dozvědět o stromech víc. A to je právě ono. Tím je jedinečná. Už věřím, že stromy opravdu znamenají svět...

12.08.2021 5 z 5

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Vynikající. Trochu jsem měl obavu, že jakmile se vydáme na cesty, upadne série do nudy a předvídatelnosti, ale opak je pravdou.

17.06.2020 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Pan Karika umí napínat a vytvářet atmosféru, takže se stejně jako Trhlina i Strach četl výborně.

17.06.2020 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Není to úplně originální téma, ale určitě čtivě napsané a celkově se jedná o výbornou knihu. Nejvíc se mi pak líbil závěr.

17.06.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pohlcující

21.03.2019 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Zajímavá a poměrně krvelačná kniha. Určitě vyzkouším pokračování, protože fantazii autorovi rozhodně upřít nelze.

19.03.2019 4 z 5