Szilvia1 Szilvia1 komentáře u knih

Zahrada dávných tajemství Zahrada dávných tajemství Kelly Bowen

Krásný příběh,jak minulá i přítomná část.

13.03.2024 5 z 5

Impérium snů Impérium snů Charlotte Jacobi

Třetí díl o parfumérií Douglas je napínavější než první a druhý díl,je to pěkné zakončení série.Děj pěkně plyne,vždy se v příběhu něco dějě,ale na konec se vše vyřeší.

10.03.2024 4 z 5

Příliš odvážné přání Příliš odvážné přání Jeffrey Archer

Čtvrtý díl je napínavý od první stránky až do poslední,kde je konec zase otevřený a já musím čekat na další díl.Věřím,že i ostatní zbylé díly budou tak napínavé.

07.03.2024 5 z 5

Clařino tajemství Clařino tajemství Fernando J. Múñez

Pěkná historická romance,kde je plno intríg,jídla,tajemství,které má každý v tomto příběhu.Příběh je i napínavý,je tady víc linek,které až v druhém díle budou mít rozuzlení,a na to jsem zvědavá,jak se všechno vyřeší.

06.03.2024 5 z 5

Nedokončený příběh Nedokončený příběh Rebecca Yarros

Příběh byl velmi krásný,jak minulá tak i přítomná část.Minulá část se ale líbila víc,to tajemství které na konci vyšlo najevo,tak na to jsem vubec nepomyslela.Krásný příběh:)

04.03.2024 5 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Druhý díl o starožitnostech,které zpívají,aby upozornily Xanthe na její ukol pomoct ,je napínavější než první díl.A na konci je už i zmínka,že ani třetí díl nebude nudná.Je velmi dobrá série.Už se těším na třetí díl.

01.03.2024 5 z 5

Vila na břehu Elbchaussee Vila na břehu Elbchaussee Lena Johannson

První díl hamburské ságy se na začátku trochu vleče,ale když se hlavní hrdinka Frieda zamiluje,je příběh napínavější ale i byl předvídatelný.Druhou část si taky nenechám ujít,jsem zvědavá,co se bude dít v životě Friedě a ostatním postavám.

29.02.2024 4 z 5

Španělský úsvit Španělský úsvit Boo Walker

Španělský usvit je smutná kniha,ale navzdory tomu se mi líbila.Začátek příběhu se vleče,ale od té chvíle,když odjedou do Španělska už je příběh pěkný.V příběhu je i rodinné tajemství,které ke konci vyplave na povrch a má pěkný konec.Je tady i láska,ale má víc podob.Byla to pěkná knížka,doufám že od autora bude i další.

27.02.2024 5 z 5

Za olivovým hájem Za olivovým hájem Kate Hewitt

Příběh byl pěkný,jenom hlavní hrdinka Ava byla trošku sobecká,protože neviděla,že i jiný trpí.I minulá část byla trošku uspěchaná,moc se v příběhu nedělo.Je to ale jiný pohled na válku a na jiném místě.Jak napsala čtenářka Fidibus číst se to dá ale je hodně lepších.

23.02.2024 3 z 5

Růžová zahrada Růžová zahrada Tracy Rees

Krásný příběh o jedné chudé dívce Mabs,o jedné bohaté slečně Olive,která adoptuje jedno děvčátko ze sirotinče,o jedné paní Abigail kterou zavírá vlastní manžel a o její dcerce Otty.Všechny nakonec se spřátelí.Od autorky už je třetí knížka a všechny knížky byly krásné.

21.02.2024 5 z 5

Vandrovní apatykářka Vandrovní apatykářka Iny Lorentz

Příběh o vandrovní apatykářce je předvídatelný,je to pohádka,která je docela dobrá,je tam docela dost akcí ale hlavní postava(Klara) musí zvítězit,aby uživila matku a bratři.druhý díl přečtu,jsem zvědavá co čeká na Klaru a její přítelkyní Martu.

18.02.2024 4 z 5

Zapomenutá vesnice Zapomenutá vesnice Lorna Cook

Příběh je krásně napsaný,hlavně ta minulá část byla pěkná,i když manželství Veroniky a Alberta nefungovalo,ta přítomná část byla trošku předvídatelná,ale když se začalo pátrání se nedala knížka položit.Je to krásný příběh.

14.02.2024 5 z 5

Na viděnou v Havaně Na viděnou v Havaně Chanel Cleeton

Příběh Marisol,která po smrti její babičky Elisy odlétá do Kuby,aby splnila její poslední přání,je pěkná ale zárověn i smutná.Zistí ale,že ta doba se nezměnila ani ted,je stejně tak krutá jak to bylo i v minulosti.Trošku pomalejší rozjezd příběhu ale pak se knižku nedalo položit.

12.02.2024 4 z 5

Dům vůní Dům vůní Martina Sahler

Příběh byl krásný,jak minulé části tak i přítomná část,nechyběla tam láska,rodinná tajemství,které musí vyjít a která se musí vyřešit.Je to pěkná knížka.

07.02.2024 5 z 5

Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Juliana Weinberg

Příběh byl krásně napsaný,i když život Audrey Hepburnové někdy nebyl.Už jako dítě musela překonat odjezd otce a pak i přežít válku.Měla ale i své vitoužené děti,u kterých se musela vzchopit.Od autorky je to už druhá přečtená knížka,ale je stejně pěkná,a doufám,že ne posledná.

05.02.2024 5 z 5

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Desátý případ komisaře Dupina je opět napínavý,opis okolní krajiny,jídla a kávy byl uchvatný.Je to detektivka,ve které se případy velice rychle vyřeší a není tam spousta krve.Určitě si přečtu i další díly.

02.02.2024 5 z 5

Poslední léto, kdy jsme byli kluci Poslední léto, kdy jsme byli kluci Bill Rivers

Poslední léto,kdy ještě byli bratři spolu a vyváděli jednu neplechu za druhou a pak se jeden z bratřu vydal na jiné(živější) dobrodružtví.Je to krásně napsaný příběh o rodině,a o jejich přátelích jak si navzájem pomužou,když je jeden z nich v nebezpečí.Krásný příběh.

01.02.2024 5 z 5

Velrybí divadlo Velrybí divadlo Joanna Quinn

Je to pěkná rodinná sága,která je psaná trošku jiným stylem(aspon pro mě),ale ne nudila jsem se.Válečná část už nebyla zajímavá,ale konec příběhu je zároven smutný ale i pěkný.Je tady spousta postav,ale dá se v nich zorientovat.Je to krásný příběh.

30.01.2024 4 z 5

Dcery štěstí Dcery štěstí Maria Nikolai

Příběh byl pěkně napsaný,děj klidně plynul,a ke konci tam bylo trošku akce,bylo to ale předvídatelné.Jsem zvědavá na třetí sestru,určitě si přečtu i třetí díl.

27.01.2024 5 z 5

Knihovna na Páté avenue Knihovna na Páté avenue Fiona Davis

Začátek příběhu o dvou žen,které jsou příbuzné,ale Sadie to v knihovně nikomu neřekne,se trošku vleče,ale čtenář musí pochopit jak to všechno začíná,ale pak se příběh rozjede a už se knížka nedá položit.Je to krásný příběh,od autorky je to první knížka kterou jsem četla,ale určitě ne poslední.Dlouho jsem na tuhle knížku čekala ale to čekání se vyplatilo a přečetla jsem krásný příběh.

25.01.2024 5 z 5