svetlanava svetlanava komentáře u knih

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Opravdu velmi vtipné, smála jsem se většinu času.

21.08.2019 4 z 5

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Nádherné čtení, které pohladí, ukáže krásy života, příběh naplněný vůni přírody...

03.08.2015 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Kniha zaměřená na pozitivní myšlení, resp, nesěžováni si. Připomíná mi pravidlo : nehřešte slovem ( kniha Čtyři dohody). Nezapůsobila na mě tak hluboce, jako jiné knihy s touto ténatikou, ale je jednoduše napsaná a náramek, který se předělává z ruky na ruku při jakékoliv stížnosti, je závavná forma vedoucí k uvědomění, co říkáme. Náramek jsem ještě nezkoušela, ale pravděpodobně vyzkouším.

09.08.2019 3 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Právě jsem knihu dočetla a musim říct, že jsem přečetla jedním dechem. Knížka mě nutila přemýšlet a propojovat pohledy na situaci z pohledu jiných pozorovatelů: hlavní hrdinky, pak sestry a švagra. Zároveň jsem hned přeskočila na rozjímání o odlišnosti kultur - evropské a asijské- korejské a jejich vlivem na psychiku... určitě si na tohle téma ještě zaměřim. Za mě mi tedy rozhodně čtenářská výzva prostřednictvím této knížky ukázala směr, který bych bez ní nenašla... nebo nenašla teď.

01.09.2019 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Velmi pěkná knížka. Krásný příběh v hrozné době...

21.08.2019 4 z 5

Jak chovat muže aneb Manuál pro otrlé Jak chovat muže aneb Manuál pro otrlé Daniela Kovářová

Knížku jsem koupila a evidentně jsem měla velká očekávání. Některé pasáže mě rozesmály, nicméně k dočtení jsem se musela trochu nutit. Neřekla bych, že přečtení je ztráta času, jen nečekejte, že přečtěte jedním dechem a se stálým úsměvem.

09.08.2019 2 z 5

(Za)chráňte svoje črevo / Protiprdkavá kuchárska kniha (Za)chráňte svoje črevo / Protiprdkavá kuchárska kniha Igor Bukovský

Velmi zajímavá kniha, jasná, přehledná, s teorií i praktickými příklady. Polovina knihy obsahuje recepty - jsou jednoduché a opravdu jidla opravdu lehce stravitelné, Určitě se k ní budu vracet.

09.08.2019 4 z 5

Můj dobrý přítel chřestýš Můj dobrý přítel chřestýš Don Jose Ruiz

Kniha obsahuje zajímavé myšlenky, ale není až tak zajímavá a nemá hloubku, která by dokázala uchvátit a nakopnout. Dočetla jsem jen proto, že jsem nechtěla odložit předčasně...

27.08.2015 1 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Upřímně, asi pod vlivem anotace, že autor je zpátky ve hře, jsem sice čekala trochu víc, ale celkově mě knížka nezklamala. Povídky jsou čtivé, není tady pochmurný nádech jako v předešlé knížce Život po životě.

10.08.2015 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krasny pribeh na pozadi valky.originalni vypravecka,k slzam dojemny konec....

03.08.2015 5 z 5

Vývojová psychologie; dětství, dospělost, stáří Vývojová psychologie; dětství, dospělost, stáří Marie Vágnerová

Velmi přehledná a ucelená. výborně se čte, dobře se v ní lze orientovat a dohledávat zpětně důležité informace.

27.07.2015 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Strhující příběh, který ukazuje jiný pohled na život a svět. Dlouho po dočtení mi běžely hlavou slova, věty.

27.07.2015 5 z 5

Chyťte druhý dech Chyťte druhý dech Dagmar Kludská

Lehké čtení napr. před spaním. Pro mě nebylo potřeba hluboce analyzovat a přemýšlet. Prostě oddechové čtení.

03.09.2019 1 z 5

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Velmi obsáhlá knížka, ale stejně jako předchozí díly, čte se dobře.
Líbila se mi.

05.08.2019 4 z 5

Krédo pro třetí tisíciletí Krédo pro třetí tisíciletí Colleen McCullough

Zajímavé téma, ale čekala jsem napínavější příběh.

24.08.2015 2 z 5

Rodinné konstelace imperativy lásky Rodinné konstelace imperativy lásky Bert Hellinger

Velmi zajímavá publikace, které rozšiřuje náhled na motivaci lidského chování a možné důvody problémů v životě i ve vztazích.

10.08.2015 4 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Po všech přečtených knihách od tohoto autora hodnotím tuto jako nejmíň zajímavou,dočetla jsme ji, ale nenašla jsem v ní jiskru.

03.08.2015 1 z 5

Sociální psychologie Sociální psychologie Jaroslav Řezáč

Velmi dobře napsaná kniha - poskytuje perfektní úvod do sociální psychologie. Vhodná jako učebnice i jako zajímavá literatura na rozšíření obzorů.

27.07.2015 4 z 5