Šura Šura komentáře u knih

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Strohost, se kterou Petra Soukupová popisuje zlomové okamžiky života, celé vyprávění odlehčuje. Tento styl mi velmi vyhovoval a při čtení všech tří povídek jsem se nemohla od knihy odtrhnout. První byla čistá deprese a pro mě nejméně uvěřitelný příběh. Druhá povídka top! Závěr knihy jsem obrečela. Doporučuji.

29.02.2024 4 z 5

Tak to bylo, tak to je... Járo, kakao! Tak to bylo, tak to je... Járo, kakao! Lou Fanánek Hagen (p)

Kniha se mi četla skvěle, líbila se mi forma vyprávění i jazyk. Cílová skupina je jasná, ten kdo Sestry neposlouchá, nebo neměl podobný styl života jako hlavní protagonisté, asi knihu patřičně nedocení. Za mě super.

11.02.2024 4 z 5

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

Knížku jsem četla možná v 16ti letech a nyní znovu díky čtenářské výzvě. Je milá, líbila se mi i po letech. Mnoho věcí už působí jako z pravěku - magnetofon, žehlení, .. Přesto si myslím, že by se mohla za nějaké dva tři roky líbit i dceři. Určitě jí ji doporučím.

28.12.2023 4 z 5

Ratajský les Ratajský les Aleš Palán

Velmi čtivá kniha. Zaujalo mě střídání různých časových rovin. Děj měl spád.

03.11.2023 4 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Knihu jsem přečetla za dva dny. Byl to velmi zajímavý námět. Vztah matka a dcera. To mě na tom moc bavilo. Taky bláznivá babička. Až na to, že 60 není žádný věk, častokrát mi přišlo, že se mluví o starší ženě, nebo o šedesátileté babičce kdysi. A co se týče moudrých myšlenek v knize - některé byly dobré, bylo jich tam až moc, čímž příběh získal na kostrbatosti. A hlavně mám pocit, že tohle nepotřebuju číst. K životní moudrosti si každý přichází sám skrz svoje zkušenosti. Autorka si podle mě trochu protiřečí - volnomyšlenkářská babka, která sere na to, kdo si co myslí a žije čistě podle sebe, o to se na své cestě k dospělosti snaží i Rosie a částečně i Milada, ale autorka má jakoby ten správný návod na život a hodně názorů na všechno, které čtenáři až cpe. Proto ubírám jednu hvězdu.

01.10.2023 4 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Velmi povedené dílo mého oblíbeného autora. Skvělá kniha, ke které se v budoucnu určitě vrátím. Byla plná moudrosti a citu, to Formánkovi jde. Vůbec mi nevadily vsuvky z autorova života, jež pro mě výborně doplňovaly ústřední příběh Bernarda Marese. Za mě top!

10.09.2023 5 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Spisovatelka Kateřina Tučková mě dokázala nadchnout pro historii, a to opakovaně. Kniha je velmi poučná a dokáže vtáhnou. Sem tam jsem se trochu ztrácela a musela se v textu vracet, abych pochopila, o kom se právě hovoří. Ale i přesto dávám 4 hvězdy a chystám se na další knihu této výborné autorky.

11.08.2023 4 z 5

Její poslední výdech Její poslední výdech Robert Dugoni

Rozhodně velmi čtivá a oddechová kniha. Byla pro mě však předvídatelná a za pár dní nebudu vědět o čem to bylo. Na léto ideální.

23.07.2023 3 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Dva příběhy a nelze říci, který byl lepší. Top. Doporučuji k přečtení. Čteno jedním dechem.

16.07.2023 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Po dlouhé době jsem sáhla po knize Patrika Hartla a přečetla jsem ji během tří dnů. Bavilo mě to moc. Čišela z toho neskutečná otcovská láska. Skvělá oddechovka.

01.06.2023 4 z 5

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět ještě líp Aleš Palán

Krásné, milé čtení. Jeden příběh lepší než druhý, a to jsem teprve v půlce.
"Tělo upotřebované, ale duša na peříčku."
"Nemusíš to brát jako něco rušivého, ale jako projev života. Možná právě tohle je život."
"Chudáci lidi, chudáci lidi..."
"Pokud jím (pokušením) ale procházíme, čelíme mu, uvědomíme si, že zlo je i v nás, že ho máme na dosah - a ono že má na dosah nás."

16.05.2023 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Líbilo se mi, jak autorka vykreslila charaktery jednotlivých postav, zejména postavu Eriky a Olivera. Také se mi líbilo vykreslení vztahů mezi manželi, i těmi staršími. Možná mohla být kniha o něco kratší, ale to je jen drobná vada na kráse. Bavilo mě to.

25.03.2023 4 z 5

Tom Felton mě oslovil, zaujal, chtěla jsem s jeho vyprávěním trávit čas. Naprosto tragický byl však český překlad. V knize jsem narazila na několik hrubých chyb, souvětí byla kostrbatá a některé věty nedávaly smysl, třešničkou na dortu pak byl výraz kokakola. Škoda.

11.03.2023 4 z 5

Mám ráda rozhovory. Tento byl dobře veden a odpovědi měly hlavu a patu. Oba seriály, na nichž se pan Mareš podílel mám shlédnuté, a Devadesátky doslova žeru. Jednu hvězdu ubírám knížce za to, že mnoho situací jsem již znala ze seriálu.

23.02.2023 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Moc milé čtení, pohlazení po duši. Líbí se mi, jak se pan Svěrák mazlí s jazykem. Přečíst si pár stránek bylo potěšení před usnutím.

27.01.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha naláká krásným přebalem a nabídne krásu i uvnitř. Pohádka o Popelce v neotřelé verzi. Úchvatné líčení souznění s přírodou. Moc se mi to líbilo.

24.09.2022 5 z 5

Předčítala jsem dětem nahlas a ani nám nevadilo, že se jedná o divadelní hru Zajímavé počtení a opětovné setkání s postavami mého dospívání. Já jsem spokojená.

07.09.2022 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Poutavé psaná kniha, kterou chcete dočíst na jeden zátah. Měla jsem tendence podívat se dozadu, ale vydržela jsem to. Mé tipy na vraha i zavražděného byly liché. Překvapivě dobré.

01.09.2022 4 z 5

Osiřelec Osiřelec Mira Marcinów

Moje maminka byla úplně jiná než maminka autorky a přesto téměř stejná - jak milovala život, jak se malovala, jak milovala... Autorka dokázala úžasně zkratkovitě a přesto plně zachytit atmosféru odcházení zejména z pohledu pečující dcery.
Kapitola 2 je top. Je v ní všechno.

25.08.2022 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

(SPOILER) Kniha se četla velmi dobře, ale nelíbilo se mi, jak zlo plodí zlo. Nevěřím, že by vyšetřovatel přimhouril oči nad stejným činem, který se předtím zuřivě snažil odhalit. A to s těmi dětmi a idilickou rodinkou v závěru bylo taky moc.

12.08.2022 3 z 5