Údolí krásných žab

Údolí krásných žab https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388120/bmid_udoli-krasnych-zab-t1K-388120.PNG 4 195 27

Dívčí román vypráví o světě patnáctiletých dívek. Hrdinka, jejíž zájmy tvoří škola, písničky a tanec, prožívá milostné okouzlení k chlapci, jenž vyniká nejen zjevem a sportovními výkony, ale i odvážnými sny. Jejich citový vztah prochází zkouškou odloučení, když ji rodiče proti její vůli pošlou na prázdniny do pionýrského tábora - do Údolí žab.... celý text

Šura
28.12.2023 4 z 5

Knížku jsem četla možná v 16ti letech a nyní znovu díky čtenářské výzvě. Je milá, líbila se mi i po letech. Mnoho věcí už působí jako z pravěku - magnetofon, žehlení, .. Přesto si myslím, že by se mohla za nějaké dva tři roky líbit i dceři. Určitě jí ji doporučím.

Anahk1
15.11.2023 4 z 5

Wow!!! V myšlenkách jsem se vracela o "hodně" let zpět :) a bylo to úchvatné.. děkuji za výzvu, bez ní bych se k této knize asi nevrátila..

Marla
29.10.2023 5 z 5

Ach, krásná a mohu říct i klasická literatura mého mládí....a občas si knihy tohoto autora s úsměvem přečtu i dnes.

Nermal
17.09.2023 4 z 5

Vrátil jsem se do dětských let, film jsem viděl v televizi snad stokrát, a tak jsem si chtěl přečíst i knížku. První půlku stránek jsem děj nepoznával, film se víc věnoval až pobytu na táboře. Pan Rudolf píše čtivě, a tak si říkám, že si časem přečtu i jeho další zfilmované knížky, třeba Metráčka.

helenkan
06.05.2022 5 z 5

Kniha mého mládí. A tak jsem si zavzpomínala na svoje první lásky i na letní (tenkrát pionýrské) tábory. A jak nám ti dospěláci vůbec nerozuměli. :-) Jaj, to byly krásné starosti. Pěkné čtení a já si to parádně vychutnala. Čtenářské výzvě můžu jen poděkovat. :-))

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Román i film se mi líbil. Letní lásky, prázdninové dobrodružství, vše co k mládí patří.

evelýny
14.10.2020 4 z 5

K mládí a dospívání patří rebélie a snění.
Nám starším zbývá nostalgie a vzpomínání...
Jak to bylo krásné na břehu řeky, typická vůně pokosené trávy, kamarádství, večerní chlad a bzučení otravných komárů, které nezahnal ani kouř táboráku.
Údolí krásných žab, měsíc a stříbrná vodní hladina, na které se zaleskne odlesk šťastného mládí. Petr... Kamil... Radan...
Úžasné, když knižní hrdinové splývají s těmi skutečnými... Nebo, že by to bylo naopak?

A ještě něco. Plavky. Měla jsem úplně stejné plavky jako hrdinka Jana ve stejnojmenném filmu.

P.S.: Díky, pane učiteli...
P.P.S.: Díky, tati...

ArwenAragorn
07.08.2020 5 z 5

Románky pro dívky od Stanislava Rudolfa mě provázely celé mládí, tento se mi taky moc líbil.

Damato
07.08.2020 5 z 5

Možná je to létem, možná tím, že v létě víc než kdy jindy vzpomínám na prázdniny strávené u babičky na půdě, na kupě voňavého sena, kdy jsem četla všechno, co mi přišlo pod ruku. A Stanislava Rudolfa jsem znala zpaměti. Jeho knížky o prvních láskách, o prvních pusách o kterých sní holky od 14 let a které přijdou vždycky úplně jinak a úplně jinde, než jsme si je vysnili , o prvních zklamáních, po kterých jsme chtěli nejlíp ihned umřít, abychom si druhý den mohli všimnout někoho úplně jiného, zajímavějšího, který v naší přítomnosti ztrácel řeč - nádherná doba končícího dětství a začínajícího dospívání, které za několik málo let ukončí dospělost. Pan Rudolf psal pro nás, holky prostě nádherně, jako by nám viděl do duše.
Nedávno jsem své 9 leté vnučce pustila film Údolí krásných žab a už jsem ji chytla za drápek , není daleko doba, kdy ji knihu půjčím... a pak Nebreč Lucie, potom Metráčka, Něžně háčkovaný čas..... prostě všechny mé poklady mládí....

georginaa
04.07.2020 5 z 5

Stanislav Rudolf uměl krásně napsat pocity dívek v pubertálním věku. Nevím kde čerpal náměty, ale plno dívek co četly jeho románky se určitě dokázaly s některými příběhy ztotožnit. Údolí krásných žab jsem později viděla i zfilmované a moc se mi to líbilo. Škoda, že takové filmy dnes nikdo už nenatáčí a ani je neopakují.

Allla9
27.04.2020 4 z 5

Příběh Jany, která prožívá první lásku.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

I toto za mě super dívčí románek ,úplně to cítím jak jsem tento styl v mládí hltala...

knihovniceS
02.11.2019 4 z 5

Nečetla jsem přímo knihu, ale viděla jsem film, který byl natočen podle knihy a ten se mi moc líbil.

Domka901
29.08.2019 5 z 5

Dala mi ji přečíst mamka, pak jsem viděla i film... krásné, i když je knížka ze sedmdesátých let, je stále aktuální.

SSTknihy
19.06.2018 3 z 5

Klasický dívčí román od klasika žánru Stanislava Rudolfa. Příběh patnáctileté Jany je cestou hledání sebe sama, svých zájmů, potřeb, přání a skutečných přátel.

8130
07.06.2018 5 z 5

pro mne byla mnohem přitažlivější filmová verze...a neodehrávat se děj na pionýrském táboře, myslím, že by se mohla v TV objevovat častěji....

NaiTenshi
13.08.2017 3 z 5

Takové dívčí čtení, nic moc pro mě, ale dočetla jsem to.

majík1
06.07.2016 5 z 5

Hezké čtení a jedna z jeho nejlepších knih

TaLu
11.08.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih autora, který psal kdysi dávno dívčí románky plné něhy a snů.
V době dospívání jeden z mých oblíbených autorů a jeho tehdejší knihy mám stále ve své knihovničce.
Pevně věřím, že sny zase přijdou "do módy" a něha bude patřit i do mládí dnešních dnů.

ovpana
30.07.2015

Hezké čtení ze života patnáctiletých.