Supernova Supernova komentáře u knih

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

K téhle vtipné záležitosti se vracím již po mnohokráté... (Ač mám vydání společně s Dorianem Grayem, k Dorianovi jsem si našla cestu teprve nedávno.) První klasika, které jsem se hlasitě smála už jako teenager, což mi vydrželo do dospělosti. Kreativita moření nebohého ducha mě vždy dostane.

09.02.2022 5 z 5

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

Od téhle knihy se člověk těžko odtrhne. Příjemně napínavé, opravdu hodně vtipné a zábavné, protkané okamžiky, kdy už spolu s hlavním hrdinou těžko rozeznáváme, co je dílem nějaké tajemné síly a co si jenom vsugerovává. Vážně oceňuji autorčin humor, nešlo se nesmát, ale určitě to nejsou jen humorné chvilky, co hlavní hrdina prožívá...

25.12.2021 5 z 5

Černí husaři a probuzený démon Černí husaři a probuzený démon František Petran

Černí husaři nejsou jen legendou a malý Jakub se o tom hned na začátku knihy přesvědčí. A možná konečně uvidí, jak se jeho dědeček, který kdysi bojoval v legendární bitvě, ohání šavlí. Nebo palašem? Uvidíte sami. Koníci dostanou zlaté podkovičky a zlosyni dostanou pořádně za vyučenou, ale hlavně: Černí husaři jsou milý, příjemně plynoucí příběh pro mladé i odrostlejší přívržence kouzelných a zároveň dobrodružných vyprávění, legračních i udatných rvaček a hrdinských kousků. Sabina s Floriánem mají nejedno tajemství a vše postupně vyplouvá na povrch, zatímco se schyluje k další velké bitvě, o které se možná bude zase vyprávět široko daleko. Pobaví vás loupežníci! Příběh je vyprávěn s citem, poutavě i vtipně. Můžete fandit dobru a čekat, zda grobiáni dostanou pěkně za vyučenou. I na nějaké ty půvabné bytosti a nápravu zlosyna dojde. Knihu doprovázejí překrásné černobílé ilustrace.

17.01.2021 5 z 5

Soudný den Soudný den Jan Urban

Dobré završení série. Cesty s Luciferem a cesty časem byly fajn - a i takový střelenec, jako je Vyvyan, může dostat pořádně přes papulu. :) Taky že mu tentokrát málem došel humor. Ale naštěstí fakt jenom málem. :)

29.05.2020 5 z 5

Leichenberg Leichenberg Oskar Fuchs (p)

Budu se to snažit vzít bez spoilerů. Od Leichenberga jsem možná čekala něco jako military říznutou fantasy ve stylu "vymlátit a jít", ale ono se mi to začalo během čtení zajímavě rozkrývat. Překvapivě má ten román více vrstev. Nejzajímavější pro mě byly vzpomínkové pasáže ze XIII. pěší, začala jsem tušit, že se tam asi odehrálo něco velkého. Následně, když došlo k pro mě mrazivému odhalení ve chvíli, kdy už Frau Mengele a její bizární kolegyně - obě s vysokými frčkami v hierarchii organizace, která o Gabriela Leichenberga stojí - vzaly Leichenberga do společnosti, už bylo jasné, že Leichenbergovy schopnosti budou asi hodně zajímavé. Je hodně vidět, že se autor vyzná v polních bojích - v zákopové válce by asi bojovat nestihl, ale musí mít hodně nastudováno, a to i co se týče mentality lidí v trestních jednotkách. Zajímavý je taky moment "oběti v systému". Celou dobu jsem se asi podvědomě snažila, aby mi ten pašerák a pytlák byl aspoň trochu nesympatický, jenže bohužel jsem se opakovaně přistihla, že tomu rošťákovi držím pěsti. Občas radši oblíznul jedné z dam, které ho chtěly zlomit pro svůj účel, podpatek, ale konal tak s vidinou, že jim vezme kramle. No, člověk mu prostě fandil.... Ani náhodou se nedá říct, že by to byla "komická figurka", ale tragikomické a hořce úsměvné situace do toho trochu vnáší ten pocit letargie. Není to vzor ctnosti, ale i toho bídáka si prostě člověk zamiluje.

03.05.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

No, tedy , tato kniha je srdcolamač, takříkajíc. Asi nemá cenu se tvářit, že od začátku nevíte, kam to celé směřuje, ale stejně tak nějak doufáte... Očima dítěte, které krade knihy a tak nějak si hledá cestu k novým lidem ve svém životě, vykreslený obraz Německa, zatímco se ho zmocňoval šílený pán s knírkem. Srdcervoucí.

19.04.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Napsat tento komentář mi trvalo opravdu déle, než číst Smrtku! A proč. No protože jsem si nedokázala sesumírovat v hlavě, proč se mi Smrtka tak (ano, řeknu) dobře četla, když se jinak morbidním tématům tak nějak podvědomě vyhýbám. Je ale pravda, že už obálka, která je mimochodem vážně povedená, naznačovala, že navzdory názvu to bude podáno tak nějak... lehčeji. Cech smrtek prostě musí zbavit tento autorem dobře propracovaný svět nadbytečných jedinců. Zajímavé jsou deníčky a prožívání a postoje některých postav. Ta kniha mě vedla k prapodivným úvahám, není to ten typ příběhu, který rychle zapomenete. Vlastně se četla tak lehko, že by mě to svádělo k méně hvězdičkám, protože... proč vlastně? Ne. Zaslouží pět. :D Za mě nějakým způsobem rozporuplná kniha, což je asi na ní prostě skvělé.

08.11.2019 5 z 5

Císař v exilu Císař v exilu Jan Kotouč

Plynulé navázání na první díl, s velmi zajímavým vývojem některých členů císařské rodiny - ale vyhněme se spoilerům. Vesmírní piráti nabírají nečekanou sílu, ale Danielovy vyjednavačské schopnosti vedou k získání nových spojenců - a ty si tedy užijete, neboť nás tentokrát autor neošidil o vtipné situace. Mladý Hankerson už nám v prvním díle ukázal, že neváhá bránit Impérium i za velkou cenu, což se projevuje i tentokrát. Oceňuji střídání prostředí a některé nápadité prvky, zapojení poněkud ujetého voodoo kultu, a taky svéráznou císařovu nastávající. Je třeba natrhnout Vyvoleným triko!! Dostáváme plnohodnotného Kotouče, který naštěstí neztrácí na vynalézavosti, takže si troufám odhadovat, že nás ve třetím díle čeká (finále?? nebo ještě přibydou další pokračování) ještě zajímavý vývoj protože příběh není uzavřen.

08.11.2019 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

Skvělá duchařina. Koho je to gusto, měl by po sérii určitě sáhnout, kromě toho se autorka zlepšuje. Jsem od přírody strašpytel, takže to se mnou pěkně mává, působivé, napínavé, přesvědčivé.

22.02.2019 5 z 5

Dobrodružný Simplicius Simplicissimus Dobrodružný Simplicius Simplicissimus Hans Jakob Christoffel von Grimmelshausen

Vracím se k Simpliovi. :) Trochu hutné čtení, ale vtipné, a perfektní dobový obraz.

31.01.2019 5 z 5

Dračí město Dračí město Petra Machová

Není to vůbec tak špatné, jak tady čtu, autorce bych určitě nenasazovala psí hlavu. Dokázala mě navnadit a chtěla jsem vědět, jak to bude pokračovat, navíc hlavní hrdinka byla docela sympatická. :)

28.12.2018 4 z 5

Zlato Arkony. Kniha první Zlato Arkony. Kniha první Juraj Červenák

Osvědčená klasika :) navíc obdivuji jazykové dovednosti. Je to ze slovenštiny, ale když mám potřebu jaksi si obohatit slovní zásobu, tak Červenák je docela tutovka.

28.12.2018 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tak mně se kniha líbila, zarytí fanoušci Kinga buďto uvítají žánr a takové, řekněme, tematické odkazy... na dílo velkého mistra, které mě osobně potěšily :), nebo začnou nadávat, že je to vykrádání. Je ale pravda, že to navozuje tu správnou atmosféru, kterou jsem od toho očekávala. Pouze jednu poznámečku budu mít: je to snad už několikátá kniha, kde jsem měla pocit, jako by autor/ka, v tomto případě autorka, najednou přehodila výhybku a rozhodla se to poněkud přeždímat, překombinovat, a tak už je to několikátý titul, kde si říkám "fajn, tak ten úplný konec se prostě nestal a budu v dobrém vzpomínat na to předtím". Mrazivé, já jsem strašpytel, takže vyhovovalo. Klidně další titul od paní Tudor. Obálka je bomba, a autorka má mimochodem super příjmení.

25.11.2018 4 z 5

Nepáchejte dobré skutky (O životě aspoň někdy psinézním) Nepáchejte dobré skutky (O životě aspoň někdy psinézním) Olga Suchomelová

Moc milé čtení!!! :)

21.08.2018 5 z 5

Nesvá Nesvá E. Lockhart (p)

Konečně jsem taky přečetla "knihu s ostříhanými vlasy", jak už jsem jí začala říkat. Po přečtení některých hodnocení jsem se obávala, co mě to čeká, ale ve finále mi ta kniha ne a ne vyběhnout z paměti. Často se vracím k některým situacím, ještě zpětně přemýšlím nad Jule. Určitě bych neobhajovala všechny její činy, to se ani nedá, nicméně Imogen... mi byla všechno jiné než sympatická, Jule je prostě antihrdinka, ale určitě tedy nemůžu říct, že by mě ta kniha zklamala, naopak... normálně mě nahlodala a až příště uvidím něco od E. Lockhart, chci to zase zkusit.

13.08.2018 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Drsné, psychologické, do hloubky... Dokonalé rýsování postav a plastické popisy emocí. Máte možnost prožít příběh rodiny, kterou zasáhla zákeřná nemoc, z úhlů pohledu různých jejích členů - kromě samotné Kate, do jejíž hlavy se nepodíváte. Tedy kromě epilogu. Těžko říci, na čí být straně... Nechci řešit morální dilema knihy, ale Anna byla coby lidská bytost stvořena v podstatě na náhradní díly. Pro všechny postavy nesmírně těžké, bratrovi se nedostalo pozornosti téměř už vůbec, neboť jako náhradní díl nedokázal posloužit... Těžko popsat tak mnohorozměrnou knihu.... Musíte přečíst - ale odpočatí po dočtení nebudete. Hodně silný příběh.

18.05.2018 5 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Zajímavá kniha, pozvolnější tempo... po přečtení některých hodnocení jsem skoro pocítila zvědavost, co že to ta hudba, ten poetický jazyk... :) ale docela dlouho mě táhl ten mrazivý prolog, při zmínce o Králi duchů mi jaksi naskočila husí kůže, táhla to zvědavost. Kniha založená tak nějak na povídání, spíš než na uříceném ději, to je pravda, ale líbila se mi :) Ještě jedna věc mi nedá. Po dlouhé době vidím obálku, u které si říkám, že bych ji ráda měla ve velkém formátu a dala si ji jako obraz na zeď, abych na ni pořád viděla.

30.04.2018 4 z 5

Dívka, která psala na hedvábí Dívka, která psala na hedvábí Kelli Estes

Jestli se rádi necháte unést... na vlnách minulosti a tajemství... Už při přečtení anotace mě příjemně zamrazilo, což je dobrý signál - a v tomto duchu se to neslo celou knihu. Připomene vám to sice, že život je někdy krutý, ale zase mistrně podaný příběh za to stojí. Nádech asijské "záhadnosti" a k tomu střídání rovin, kdo má tohle rád, ocení. Jo a připravte si kapesníky. :D

29.04.2018 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Ten typ knihy, kde vám oči samy letí po stránkách. Napínavé, čtivé. Nádech jistých nevysvětlitelných jevů, zamrazí a její atmosféru hodně vystihuje obálka, což je perfektní. Nekupujete zajíce v pytli. Autorku jsem si pro sebe právě objevila a určitě si chci přečíst další její knihy.

21.03.2018 5 z 5

Hořké sousto Hořké sousto Chloe Neill

Jóo, Merit :) vždycky se mi po ní stýská. A jednu věc bych nečekala - Ethana jsem za trýnění její osoby chtěla v předchozích dílech snad několikrát zakousnout, ale teď shledávám, že by mi snad i chybělo. Palec nahoru za hezky nakročený a nakousnutý konec - velmi jsem zvědavá na pokračování.

28.01.2018 5 z 5