StihOMam StihOMam komentáře u knih

Vánoční zvyky a obyčeje naší babičky Vánoční zvyky a obyčeje naší babičky Klára Trnková

Opravdu necekejte nic vic nez neco malo o vanocnich zvycich a obycejich. Je to ale mila publikace.

15.03.2017 4 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Cestování mám nejraději na vlastní kůži, ale hodnocení této knihy mě svedlo ke čtení. Několik myšlenek se mi velice líbilo. Některé postavy byly zajímavě vykreslené, prostředí občas i okouzlující. Závěr byl pro mne nejpříjemnější zážitek. Nicméně pořád ve mně zůstává jisté ALE, které mě zejména v první půli knihy rušilo. Určitě i ve mně vzbudila kniha dobrý dojem, bohužel ne tak silný, aby si zasloužila být mezi top knihami, ke kterým je potřeba se ještě někdy vrátit.

Přežít s vlky Přežít s vlky Misha Defonseca

Dojemný a bolestný příběh malé dívky se mi do ruky dostal pouhou náhodou, naštěstí bez předchozích komentářů, tedy i bez předsudků nebo očekávání. Asi nezapomenutelné čtení.

Kto je to dievča? Kto je to dievča? Alexandra Potter

Tento příběh je jako pohodlné vyšlápnuté kožené botky. Vklouznete do nich a procházíte se sem a tam, doprovázeni ne/zajímavými lidmi, se kterými se ne/chcete vidět, o kterých se ne/dozvídáte mnoho, kteří ne/formují váš život. Dobrým nápadem dodává Alexandra Potter svému příběhu šťávu a ta teče od začátku do konce. Stačí si líznout.

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Jak snadno se všechno zamotá a jak snadno se to zase vysvětlí. Ale to, co probíhá mezi tím, se musí vydržet a prožít. Příjemný příběh doladěný nádherným pozadím Francie a okořeněný tajemným, neodhaleným příběhem ještě silnější lásky považuji za nejpříjemnější počin z pera Alexandry.

Lásce na stopě Lásce na stopě Alexandra Potter

Nenáročná četba, kde hraje hlavní roli láska a nemalou měrou se podílí na příběhu i inspirující prostředí Indie. Autorka umí vnést do "obyčejného" láskyplného příběhu vždycky něco navíc, co ukojí lačnost čtenářek, očekávajících nevšední zážitek. Mají ho mít. Lásce na stopě je hezké rozuzlení nejednoho příběhu.

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Alexandra Potter je moderní vytuněnou Danielle Steel. Romantické příběhy doprovázené mystičnem podtrhují kouzlo zamilování, které hraje hlavní roli. Autorka umí psát čtivé příběhy, kterým se snadno poddáte. Kategorie? Čistě ženské čtení (pánové neuražte se). Ale toho je v reálném světě potřeba, protože snění s Alexandrou Potter osvobozuje. Za mě se však Není přání jako přání nevyrovná ostatním knihám.

14.03.2017 3 z 5

Hra svalů Hra svalů Simona Monyová (p)

Autorka umí napsat příběh, který se vám odvíjí před očima rychlostí jednoho odpoledne. Čtivé a reálné, smutné a trochu přemýšlivé. Stačí však jednou.

K moři K moři Petra Soukupová

Hodnotím pozitivně. Líbil se mi styl knhy, zaujaly mě postavy. Četlo se samo. Ta obyčejnost vložená do příběhu jednotlivými členy ukovala pozoruhodný obraz.

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

Před dvaceti lety by asi cteni doporovazel smich. Ale to mi "Mladi v hajzlu" nebylo cizi. Ted muzu jen par jeste let doufat, ze ani jedna moje dcera nepotka takoveho "intelektualniho" blba a nebude chtit vztah "plnohodnotne" naplnit. Jen me zarazi, proc ma zena potrebu napsat takový denik. Zajimave?

08.02.2017

Noční dům Noční dům Jo Nesbø

První část dokáže zábavnou a čtivou formou čtenáře vcucnout jako prehistorický telefonát ze starého dobrého sluchátka a vlastně musím souhlasit, že vám opravdu dá i po Kingovsku čuchnout. Nicméně pak už se příběh valí z mírného kopce a byť je myšlenka skvělá, výpravná část úspěšná, tak celkový dojem ne. Navíc mi závěr naprosto kazila skutečnost, že jsem jistý charakteristický prvek odhadla hned na začátku. Patrně to nebylo nic moc těžkého, protože s Holem – se starým dobrý Harrym – s tím by se mi to určitě nestalo…

24.05.2024 3 z 5

...a tys na Němce střílel, dědo? ...a tys na Němce střílel, dědo? Fritz Beer

Obsahově má kniha potenciál. Čtenáři nabízí skutečně originální pohled na Brno i celkem výstižně vykreslené českoněmecké vtahy. Sám Beer se často odvolává na své deníky a s naprostou preciznosti vypráví události let dávno minulých, včetně rozličných dialogů. Tím pro mě ztrácí celá kniha trochu kredit, protože místy naleznete, jak si autor protiřečí, ale také působí některé uvedené detaily až nevěrohodně, provokativně. Bohužel než si to celé stihnu promyslet, autor (už znovu) odbočuje kamsi do mělkých vod, kde se hlavní příběh topí. Záporů je zkrátka moc. Kupí se. Navíc ani literárně není dílo natolik vznosné, aby celek zachránilo. Vše je totiž umocněno pocitem, že se jedná o obhajobu. Autor celý život tápe, přechází od jednoho k druhému, neví, přiznává, že pořád (něco) hledá, dokola řeší otázku komunismu i svůj vztah k němu. Zase obhajoba.
S lítostí ... nemohu hodnotit lépe, než 2,5*

31.07.2022 2 z 5

Delfínek v nesnázích Delfínek v nesnázích Rachel Delahaye

Nebudu hnidopich - dceři se kniha líbila a účel splnila. Četla se dobře, slovní zásobu rozšiřuje, fantazii rozvíjí... 3,5*

31.05.2022 4 z 5

Dobrodružství malého ledního medvídka Dobrodružství malého ledního medvídka Katja Reider

Velmi povedené první čtení. Motivovalo číst knihu znovu a znovu, dokud nemusela zpátky na své místo do městské knihovny.

31.05.2022 4 z 5

Stela a 16 huskyů Stela a 16 huskyů Tereza Pařízková

Detem se pribeh libil, obrazky doslova milovaly, navic objevily svet psich sprezeni a mne umoznilo cleneni zcela velkoryse nabizet cetbu vice kapitol. Spokojenost.

07.01.2022 4 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Nastesti evidentne nejsem cilova skupina. Tato kniha me neoslovila ani svym obsahem ani zminovanymi terapeutickymi zkusenostmi, ale navic - coz se stava skutecne v minimalne pripadech - neprinesla mi vubec nic. I kdyz vlastne... po docteni jsem si s ulevou oddechla, ze mam fungujici selsky rozum a skveleho muze po svem boku.

27.08.2020 1 z 5

Vaříme srdcem dětem Vaříme srdcem dětem Andrea Sasková

Knizka je prijemne zpracovana, nabizi prehled nejzasadnejsich bodu ve stravovani deti a poskytnute informace jsou podlozene. Jednu polovinu knizky deti miluji, tu lusteninovou bohuzel stale ne. Ale je to cesta a skutecna inspirace.

04.01.2020 3 z 5

Reconnection - návrat k léčivé energii Reconnection - návrat k léčivé energii Eric Pearl

Zajímavé, nové, poučné, smysluplné - to vyhledávám a to mi kniha také nabídla. Léčebné metody uvedené na závěr fungují. Pokud máte k esoterice a samoléčení vztah, dejte publikaci určitě šanci. Pokud uvažujete o kurzu u autora, zapomeňte na to. Dostanete do emailové schránky menší "publikaci" ve formě smlouvy a ta z pera autora zcela jistě nepochází. Samotná Reconnection pro obohacení života zcela stačí.

20.04.2017 4 z 5

Pedagogický slovník Pedagogický slovník Jan Průcha

Jednoznačně skvělý doplněk nejenom při studiu.

20.04.2017 5 z 5

Čisté radosti mého života Čisté radosti mého života Jan Šmíd

Souhlasím, kniha je odpočinková, čtivá, místy vtipná. Jsem však čtenář náročný a pokud mě ruší i samotný překlad, celkový dojem nemůže být zkrátka nejlepší. Není to do sběru, ale není to ani do mé knihovny.

20.04.2017 3 z 5