Štěchýto Štěchýto komentáře u knih

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Radost číst, Eco si s tímto románem pekně vyhrál, ale posledních 100 sušších stránek už jsem četl jen abych to dočetl.

30.11.2011 3 z 5

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Při čtení poznáváte Kingův vzor. Dokonalá ilustrace.

20.11.2011 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Přes všechnu symboliku, vžití do příběhu jako bych tam byl, mě kniha nijak nezaujala. Autor i kniha jsou podle mě přeceňovaní.

20.11.2011 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Díky těmto knihám jsem vůbec začal číst. Dokonalost. A vůbec ne jen pro děti.

09.09.2011 5 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Super! (Kdyby jste si místo lesbického dosadili heterosexuální, tak to nebude kniha o schování své orientace...)

06.09.2011 5 z 5

Jak naplno využít sílu své mysli - 12 strategií inspirovaných Šaolinem Jak naplno využít sílu své mysli - 12 strategií inspirovaných Šaolinem Bernhard Moestl

Zajímavé. Děsně si protiřečí. Ale jinak myšlenky jsou: nebuďte negativní, nebojte se, buďte sobečtí, naučte se říkat ne...bla bla bla, jako každá kniha o těhle frajeřinách. Taky se na obálce vytahuje o šaolinském učení, ale víc píše a aktivním prodeji :D

09.07.2011 1 z 5

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Do Klubu rváčů to má daleko, ale i tak je to zajímavá kniha, která se čte skoro sama.

05.05.2011 4 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Tahle kniha mi připomíná Program pro přeživší.

03.05.2011 1 z 5

Tvůrčí psaní 2 Tvůrčí psaní 2 Markéta Dočekalová

Jsem sice teprv v polovině (už asi tři měsíce), ale napíšu komentář radši už teď, protože to možna ani nedočtu. Autorka se vytahuje, že psala scénář pro seriál Ulice, v tu chvíli jsem snad myslel, že půjdu knihu vrátit (dokonce někde tvrdila něco o tom, že autora kvalitního seriálu ihned poznáte, no já v tu chvíli vylít skoro dva metry do stropu). Paní Dočekalová ze sebe chrlí jen klišé a myslí si jakej je unikát. Už jsem projel tolik stran a zjistil jsem jen, že mám psát téma co mě baví, téma o kterým něco vím atd. atp. Asi nebudu psát politický thriller, když čtu horrory a noviny jsem snad nikdy neotevřel, aniž bych se nepozvracel. Jednou možná knihu dočtu, zjistím, že druhá část je užitečná a změním hodnocení, zatím ji doporučuji večer do postele, pokud nemůžete usnout. Shrnul bych to tak, že jediná kniha, která Vám může něco dát je od Stephena Kinga: O psaní.

02.05.2011 1 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Konečně jsem se k této knížce dokopal a lituju, že jsem to neudělal už dávno. Svižnost sama. Koukám, že pro někoho je to jen kniha o tom, že se ten chlapec jen plahočí od nikud nikam. Mě přijde, že život je jen plahočí od nikud nikam. A chtěl bych vidět vaše knihy o vašem životě :D chrápat-škola/práce-počítač-televize-hospoda-chrápat-škola/práce-počítač-televize-hospoda-chrápat a podobný legrace :D

17.04.2011 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jako Daniel jsem se vznášel na vlnách napětí a nudy. Tahle kniha má hodně co říct, i přesto to není kniha od které bych se nemohl odtrhnout. Kdybych jí nečetl po Klubu rváčů a před Kdo chytá v žitě, snad bych dal i lepší hodnocení.

11.04.2011 4 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Tak tenká kniha, a tak dlouho jsem jí četl. Jednu hvězdičku za myšlenku knihy.

04.04.2011 1 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Bůh, tlustá černoška, co poslouchá funk a Ježíš, tesař, který neudrží ani mísu v rukou? V půlce jsem knihu dal dědovi.

01.04.2011 odpad!

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

Ze začátku napínavý horror, ale tak od 1/3 to začne uvadat. Víte předem co se stane v příštích stránkách, naprosto žádné překvapení. Čím více času uteče od doby co jsem to četl, tím mám k Pevnosti agresivnější vztah.

14.03.2011 2 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Kultovní kniha, možná i nejlepší, kterou by měl přečíst každej dvounohej sráč :D

12.03.2011 5 z 5

Příšery templetonské Příšery templetonské Lauren Groff

Těšil jsem se, bylo to příjemné čtení, ale nic extra.

10.02.2011 3 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Podle S. Kinga jedna z 10 nej knih roku. A má pravdu.

10.02.2011 5 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Jedna z nejlepších fantasy, co jsem kdy četl.

10.02.2011 5 z 5

Bourneův odkaz Bourneův odkaz Eric Van Lustbader

Jediná kniha která šla do koše. Lustbader (čtěte "ubožák") se přiživuje na Ludlumovi, nehledě že trilogii uzavřel. Děj zdlouhavý, Jason Bourne je tupej a spadne skoro do každé pasti, už nepředvádí triky jako Bear Grylls v boji o přežití. Naopak. Kdo četl předchozí úžasné tři díly, ať Bourneův odkaz nečte, mě to zkazilo celého Jasona. Tfuj.

07.02.2011 odpad!

Šepot Šepot Mijuki Mijabe

Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak je to taková všehochuť: Murakami + Larson + Kruh = Šepot. Kvalitně nechutný rozjezd, občas slabá místa.

07.02.2011 3 z 5