Stauff Stauff komentáře u knih

Propast času Propast času Roman Bureš

Začátek skvělý, postupem času jsem ale měl pocit, jako bych četl jen koncept k románu. Všechno strašně zkratkovité, zrychlený děj a neuvěřitelně neuvěřitelná postava esesáka Kurtze. Takový komiks bez obrázků...

13.07.2021 2 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Ano, takhle nějak by to asi vypadalo, kdyby se stalo něco podobného v reálu. Nikdo neví co se se vlastně přesně stalo, nikdo neví co se bude dít dál, nikdo neví, proč zrovna on přežil. Všichni ale vědí, že jsou v háji a i když se nevzdávají, jsou smířeni s tím, že lidstvo jako druh, končí.
Napsané je to výborně, s postavami v knize jsem trpěl jak zvíře. Občas jsem musel knížku na pár hodin odložit, protože toho zla a beznaděje bylo prostě moc najednou. Přesto je to hodně dobrá knížka, která stojí za přečtení. Ale jestli žijete ve stresu, jste trochu psychicky rozhození, sežeňte si před četbou nějaká antidepresiva. Budou se hodit.

11.07.2021 5 z 5

Vzpomínky na Zemi Vzpomínky na Zemi Orson Scott Card

Největším nedostatkem této série je, že česky vyšel jen první díl a ostatní čtyři už ne. Takže pokud nechcete další díly louskat v jiném jazyku, nepouštějte se do čtení. Škoda.

02.03.2021

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Jak zhodnotit knihu, která je výborná, ale není tak skvělá, aby se vyrovnala Temné hmotě od téhož autora...
Kniha mě pohltila od prvních řádků, četla se opravdu dobře. Jakmile se začaly projevovat časové smyčky, byl děj trochu předvídatelný a konec jsem správně odhadl dávno před tím, než jsem ho přečetl. To je asi hlavní nedostatek této výborné knihy, nedostavila se překvapivá pointa. Ale to je možná můj problém, nemám číst všechno, co mi přijde do ruky, pak by mi nepřipadaly zápletky nějak povědomé...:-)

09.11.2020 4 z 5

Císař Zikmund - Kostnice, Hus a války proti Turkům Císař Zikmund - Kostnice, Hus a války proti Turkům Wilhelm Baum

Skvělá kniha, která své čtenáře přesvědčí (snad), že Zikmundovým celoživotním dílem nebylo upálení Jana Husa, ale že to byl velice schopný panovník, který se snažil pokračovat v dílu svého otce.

01.09.2020 5 z 5

Jsem zkrátka Sudeťák: dvanáct dopisů Jendovi Jsem zkrátka Sudeťák: dvanáct dopisů Jendovi Rudolf Schnittner

Číst názory, vzpomínky a příběhy, vyprávěné někým z "druhé strany", přináší vždy malou ztrátu iluzí. Že to co o problému zatím vím, nemusí být ta jediná pravda, sice tuším, ale přiznat si to je někdy těžké. A je jedno jestli jste Sudeťák a poznáváte ty události z vyprávění Čechů, nebo naopak. Jsem rád, že takové knihy vychází, že je lidé čtou a že díky nim snad někteří pochopí, že nic nebylo a není černobílé.

25.06.2020 5 z 5

Sedmiletá válka v Evropě Sedmiletá válka v Evropě František Stellner

Kniha, která vás přenese do 18. století. Doslova.

01.01.2020 5 z 5

Jak to bylo doopravdy mezi Čechy a Němci Jak to bylo doopravdy mezi Čechy a Němci Otto Peschka

Kniha, která to nemá a nebude mít jednoduché. Myslím v Čechách, samozřejmě. Přesto, nebo spíš právě proto, určitě stojí za přečtení.

21.10.2019 5 z 5

Válka starého muže Válka starého muže John Scalzi

Hodně dlouho jsem tuto knihu přehlížel, vždy jsem sáhl po něčem "lepším". Přece nebudu číst o pětasedmdesátiletém dědkovi, který vleze do armády. Ó, jak jsem byl hloupý... Tato kniha nemá chybu, snad jen mohla být dvakrát tak dlouhá. Je to prostě parádní jízda!

12.03.2019 5 z 5

Polní pošta ze Stalingradu Polní pošta ze Stalingradu Jens Ebert

Díky za tuto knihu. Je v ní mnoho skrytých emocí, mnoho skutečných prožitků. Pokud mohu doporučit, ještě víc se mi líbila německá knížka "Letzte Briefe aus Stalingrad" z roku 1955. Byl tam jiný výběr dopisů a němčina k těm dopisům prostě víc sedí. To ale nechci snižovat toto české vydání, které je výborné a stojí za přečtení.

08.11.2018 5 z 5

Vítězný Vítězný Jack Campbell (p)

No jak tohle hodnotit... Dočetl jsem celou první sérii na jeden zátah, takže úplně marný to nebylo. Autor asi nepočítal s tím, že se to najednou dá přečíst, protože spoustu věcí (averze ke konferenční místnosti, vysvětlování orientace v planetárním systému...) omílá pořád dokola. Také odkazů na čest hlavních hrdinů je tam tolik, že to zní skoro jako parodie. Ale když tohle všechno vynechám, tak se to dalo číst. Možná jsem schovívavější, protože militari scifi mám rád. I když třeba s knihami Roberta Fabiana se to nedá vůbec srovnat. Ale zpět k této sérii. Přečetl jsem a vím, že se k tomu nikdy nevrátím. Je to takový ten druh knih, který když zapomenete ve vlaku, chybět vám nebude. A pokud nestihnete dočíst konec - poslední kapitolu- jen dobře.

11.01.2017 2 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Od první stránky mě kniha nepustila. Skvělí hrdinové, skvělí padouši, skvělý příběh. Prostě pecka, ke které se často a rád vracím.

13.03.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Seriály ze sedmdesátých let? Budiž. Ale Disko? Disko???

Výborná kniha s hrdinou, který měl smysl pro humor.

02.03.2015 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Tyto knihy nejde rozdělovat. Je to prostě jedna celistvá série, rozsekaná do více knih. Dokonalá série. A co se týká Daenerys, vydrž do Bouře mečů, tam jí je zase dost:-)

15.04.2012 5 z 5

Lucius Lucius Daniela Mičanová

První kniha od D.Mičanové, kterou jsem měl v ruce. Později se moje žena pídila po dalších a od autorky získala Orlanda s Alexandrem. Napsáno je to skvěle, všechny tyto knížky (dnes už včetně Jakubových houslí) zabírají velmi čestné místo v naší knihovně. Díky za ně.

15.04.2012 5 z 5

Druhá šance v ráji Druhá šance v ráji Peter F. Hamilton

Po přečtení Úsvitu noci mě tato sbírka povídek hodně potěšila. Na chvíli jsem se mohl vrátit do světa Edenitů, konfederace, Saldanů... A chci víc:-)

09.05.2022 5 z 5

Neutroniový alchymista, část 1: Sjednocení Neutroniový alchymista, část 1: Sjednocení Peter F. Hamilton

Tento díl jsem četl hodně dlouho, proložil jsem ho třemi jinými knihami. První polovina hodně, ale opravdu hodně nezáživná. AlCapone mě vyloženě sr...štval. Naštěstí se to vve druhé polovině začalo trochu rozhýbávat, takže jsem dočetl a teď už mám za sebou půlku další knihy (ta je opravdu úplně jiný kafe). Takže nevím jak hodnotit. Série, když ji vezmu jako celek je výtečná. Některé její části jsou holt slabší. Takže tři hvězdy .

28.09.2021 3 z 5

Pátá hora Pátá hora Paulo Coelho

Nejlepší Coelhova kniha.

13.09.2021

Gravitace Gravitace Daniel Suarez

Přečetl jsem na dovolené, jedním dechem. Teď, po čtrnácti dnech, jsem chtěl napsat o této knížce pár řádků a zjistil jsem, že musím hodně namáhat paměť, abych si vzpomněl, o čem vlastně byla. Je fakt, že jsem toho v poslední době přečetl hodně, ale pár jiných knih ve mě zanechalo daleko hlubší stopy.
Takže jako dovolenkové čtivo dopručuji, nečekejte ale něco hlubšího.

11.08.2021 3 z 5

Roj Roj Nick Webb

Píšu k celé trilogii. Jednoduché čtení, taková oddechová jednohubka. Po této sérii jsem sáhnul, protože nemám přes den čas a večer padnu do postele skoro mrtvý. Takže tohle jednoduché čtení bylo ideální. První díl byl jako scénář k Battlestar Galactica, Rusáci byli skvělí padouši, politici taky nezklamali, byli takoví správně hnojovití. Jsou daleko lepší military sci-fi knížky, ale ani tohle propadák nebyl.

15.04.2021 3 z 5