Pátá hora

Brazilský autor P. Coelho (* 1947) se za necelých deset let své literární dráhy stal jedním z nejúspěšnějších světových autorů: v roce 1996 patřil mezi patnáct nejčtenějších, a to především díky bestseleru Alchymista. V nejnovějším románu se Paulo Coelho vrací do středověké Fénicie, aby na příběhu izraelského proroka Eliáše sledoval jeden výjimečný lidský osud od propasti nevyhnutelné tragédie až k odhodlání volit si svou vlastní cestu životem a přijmout za ni odpovědnost. Na Blízkém východě,kde se od pradávna mísily mnohé kultury, kudy na křižovatce cest táhla ničivá vojska asijských a afrických velmocí a kde probíhaly dalekosáhlé historické děje, dojde v kratičkém úseku jediného bytí k setkání muže a ženy a ke konfrontaci jejich víry, lásky, pochybností a naděje v čase bouřlivých událostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475938/big_pata-hora-N9c-475938.png 3.8483

Vydáno: , Argo

O Monte Cinco, 1996

Kniha Pátá hora

Josh

Zklamání. Stručná definice by byla „ztracení v textu“, protože se mi příliš často zdálo, že najednou autor skočil jinam, nebo se mi snad spojily dvě stránky? Takový ne vždy plynoucí děj…. Asi jsme se s autorem minuli v pochopení, snad milý hrdino proroku Eliáši jindy jinde.

fabija
28.12.2021

Z dosud čtených knih Coelho se skutečně jedná o "slabší" kousek. Nicméně každému vřele doporučuji. Konec knihy, respektive vyústění příběhu lásky zasáhne každé srdce a přinese opravdu silný zážitek. Ostatně jako každá kniha Coelho.

Dixinka
01.12.2021

Moudra se musí dávkovat, aby došlo k pochopení celé knihy. Pěkné.

eva-lupen
26.10.2021

Tak určitě je to příběh na zamyšlení, ale nijak mne to nenadchlo.

Stauff
13.09.2021

Nejlepší Coelhova kniha.

PetraVok
17.04.2021

Z Coelhových knih nejslabší.

Veeczko
05.04.2021

Coelha mám ráda, ale tuto knihu jsem nepochopila. Pro mě nejslabší.

Worbitka89
27.03.2021

V kostce: víra, naděje, láska a politika hýbe světem. Nebýt konce, který to trochu symbolicky zachránil. Má třetí kniha od Coelhyho, zatím nejslabší, tak nějak nevýrazná.