Stauff Stauff komentáře u knih

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Naprostá pecka. Trpěl jsem, když jsem knihu odkládal, protože jsem musel do práce. Skvěle napsáno. Naprosto je chápu. Vraceli bolševikům jejich vlastní medicínu. A dobře.

04.11.2017 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Dokonalá kniha. Dokonalá série. Kdo to začne číst, neodtrhne se od toho.

15.04.2012 5 z 5

Mise na planetě Mise na planetě Michael Mammay

Military sci-fi, sice trochu netradiční (téměř se tam nebojuje), ale výživná. Předpokládám, že takhle nějak armáda funguje i dnes, nejen ve sci-fi z budoucnosti. Prsení se, kdo má větší hodnost, kdo vyšší funkci, kdo s tou nižší hodností doběhne toho s vyšší atd... Nikdo neřekne to co skutečně ví, všichni se manipulují navzájem a odpověď "Ano pane" nemusí vždy znamenat to samé. A přitom by všem mělo jít o stejný cíl. Ono asi i jde, ale každý má ještě své mikrozájmy, takže nakonec to musí rozetnout důstojník zvenčí, který nemá na nikoho vazby, nemá své osobní zájmy a vidí jen ten jeden cíl. Skvělá knížka, která mě bavila od první, do poslední stránky.

22.07.2021 5 z 5

Druhá Druhá Jiří Špaček

Tenká knížka, která vás nutí k neustálému zamýšlení se na sebou samým i nad společností, jako celkem. No a výsledky těch zamyšlení, nejsou pro mě osobně, ani pro tu společnost, vůbec příznivé.
Nejde ani o to, že se děj odehrává převážně na jiné planetě, ale o to, kam se jako lidstvo řítíme a kdo nás klepne přes prsty. Jestli jsme jako jednotlivci i jako společnost vůbec ochotni vzdát se pohodlí a jednat v souladu se zdravým rozumem, nebo jestli jsme tak sobečtí, že už toho nejsme schopni a plnou parou míříme k zániku.

18.12.2020 5 z 5

Krvavé léto 1945 Krvavé léto 1945 Jiří Padevět

V knize jsou zaznamenány snad všechny násilné události těsně po skončení války. Četl jsem tady komentář, že se kniha nevěnuje prasárnám, které se děly na začátku okupace.Tak bych jen poznamenal, že tato kniha se opravdu zabývá jen obdobím po válce a jiné události tam prostě nepatří. Ale tyto jiné události jsou popsány v jiných knihách J. Padevěta.
Takže za mě jasných pět hvězd. Autor si dal s knihou spoustu práce a výsledek stojí za to!

17.09.2020 5 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Dokonalá kniha v dokonalém vydání od ARGA. Poslední dobou mám docela štěstí na vynikající knihy a Hyperion to jen potvrzuje. Vše už o této knize asi napsali čtenáři přede mnou, takže nebudu zdržovat a jdu se pustit do Pádu Hyperionu.

25.08.2020 5 z 5

Habsburkové, historie jednoho evropského rodu Habsburkové, historie jednoho evropského rodu Karl Vocelka

Úžasná kniha, kterou jsem si v devadesátých letech koupil za tehdy neuvěřitelné peníze, cca 1500,- Kč. A musím říct, že jsem nikdy nelitoval. Je to kniha, která shrnuje ohromné množství informací o rodu Habsburků. Podle knihy byl natočen i čtyřdílný televizní seriál. Pokud toto téma někoho zajímá, musí tuto knihu mít! :-)

26.06.2020 5 z 5

O poklad Ciboly O poklad Ciboly James S. A. Corey

Očekával jsem kvalitativní sešup a on se nekonal. Výborně napsaná a přeložená kniha, která mě k sobě připoutala a nepouštěla se ani pozdě v noci. Párkrát mi knížka připomínala Planetu mezi dvěma slunci od Roberta Fabiana. Ale jen v náznacích, možná jsem jen postižený a vidím podobnosti, kde nejsou. Prostě skvělá kniha ze skvělé série. A abych nezapomněl, občas bych potřeboval nějakého svého Millera, aby mě k něčemu dokopal...

21.02.2020 5 z 5

Fridrich Veliký Fridrich Veliký František Stellner

Uff... K Prusku jsem měl vždy spíš negativnější vztah ( soupeř Rakouska), ale tohoto chlapíka je asi nutné si vážit...

01.01.2020 5 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Po skvělém prvním díle a trochu rozpačitém druhém, mě třetí díl utvrdil v tom, že jsem neztrácel čas čtením nějaké slátaniny. Konec mě překvapil a to dost příjemně. Prostě výborné završení celé trilogie.

08.12.2019 5 z 5

Ranč na Červenom vrchu Ranč na Červenom vrchu Jamie McGuire

Postapo je můj oblíbený žánr, takže jsem po tomto kousku sáhl. A... Neurazí, nenadchne. Vše už bylo napsáno jindy a někým jiným. Ale jako oddechovka dobrý, čte se to celkem samo. Jen nečekejte žádnou originalitu.

19.11.2019 3 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Kdybych psal komentář před dvaadvaceti roky, rozplýval bych se v superlativech. Teď... Sáhl jsem po Cestě krve po dlouhých letech a znovu ji přečetl. Zdaleka jsem se nebavil tak, jako při prvním čtení. Do očí mě mlátila spousta nelogičností, nedokonalostí, doslova blbostí, které jsem dříve, v nadšeném rozpoložení , přehlížel. Z té "skvělé" knihy, prostě nezůstalo skoro nic. Cestu krve (a nejen ji) potkal prostě osud mnoha knih, filmů a věcí z devadesátek. Tehdy mi připadaly naprosto neodolatelné, dnes už asi nestojí za to je číst, vidět, ztrácet s nimi čas. Ale bohudík, nebo bohužel (?), na tu dobu a na knihy, které mě tehdy provázely životem, vzpomínám s úsměvem.

09.11.2018 3 z 5

Chladná vlast Chladná vlast Andreas Kossert

Výborná kniha, která dokazuje, že lidé ze Sudet, byli opravdoví vyhnanci a ne vysídlenci. Nikdo je nechtěl.

08.11.2018 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Přečetl jsem celou sérii najednou a musím říct, že mě na začátku chytila a už nepustila. Není to sice bůhvíjak složité čtení, ale příjemný, nevšední, trochu jinak uchopený scifi příběh to určitě je. Několikrát jsem se přistihl jak myslím na to, že s podobnými "týpky" bych se velice rád potkal. Viděl jsem i film, ten je nádherný co se týče vizuálna, dějově je od poloviny jinde než knižní příběh. Ale hodnotím knihy, ne film. A knihy mě vůbec nezklamaly, právě naopak.

11.01.2017 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Skvělá knížka, chvílemi jsem se fakt nahlas řezal. Je pravda, že to chce znát německé reálie, odkazů na politiky i jejich průšvihy je tam spousta a fakt vtipných. Pět hvězd, nic jiného dát nemůžu.

18.04.2016 5 z 5

Nová planeta Nová planeta Martin Vopěnka

Pro mě největší překvapení za posledních pár let. Už dlouho se mi nestalo, aby mě kniha, od které nic moc nečekám a čtu ji vlastně jen ze zvědavosti, tak pohltila. Pomalejší rozjezd, ale ta jízda po opuštění Nové planety... Výborný příběh, který by mohl klidně pokračovat. Jasných pět hvězd.

13.03.2016 5 z 5

Skleněný hotel Skleněný hotel Emily St. John Mandel

Nebylo to špatné, ale Stanice 11 byla úplně jiný level. Teď tady na stránce koukám, že je to román pro ženy, tak možná proto mě to až tak neoslovilo:-).

09.05.2022 3 z 5

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

(SPOILER) Až se jednou stane to, co se stalo v této knize, bude svět vypadat nějak podobně, jak je tam popisováno. Nejdřív střílej, pak mluv. Bohužel...

Spojler: Jen nad jednou věcí jsem se pozastavil. Přišlo mi nepravděpodobné, že v postapo Americe, by bylo tak málo zbraní, aby nebyl každý vandrák po zuby ozbrojený. Hlavní hrdinové stříleli agresory jak králíky, protože ti na ně šli s noži a mačetami.

28.01.2022 5 z 5

Nahý bůh III: Víra Nahý bůh III: Víra Peter F. Hamilton

Píšu za celou sérii. Jsem nadšený. Jestli chcete číst space operu, dokonalou space operu, přečtěte si tuto sérii. Každý řádek, každá stránka stojí za přečtení. Dokonalé.

26.12.2021 5 z 5

Třetí vlna Třetí vlna Tomáš Dušek

Mám z Třetí vlny stejný pocit, jako z knihy Propast času a proto i hodnocení bude skoro totožné. Jako bych četl jen koncept, k nějakému budoucímu románu. Autor je na můj vkus dost optimistický ohledně lidského chování. Nemyslím si, že by v podobné situaci mělo dobro nějak zvlášť navrch. Pokud chcete opravdovou postapo depresi z českých zemí, zkuste knihu NIKAM.

23.07.2021 3 z 5