Stauff Stauff komentáře u knih

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Po prvním dílu, který se mi opravdu hodně líbil, přišlo ještě lepší pokračování. Hlavní hrdina je pořád občas zralý na nakopání, ale v několika situacích jsem si musel přiznat, že bych to asi podělal ještě víc než on. Přes všechny jeho chyby, jsem mu stejně musel držet palce. Vraha jsem uhodl asi v polovině knihy, v podstatě ihned, jakmile se poprvé objevil, přesto to nebylo vůbec nudné čtení. A panu Brennerovi bych ještě nějakou tu ránu přidal:-).

26.01.2020 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Kniha, která mě donutila přeorganizovat si víkend. Prostě jsem ji nemohl odložit, dokud jsem nedočetl. Skvěle napsaný příběh, uvěřitelný hlavní hrdina a ty popisy Berlína... Pecka. Děkuju Ježíškovi, že mi naježil celou sérii, jinak bych asi ještě dnes mazal do knihkupectví pro další díl:-)

12.01.2020 5 z 5

Sedmiletá válka v Evropě Sedmiletá válka v Evropě František Stellner

Kniha, která vás přenese do 18. století. Doslova.

01.01.2020 5 z 5

Fridrich Veliký Fridrich Veliký František Stellner

Uff... K Prusku jsem měl vždy spíš negativnější vztah ( soupeř Rakouska), ale tohoto chlapíka je asi nutné si vážit...

01.01.2020 5 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Po skvělém prvním díle a trochu rozpačitém druhém, mě třetí díl utvrdil v tom, že jsem neztrácel čas čtením nějaké slátaniny. Konec mě překvapil a to dost příjemně. Prostě výborné završení celé trilogie.

08.12.2019 5 z 5

Usborne: Dětská encyklopedie vědy a techniky Usborne: Dětská encyklopedie vědy a techniky Annabel Craig

Dokonalá dětská knížka, vysvětlující základy jevů, které nás obklopují. Gravitace, lom světla, zvuk atd. Opravdu mnoho k objevování, občas (často) jsem se poučil i já:-)

01.12.2019 5 z 5

Ranč na Červenom vrchu Ranč na Červenom vrchu Jamie McGuire

Postapo je můj oblíbený žánr, takže jsem po tomto kousku sáhl. A... Neurazí, nenadchne. Vše už bylo napsáno jindy a někým jiným. Ale jako oddechovka dobrý, čte se to celkem samo. Jen nečekejte žádnou originalitu.

19.11.2019 3 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Nebylo to tak dobré, jako první díl, ale bylo to dost dobré. Chyba je asi ve mě, u postapo mě totiž nejvíc baví číst o těch předělech - normální svět, jak ho známe se najednou změní v něco hodně špatného. To tady v druhém dílu samozřejmě nebylo. Ale jak jsem napsal, pořád je to dost dobrá knížka. Jdu na třetí díl:-)

16.11.2019 4 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Knížku jsem přečetl, no vlastně zhltl. Výborně popsaná atmosféra před Koncem i po něm. Když jsem v noci dočetl, nechtělo se mi jít přes zahradu, zamknout branku. Pořád se mi oči toulaly ve větvích stromů...

23.10.2019 5 z 5

Jak to bylo doopravdy mezi Čechy a Němci Jak to bylo doopravdy mezi Čechy a Němci Otto Peschka

Kniha, která to nemá a nebude mít jednoduché. Myslím v Čechách, samozřejmě. Přesto, nebo spíš právě proto, určitě stojí za přečtení.

21.10.2019 5 z 5

Chvalozpěv na Leibowitze Chvalozpěv na Leibowitze Walter M. Miller

Super kniha, která vás nutí přemýšlet. Nejde jen tak zhltnout a odložit.

20.10.2019 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva Stephen Harding

Skvělá kniha o nejneuvěřitelnější bitvě 2. světové války...

13.10.2019 5 z 5

Stalingrad - Anatomie bitvy Stalingrad - Anatomie bitvy Janusz Piekalkiewicz

Naprostá pecka. To nejlepší, co kdy bylo o této bitvě sepsáno.

08.10.2019 5 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Hodnotím celou trilogii. Čtivá jednohubka, která nevyžaduje moc přemýšlení. Tedy... aspoň já nedoporučuji moc u příběhu přemýšlet, protože nelogických věcí se tu odehrává spousta. A za půl roku se vám celý ten příběh vykouří z hlavy. Prostě takový rodokaps, který když zapomenu ve vlaku, určitě se pro něj nebudu vracet.

08.10.2019 3 z 5

Stalingrad 1942-1943 Stalingrad 1942-1943 Pavel Scheufler

Nádherné fotky, dokumentující dnešní podobu bývalého bojiště. Tolik let po válce, ale v ulicích tam mají víc tanků (vystavených), než má celá česká armáda:-).

16.09.2019 5 z 5

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel

Dočetl jsem tuto knihu asi před hodinou a stále se mi brada nevrátila na původní místo. Nejlépe vystižené postapo, které jsem kdy četl.

11.08.2019 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Hlavní hrdina byl dost často na ránu, ještě že to zachraňovaly víly. Byly sympatičtější než lidi. Příběh výborný, mohl by být ještě další, z toho světa.

02.06.2019 5 z 5

Válka starého muže Válka starého muže John Scalzi

Hodně dlouho jsem tuto knihu přehlížel, vždy jsem sáhl po něčem "lepším". Přece nebudu číst o pětasedmdesátiletém dědkovi, který vleze do armády. Ó, jak jsem byl hloupý... Tato kniha nemá chybu, snad jen mohla být dvakrát tak dlouhá. Je to prostě parádní jízda!

12.03.2019 5 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Tuto knihu jsem měl, jako asi desetiletý kluk, půjčenou z knihovny snad 200 dní v roce. Tehdy to pro mě bylo to největší dobrodružství, nedosažitelné a přesto skutečné. Kon-Tiky, kouzlo, které na mě učinkuje i po letech.

14.02.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Sáhl jsem po této knížce a nic moc nečekal. Přišlo překvapení. Každou stránku jsem se bál, kdy se to podělá, ale smekám před autorkou, ustála to. Je to skvělá kniha a jsem rád, že jsem po ní sáhnul. Doporučuji.

18.01.2019 5 z 5