stanza stanza komentáře u knih

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Další z knih mého dlouhého seznamu a tak až synova volba povinné četby mě postrčila k přečtení románu. Přestože vím, že Čapkova dramata patří k národní povinnosti a jejich poselství jsou všeobecně známá. A tak jsem dlouho zápasila se spousty milostných zápletek hlavního hrdiny a místy se ztrácela v realitě a blouznění. Významy skryté mezi řádky mě unikaly, ale zneužití vědy proti lidstvu jsem objevila i když jsem o ní dopředu věděla. Asi to nebude chyba Čapkova a tak dál bude patřit k mým oblíbeným a snad další jeho dílo mě opět osloví.

28.01.2019

Martina Sáblíková - Zázrak na bruslích Martina Sáblíková - Zázrak na bruslích Roman Streichsbier

V zemi bez jediné kryté rychlobruslařské dráhy vyrostla nejvšestrannější rychlobruslařka planety. Její obrovská chuť po vítězství, vůle a píle v unikátním spojeni s jejím svérázným trenérem stojí za obdiv. Příjemné čtení.))*

23.06.2018 4 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Moje první kniha od Sandry Brown. Dlouho mě trvalo než jsem se začetla, chvílemi příliš zdlouhavé, ale nakonec v příběhu ve kterém nechybí romantika a ani napětí nic neschází. Určitě sáhnu i po další knize autorky.)))

22.06.2018 4 z 5

Čáp nejni kondor Čáp nejni kondor Radůza (p)

Návrat do dětství, pohladí, potěší.

17.05.2018 4 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Upřímná zpověď skvělého biatlonisty nám otvírá dvířka do biatlonového světa a ukáže nám jeho touhu, sílu, disciplinovanost a také charakter na cestě za vítězstvím, ale i porážkou.
Pěkná kniha nejen pro fanoušky biatlonu.
Děkuji Martine, kéž bych měla jen část tvé vůle a píle nejen ve sportu i v životě.))))
" Stejně jako život v přírodě je vrcholový sport živočišný, nemilosrdný. Stejně jako ve vlčí smečce musí mít každý předem dané postavení, aby život skupiny harmonicky plynul. Dokud se mladý vlk necítí dost silný, aby ovládl starého...." MF

13.05.2018 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Známé drama velmi silné a emotivní, mateřská láska versus válka.

08.05.2018 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Krásna kniha pro malé i velké čtenáře.

07.01.2018 5 z 5

A zalévej kytky - Příběh uprchlíka A zalévej kytky - Příběh uprchlíka Jiří Boudník

Dobrodružný výlet puberťáka, občas nudný a zbytečně natáhnutý, popravdě asi jsem čekala víc.

25.07.2021 4 z 5

Nahoru na horu Nahoru na horu Radek Jaroš

Velmi osobní rozhovor s nejznámějším českým horolezcem nejen o kariéře, soukromém životě, pokoře, dřině, respektu a velké výjimečnosti.

16.05.2021 5 z 5

Obyčejný život Obyčejný život Karel Čapek

Neobyčejné Obyčejný příběh člověka balancujicí na sklonku života o svém vlastním já. Opět skvělý a nadčasový Čapek.

23.01.2020 4 z 5

Osud jménem Ležáky Osud jménem Ležáky Jarmila Doležalová

Tuto výpravnou publikaci jsem si půjčila po besedě autorů a především dnes již jediné z přeživších sester Štulíkových u nás v knihovně. K napsání knihy opravdu vedla dlouhá a strastiplná cesta, je obrovská nejen svým obsahem,ale i rozměrem a váhou přes dva kg. Podrobně popisuje ležáckou tragedii z hlediska osudů tehdejších obyvatel a obsahuje spousty fotografii a dobových dokumentů. Zanechala ve mě společně se setkáním autorů spousty emocí a nezapomenutelný zážitek. Doporučuji všem.

17.06.2018 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Návrat do dětství i když trochu smutný.)))

08.05.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Opět skvělá kniha čtivá a velmi dobře napsaná.

13.09.2016 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Krásný příběh s vážným tématem který mě hned zaujal. Drsné, přesto jemně napsané určitě stojí za přečtení.

13.08.2016 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Mně Jiří Hajíček zatím nikdy nezklamal, přečetla jsem na jeden zátah.

21.07.2013 5 z 5

Šedík a Bubi Šedík a Bubi Ester Stará

Prostě krásná kniha nejen pro začínající čtenáře i nečtenáře i ty trochu starší čtenáře i ty nejstarší.))
Tahle kniha se bude dětem líbit i mě se líbila i když už dávno nejsem dítě.❤

28.06.2018 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

A mě se kniha moc líbila. Jsem moc ráda, že jsem nedala na rozmanité a někdy až nenávistné komentáře. Nejsem ani ve věku hlavní hrdinky, ale jsem ráda že jsem příběh o stárnutí, životních změnách, lásce a vzpomínkách četla právě teď. A to nejen pro to že i já mám syna Benjamína. Také jsem si připomněla spisovatelku povídek Alici Munro.

18.07.2016 5 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Klasický Viewegh, dle mě je Vybíjena jedna z lepších a i když jsem se jí trochu prokousávala ve finále - příjemné čtení u kterého si zavzpomínáte a zamyslíte se nad vlastním životem.

15.04.2015 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Poutavý lidský příběh tří kamarádek z malé vesnice mě zaujal od prvních stránek a určitě se brzy podívám i po dalších knihách Jiřího Hájíčka. Kniha roku 2013 - Magnesia Litera dle mě právem.

01.06.2013 5 z 5

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Ne bohužel ne, pro mě velké zklamání. Točte další skvělé filmy...

16.02.2020 2 z 5