Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Krize Krize Ken McClure (p)

Super čtení, příběh, který by se klidně mohl stát kdekoliv.

29.08.2019 5 z 5

Město noci Město noci Dean Koontz

Kde je třetí díl, proboha? Výborně se čte a jsem napnutá, co bude dál...

24.08.2019 5 z 5

Exorcista – Souboj s ďáblem Exorcista – Souboj s ďáblem William P. Blatty

Je to pěkné čtení, ale film jsem viděla dříve než jsem četla knihu a o moc děsivější mi kniha nepřipadá. Samozřejmě, v knize je mnohem více vysvětlení psychologické oblasti a v oblasti víry, což ke knize patří.

04.07.2019 4 z 5

Království Království Clive Cussler

Zajímavě podané dobrodružství.

28.06.2019 5 z 5

Prezidentská přísaha Prezidentská přísaha Michael Palmer

Opět detektivní příběh z lékařského prostředí a opět nezklamal. Za mě 5 hvězdiček.

14.06.2019 5 z 5

Vina Vina Jonathan Kellerman

Opět klasický Kellerman. Čtivá detektivka s překvapivým koncem.

02.06.2019 5 z 5

Piraňa Piraňa Clive Cussler

Opět hrozí ovládnutí světa jedním psychopatickým individuem. A opět zasahuje Juan Cabrillo se svými lidmi a všechno dobře dopadne. Hezká četba.

02.05.2019 5 z 5

Dělat věci s rozmyslem je ztráta času Dělat věci s rozmyslem je ztráta času Jerome Klapka Jerome

Od J. K. Jeromeho jsem čekala trochu víc humoru. Toto je spíš filozofické pojednání o životě. Ale občas i vtipné.

15.04.2019 3 z 5

Čtyři slepé myšky Čtyři slepé myšky James Patterson

Super čtení. Opět trocha válečné historie z Vietnamu, ale co už, tím lepší zápletka.

13.04.2019 5 z 5

Vyprovokovaná vražda Vyprovokovaná vražda Robert B. Parker

Parkera čtu pokaždé jedním dechem, výborná detektivka.

08.04.2019 5 z 5

Černá čtvrť Černá čtvrť Robert B. Parker

Parker se čte velice dobře, je to taková odpočinková četba. Ale právě v tomto příběhu jsou popsány hrůzy života mládeže v ghettu.

06.04.2019 5 z 5

Listopad Listopad Irena Eliášová

Červenou knihovnu jsem nikdy moc ráda neměla. Knížku jsem si vybrala kvůli názvu do Čtenářské výzvy. Takový smutný krátký životní příběh české prostitutky.

20.03.2019 3 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a děti jsou z nebe Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a děti jsou z nebe John Gray

Hodně věcí k zamyšlení. Člověk musí přemýšlet a srovnávat, jak byl sám vychován - kdysi a jakým způsobem vychoval vlastní děti. No, už je mi mnohem jasnější, proč jsme takoví, jací jsme. Výchova dětí je hodně důležitá.

15.03.2019 4 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Severská próza se mě zatím moc nedotkla. Stále to zkouším znovu a znovu. Styl psaní trochu psychologický, trochu hororový a trochu detektivní mi celkem vyhovuje. Knihu jsem přečetla velmi rychle, ale určitě o ní ještě musím přemýšlet.

25.02.2019 4 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

I když romantika není právě mým oblíbeným žánrem, nechala jsem se zlákat letošní výzvou. Je to čtvrtý díl série, přesto je možné číst díly nezávisle na sobě. ALE : autorka píše v první osobě, tudíž není hlavní postavou muž. O hudebních nástrojích se zde také moc nemluví. V každém případě příběh končí na straně 271, takže si ho dám do lichých stránek. Zatím. Jinak se ale čte velice dobře, má to spád a takový je vlastně život.

23.02.2019 4 z 5

Lovec myšlenek Lovec myšlenek Ken McClure (p)

Přečteno jedním dechem, opět. Vynikající zápletka, žádné zbytečně dlouhé popisy. Musím uznat, že pan McClure je Pan spisovatel.

16.02.2019 5 z 5

Ohně z ráje Ohně z ráje Dan Simmons

Happy end! Na pohled obyčejná ženská vykoupí celý resort za 320 mil dolarů. Ale no tak, je to přece fantasy. Celkem dobré počtení, některé větné stavby jsou až příliš rozvité, ale nakonec se jedná o odpočinkovou literaturu, takže fajn...

21.01.2019 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Podle různých zde uvedených komentářů a stručného obsahu jsem čekala něco víc sci-fi. Tato kniha mi připomíná popisy života tak z 15. století. Lidé přežili výbuch atomové bomby - a kde je nějaký spad? Ale asi to tak má být. Jsem trochu zklamaná, protože to není kniha, která se čte jedním dechem. Určitě se k ní vracet nebudu, ale je to můj názor a nechci ovlivnit další čtenáře (každý máme rád něco jiného).

31.12.2018 3 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Čekala jsem podobnost stylu psaní s Kingem otcem a také jsem se jí dočkala. Kniha je čtivá, děj má spád a časovou prolínavost. Byla to moje první kniha a určitě se vrhnu na další.

13.11.2018 5 z 5

Z kolébky modrých vln Z kolébky modrých vln Arthur Conan Doyle

Nemám slov. Přesto, že je kniha napsána na konci 19. nebo na začátku 20. století a povídky popisují většinou příběhy pirátů z 19.stol., knížka se čte velice dobře. Je to opravdu oddechová literatura. Je vidět, že sir Doyle byl velice všestranný autor.

06.11.2018 5 z 5