Černá čtvrť

Černá čtvrť https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5594/spenser-cerna-ctvrt-5594.jpg 4 21 5

Mr.JaroCZ
14.02.2021 5 z 5

Chcete-li porozumět mentalitě lidí, četba této knihy je k tomu dobrá příležitost.

beefeather
21.12.2020 5 z 5

Souhlasím, že asi těžko policie přenechá pátrání po dvojnásobném vrahovi soukromým detektivům. Souhlasím, že překlepů je v knize hojně. A kniha mohla být aspoň trošku delší...
Ale ta atmosféra se mi líbila, naprosto mě vtáhla! A klidně jen za ni dám pět hvězdiček!

komančéro
03.08.2020 3 z 5

Mám rád soukromé detektivy, ač proti těm reálným, shánějícím důkazy pro rozvody nebo majetkové spory, ti smyšlení řeší věci těžko uvěřitelné, typicky haldu vražd. Nicméně i v rámci uměleckého, potažmo literárního zpracování této bohulibé profese se najdou značně odlišná díl(k)a, od propracovaného detektivování až po novodobé mayovky. A bohužel Černá čtvrť je tedy spíš ta mayovka - se Spenserem v roli Old Shatterhanda. Ale když si odmyslím ne přímo dechberoucí překlad, navrch s mořem překlepů, byl jsem celkem spokojen, nuda se nekonala.

Stanas513
06.04.2019 5 z 5

Parker se čte velice dobře, je to taková odpočinková četba. Ale právě v tomto příběhu jsou popsány hrůzy života mládeže v ghettu.

petr8357
16.08.2018 4 z 5

Čtivý příběh, ale málo uvěřitelný. Že by poldové někde rezignovali na vyšetřování vraždy a přenechali to soukromému očku? V reálu těžko. Na druhou stranu, detektivky nejsou popisem skutečnosti, tak proč ne...

Boston soukromý detektiv

Robert B. Parker