Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Obrázky z Holandska Obrázky z Holandska Karel Čapek

Karla Čapka jsem četla ráda, ale je to už hodně let. Tato útlá knížečka se mi dostala do ruky v rámci výzvy 2019. Popisy Holandska jsou samozřejmě zastaralé, ale i tak si člověk docela dobře představí tamější kraj.

04.01.2019 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Podle různých zde uvedených komentářů a stručného obsahu jsem čekala něco víc sci-fi. Tato kniha mi připomíná popisy života tak z 15. století. Lidé přežili výbuch atomové bomby - a kde je nějaký spad? Ale asi to tak má být. Jsem trochu zklamaná, protože to není kniha, která se čte jedním dechem. Určitě se k ní vracet nebudu, ale je to můj názor a nechci ovlivnit další čtenáře (každý máme rád něco jiného).

31.12.2018 3 z 5

Důkaz Důkaz Jonathan Kellerman

Opět čtivý detektivní příběh se zajímavou zapletkou a překvapivým koncem. Nelze jinak než doporučit.

30.12.2018 5 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Z četby mám smíšené pocity. Víc než horor to připomíná fantasy. Ale dávám si další šanci, je to teprve druhá kniha od Joa Hilla, která se mi dostala do ruky.

14.12.2018 4 z 5

Diagnóza: k smrti odsouzen Diagnóza: k smrti odsouzen Michael Palmer

Knihu jsem četla formou e-knihy, takže jako večerníček v posteli. Z počátku jsem se nemohla začíst, ale za polovinou příběh dostal spád a už jsem ho nepustila. Zakončení sice nebylo happy, zlo nebylo potrestáno úplně, ale takhle to vlastně chodí i v reálném životě.

30.11.2018 5 z 5

Maska Maska Francis Paul Wilson

Už dlouho se mi nestalo, že bych dočetla knihu a bylo mi líto, že skončila. Tento příběh měl hlavu i patu, i když zakončení vyznělo trochu revolucionářsky. Přestože nemusím seriály (hlavně televizní), u této knížky bych pokračování uvítala. Pohodové čtení.

27.11.2018 5 z 5

Mluvící bůh Mluvící bůh Tony Hillerman

Trochu zmatený detektivní příběh. Čte se dobře, ale vystupuje zde příliš mnoho postav a dějů. Od "obyčejné" vraždy se dostáváme přes indiánské tance až k protistátnímu komplotu a bombovému útoku bez nějakého dlouhého vysvětlování. Nejspíš se k panu Hillermanovi nevrátím.

26.11.2018 3 z 5

Námluvy škorpionů Námluvy škorpionů Ken McClure (p)

Knihu jsem četla pod názvem Jak bodá štír. V každém případě si takovou knihu ráda přečtu znovu. Kniha má spád a knihy z lékařského prostředí mě nepřestávají bavit.

24.11.2018 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Přečetla jsem jedním dechem. S filmem Běžící muž má tato kniha společný pouze nápad a pár jmen hlavních hrdinů. Sice nevítězí dobro nad zlem, ale přesto je zlo potrestáno. Závěr je dost krutý, ale prakticky celé odpočítávání kapitol od stovky k nule k němu jednoznačně směřuje. Zajímavě pojatý příběh.

22.11.2018 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Souhlasím s komentářem "pedroK". Chtěla jsem se dozvědět, kde se to vzalo a proč...Na knihu jsem se těšila, ale jsem trošku zklamaná. Určitě se dá hodně přemýšlet o tomto příběhu. Dnes máme mobil téměř všichni, od malých školáčků počínaje po starší babičky a dědy. Používáme je celý den, máme v nich Internet, potřebujeme vědět, co se děje ve světě, čteme si maily, hrajeme hry, navštěvujeme různé weby. Asi bychom také měli smůlu...

19.11.2018 4 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Čekala jsem podobnost stylu psaní s Kingem otcem a také jsem se jí dočkala. Kniha je čtivá, děj má spád a časovou prolínavost. Byla to moje první kniha a určitě se vrhnu na další.

13.11.2018 5 z 5

Z kolébky modrých vln Z kolébky modrých vln Arthur Conan Doyle

Nemám slov. Přesto, že je kniha napsána na konci 19. nebo na začátku 20. století a povídky popisují většinou příběhy pirátů z 19.stol., knížka se čte velice dobře. Je to opravdu oddechová literatura. Je vidět, že sir Doyle byl velice všestranný autor.

06.11.2018 5 z 5

Páté roční období Páté roční období N. K. Jemisin (p)

Včera jsem knihu dočetla a stále přemýšlím nad tím, o čem to vlastně bylo. Není fantasy jako fantasy. I když budou autoři vymýšlet nová slova a slovní obraty, nikdy nepřekonají Pána prstenů nebo Harryho Pottera. Toto je opět první kniha z trilogie, takže čtenář musí pokračovat ve čtení, pokud je dost zvědavý na to, jak to vlastně všechno dopadne. V každém případě smekám klobouk před prací překladatelů (v tomto případě Roman Tilcer ), protože jak může vyčítit, že vybral ta správná slova?!

04.11.2018 3 z 5

Sestřenky Sestřenky Andrzej Pilipiuk

Knížka se mi dostala do ruky díky Čtenářské výzvě 2018 a na doporučení opice1956, které tímto děkuji za tip. Styl psaní mi zpočátku připomínal styl bratří Strugackých. Ale proč ne, jedná se přece o fantasy příběh. I když příběh - v podstatě to nemá žádný pořádný děj. Setkají se tři dívky, každá z jiné doby a hledají alchymistu, který umí vyrobit "kámen mudrců", aby mohly opět prodloužit svůj život nebo žít v hojnosti. Spíš mi to přijde jako první díl k dalšímu pokračování (něco jako TV seriál). A tak to také je, podle ohlasů čtenářů níže. Možná zkusím vyhledat pokračování, možná ne. Nijak zvlášť mě kniha neuchvátila.

27.10.2018 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Paní Pedias - film taky doporučuji, protože Saturnina hraje Oldřich Vízner a je tam prostě nepřekonatelný! Ale kniha je kniha!

27.10.2018 5 z 5

Proč muži nedokážou dělat více věcí současně a ženy neustále mluví Proč muži nedokážou dělat více věcí současně a ženy neustále mluví Allan Pease

Je to takový kapesní rádce ve vztazích mezi mužem a ženou - stručný výtah z původních knih "Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše" a dalších. Kdyby si tuto knížečku (má malý formát 145 x 105 mm a 120 stránek) přečetl alespoň každý druhý manželský pár, myslím, že by nebylo tolik rozvodů...

25.10.2018 5 z 5

Dům se sedmi štíty Dům se sedmi štíty Nathaniel Hawthorne

Knihu jsem si chtěla přečíst ze dvou důvodů: 1) patří do maminčiny knihovny a ještě jsem ji nečetla a za 2) S.King ji uvádí ve své knize Danse Macabre jako příběh (mezi mnoha jinými), který ho inspiroval k vlastnímu psaní. Děj románu by se dal shrnout do dvou vět: Dům obestírá pověst o kletbě, kterou měl vynést soused truhlář po neúspěšné při o právo na pozemky. Ke starým příbuzným přijede mladá sestřenka Phoebe a přináší jim do domu trochu světla a pomoci. Jinak je kniha plná popisů (ano pánové Hobo a lord-artoo, i slepičího hejna), příměrů a řečnických otázek. Čtení této knihy pro mě opravdu nebylo snadné i kvůli dnes už neužívanému fontu - tisk z roku 1969. Mám pocit, že Stephen King načerpal inspiraci právě jenom z těch hrůzostrašných obsáhlých popisů, kterým se ve vlastním díle snaží vyvarovat...

25.10.2018 2 z 5

Slepičí polévka pro milovníky psů Slepičí polévka pro milovníky psů Jack Canfield

Tuto knihu jsem si v knihovně vypůjčila z jednoho prostého důvodu. Jako kočičí máma a zapřísáhlý odpůrce chování velkých psů v paneláku jsme najednou byla postavena před velký problém: přítel si přivedl domů vlčáka jako dárek. Co s tím? Mám je vyhodit oba, nebo se naučím psům rozumět? Nakoupila jsem si různé chovatelské příručky, ale pes si vybral jako páníčka přítele. Já jsem jen na hraní a na žrádlo. Knížka se mě dotkla ve správnou chvíli a posílila mě ve snaze tomu psímu lumpovi porozumět. I když je to ještě štěně, má svou vlastní osobnost a svou lásku nám dává najevo svým vlastním způsobem. V knize je spousta povídek, které se hodí i na našeho psa a já se podle ní učím zvládat i často nezvladatelné situace s naším mazlíkem.

21.10.2018 5 z 5

Řeka diamantů Řeka diamantů Edgar Wallace

Toto dílko se mi dostalo do ruky náhodou v podobě e-knihy a tak už jsem ho rozlouskla. Vzpomněla jsem si na žáka Kulíka ve filmu Škola základ života, jak si četl pod lavicí rodokapsy. Je to četba pod lavici, ale pochybuji, že by to dnešní mládež ještě znala... :-)

20.10.2018 3 z 5

Ground Zero Ground Zero F. Paul Wilson (p)

Kniha se mi četla dobře, mělo to poměrně dobrý spád. Jen mě u těchto knih z určité série mrzí, že jen málokdy jsou někde uvedeny názvy předcházejících knih. Ano, pokud je to moje první kniha z této série, postavy jsou zde trochu matoucí.

19.10.2018 4 z 5