spencer spencer komentáře u knih

Poslední strážci Poslední strážci Kazu Kibuishi

Další skvělý díl a dokonce se zajímavým plot twistem! Tak nějak jsem jej viděla přicházet, ale přesto se mi to moc líbilo. Na této sérii mám moc ráda způsob vyprávění a především to, jak se stává díl od dílu temnější. Už se těším, až se pustím do pokračování.

18.07.2022 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Tato kniha ve mně zanechala hodně dojmů. Bohužel ne všechny byly pozitivní.

Nejprve začnu tím, co se mi líbilo. Jedná se především o autorčinou inspiraci pohádkou o Popelce. Tento prvek vnesl do příběhu něco nového, díky čemuž si hlavní hrdinku Sophii snadněji oblíbíte. Je jen škoda, že přestože je většina vyprávěna z jejího úhlu pohledu, jakmile dojde ke chtíči, autorka začne tyto pocity popisovat z pohledu Benedicta. Tady ovšem narážíme na hlavní problém. Benedicta jsem měla opravdu ráda, ale způsob, kterým byl tentokrát vykreslen se mi moc nelíbil. Mnohdy mi přišel, že se spíš choval jako manipulátor a na Sophii dost naléhal. Některé jeho vnitřní výroky mi přišly dost problematické a nelíbil se mi způsob, kterým byly romantizovány. Je tam například napsáno, že jakožto vitální muž přece nemůže strávit dlouhou dobu v blízkosti svůdné ženy, aniž by po ní ihned nezatoužil a nemusel ji mít. No nevím...

Ocenila bych taktéž větší character development. I když spolu Benedict se Sophií mluví, nikdy to není nic, z čehož byste na první dobrou pochopili*y, co je na tom druhém tak okouzlilo. Chyběly mi nějaké hlubší konverzace, které by nebyly jen o tom, jak z ní Benedict chce udělat svou milenku a ona se mu snaží odolat.

Tak trochu doufám, že až dojde na tento příběh v seriálu, udělají v něm nějaké změny. Seriálový Benedict a knižní totiž jsou úplně dvě odlišné postavy. Vlastně i Benedict z knihy číslo jedna a dva nemůže být ten stejný jako tady.

Jinak to ale bylo oddechové čtení a v rámci možností jsem si jej užila. Celý ten koncept této série se mi líbí a určitě se pustím do dalších knih. Jen si pro dobro všech od nich dám nějakou dobu pauzu :)

17.07.2022

Most duší Most duší Victoria Schwab

I když je to nejspíš můj nejméně oblíbený díl z této série, moc jsem si ho užila!

Tentokrát se společně s Cassidy vydáváme do New Orleans, což je město, kde se to strašidelnými místy jen hemží. Nyní ale narazí na toho největšího protivníka ze všech, samotnou Smrt.

Most duší byl stejně zábavný a napínavý jako všechny předešlé díly. Cassidy Blakeová je skvělou protagonistkou, kterou si snadno zamilujete. Přestože jsem o Jacobovi a jeho úmyslech zpočátku pochybovala, teď vím, že chce pro Cass jen to nejlepší. Cassie zárověň obdivuju, protože si vůbec nedokážu představit, že bych takhle měla neustále kolem sebe ducha, který mi čte myšlenky. Myslím, že by se brzy jeden z nás zbláznil. Nebo spíš oba. Návrat Lary mě taktéž potěšil. Sice mi trochu nesedí to, jak se jí podařilo dostat do New Orleans, ale chápu, že se to muselo nějak vymyslet.

Autorčin styl psaní si mě opět získal a líbily se mi odkazy na Sekerníka a madam LaLaurie. Ty byly zajímavě podány tak, že zaujmou, ale zároveň nevystraší mladší čtenáře. Pokud by se někdy Victoria Schwab rozhodla s touto sérií pokračovat, budu jen ráda. Vůbec by mi nevadilo nakouknout do života Cass za nějakých pár let, kdy bude třeba v pubertě :)

4,5/5*

12.07.2022 4 z 5

Prokletí kamene Prokletí kamene Kazu Kibuishi

Druhý díl se mi moc líbil. Emily se snaží zkrotit síly Amuletu a prozkoumáváme s ní prostředí nového světa, ve kterém se ocitla. Bavila jsem se a těším se na další díl :)

Paní kamene Paní kamene Kazu Kibuishi

Na můj vkus byl první díl až trochu moc urychlený, ale jinak se mi rozjezd této série líbil. Ilustrace jsou povedené a celé je to mnohem temnější, než jsem původně čekala. Hned se jdu pustit do pokračování! :)

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

I když jsem si čtení této knihy užila, nemůžu se zbavit pocitu, že měla mít tak o sto stránek méně.

Tentokrát sledujeme příběh Lucie a Tristana. Lucii se konečně podařilo s pomocí skupiny oxfordských sufražetek ovládnout jedno z londýnských nakladatelství. Původně toto nakladatelství chtěly sufražetky společně využít k rozpoutání vzpoury v parlamentu, ale v cestě se jim objevil jeden velký háček. Konkrétně Lord Ballentine, úhlavní nepřítel Lucie z dětství. Jelikož má taktéž podíl v nakladatelství, budou mezi sebou s Lucií muset soupeřit o kontrolu. Jak už tomu ale tak bývá, tento jejich vzájemný souboj se vydá jinou cestou, než oba předpokládali.

Autorka píše velmi čtivě a umí jednotlivé postavy velmi dobře charakterizovat. Tato její vlastnost se mi líbila už v předešlém díle, protože mi pomohla se do dění snadněji dostat. Přestože se ústřední dvojice vzájemně doplňovala, nějak mě neokouzlil způsob, kterým se dali dohromady. To mi naštěstí vynahradila feministická dějová linie. U té by mi nevadilo, kdyby byla více rozvinutá. Nebýt vší té natahovanosti, rozhodně by se jednalo o 5* čtení. Těším se na další díl:)

Mezi zloději Mezi zloději Adrienne Young

Mezi světy přináší příběh o přežití, opuštění a nově nalezené rodině. Od ostatních YA fantasy sérií se liší v tom, že se nesetkáváme s nebezpečnou silou, kterou je nutno porazit ani se zlým králem. Přestože se nejedná o nic složitého, může chvíli trvat, než se do dění dostanete, protože se děj poměrně pomalu rozjíždí. Já byla zvědavá především na pirátské dobrodružství, které mi bylo ve většině recenzí slibováno, ale možná právě to podpořilo mé zklamání.

Hlavní hrdinka je velká bojovnice, to se jí musí uznat. Zpočátku se zdá poměrně ztracená, ale postupně si buduje svou vlastní cestu. Pracuje tak, aby nikomu nic nedlužila a líbila se mi její cílevědomost. Tím to pro mě nicméně končí. Doufala jsem, že si ji více zamiluju, ale během druhé poloviny jsem o její osobu začala ztrácet zájem. Nepomohla tomu ani romance, bez které by se dle mého názoru příběh obešel. Změna v dynamice mezi Fable a Westem mi nepřišla vůbec přirozená a neviděla jsem v ní to kouzlo. Kéž by se autorka této dvojici začala věnovat až v druhém díle, kde by na tuto změnu měla už připravenou půdu.

Nejedná se o špatné čtení. Po většinu času jsem se i bavila, jen to nebylo něco, od čeho bych se nemohla odtrhnout. Pořádně mě zaujal až konec, takže doufám, že nebudu na vydání druhého dílu muset čekat moc dlouho, abych vše hned nezapomněla :D

06.07.2022 4 z 5

Jsi tam? Jsi tam? Dolly Alderton

Dvaatřicetiletá Nina žije v Londýně. Je úspěšnou autorkou kuchařek, ale je sama od doby, co se rozešla se svým posledním přítelem. Muže k životu nepotřebuje, avšak už ji unavuje sledovat, jak se její kamarádky vdávají a rodí děti. Proto se zaregistruje na online seznamce, kde brzy potká Maxe. Bohužel se jí brzy stane to, co se v životě přihodí skoro každému, kdo byl někdy na seznamce. Max ji začne ghostovat.

V originále se titul jmenuje Ghosts, což k samotnému příběhu velmi sedí. Ghosting je hovorový termín, který znamená ukončit veškerou komunikaci a kontakt s druhou osobou. Toto téma hraje v titulu velkou roli. Autorka se mimo něj věnuje randění po třicítce, a proč je to pro ženy této věkové kategorie těžší než pro muže. Kromě toho se věnuje i těžším záležitostem. Otce hlavní hrdinky totiž postihne nevyléčitelná nemoc a v momentě, kdy by se měla hledat, začne ztrácet osobu, která tu pro ni vždy byla.

Dolly Alderton napsala velmi upřímný román, ve kterém se mnoho čtenářů*řek jistě najde. Podává v něm reálný pohled na měnící se přátelské a rodinné vztahy. Za sebe jej můžu rozhodně doporučit :-)

03.07.2022 4 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Recenze opravdu nelhaly. Tohle je kniha, kterou si prostě chcete přečíst.

Linus Baker, sociální pracovník na oddělení péče o magickou mládež, je pověřen tajným a důležitým úkolem. Má se vydat do sirotčince na ostrově Marsyas, kde žije šest velmi nebezpečných dětí. Vše tam prověřit a následně napsat bez jakéhokoliv zaujetí zprávu, která rozhodne o jejich budoucnosti. Linus svou práci vždy vykonával precizně a objektivně. Teď se nicméně vydává na dobrodružství svého života, které mu nejenže otevře srdce, ale také navždy změní jeho pohled na svět. Začnou se v něm totiž hromadit otázky: mohly by tyto bezbranné děti opravdu přinést konec světa? A jaké tajemství skrývá ředitel Arthur?

V příběhu se nachází spousta životních lekcí a momentů, které vás zahřejí u srdce. Jednotlivé postavy jsou velmi dobře charakterizované a snadno si je tak představíte. Brzy vám přirostou k srdci a věřte, že nebude vůbec jednoduché se s nimi na konci rozloučit. Jsem moc ráda, že tato kniha u nás vyšla. Svým čtenářům*řkám toho totiž může dost předat. Moc se těším na další autorovy knihy:)

30.06.2022 5 z 5

Medovník s pepřem Medovník s pepřem Alena Adrianet Heinrichová

Nebylo to tak špatné, jak jsem se dle recenzí obávala. Ze závěrečného poděkování jsem pochopila, že je kniha inspirovaná vlastními zkušenostmi autorky, takže by se dala v určitém smyslu považovat za memoár. Je škoda, že se tedy autorka nerozhodla titul napsat ve stylu deníkových zápisů ve stylu Bridget Jonesové. Myslím, že by takto kniha měla mnohem větší úspěch. My, čtenáři, bychom si aspoň nemuseli stěžovat na nedostatek pořádného děje a jednání hlavní hrdinky by se dalo snadněji pochopit.

23.06.2022 3 z 5

Paper Girls 2 Paper Girls 2 Brian K. Vaughan

Bavila jsem se stejně jako u prvního dílu. Příběh se stává čím dál zajímavějším. Jedinou výtku mám opět k věku hrdinek, kdy se ani jedna z nich nechová na dvanáct let. Nakonec ještě oceňuji změnu stylu vyprávění i barev. Vypadá to, že to tak bude s každým dílem a těším se, jak bude příběh pokračovat dál!
Pokud máte možnost, čtěte jedničku a dvojku ihned po sobě. Vyhnete se ta možnému počátečnímu zmatení :)

20.06.2022 4 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

I když tato kniha není zrovna nejkratší, užijete si každou její stránku!

Když před zábavním parkem ve Stockholmu objeví bednu s mrtvolou, je policii brzy jasné, že mají co dočinění s vraždou. Jelikož se jim nedaří se v případu někam pohnout, požádá policistka Mina Dabiriová o pomoc Vincenta Waldera, mentalistu. Ten si umí všímat detailů, které by jiným mohly ujít a rozumí lidské psychice. Brzy po první vraždě přibyde další oběť a vyšetřovatelé si uvědomí, že se nejedná o jedinečný případ, ale o sériového vraha. Zabiják je ale chytřejší, než se zdá. Podaří se ho policii dopadnout než bude pozdě? Jaký je viníkův skutečný plán?

Přestože se titul soustředí na více postav, hlavní role se ujímá Mina a Vincent. Ti toho mají společného více, než se na první pohled zdá. Moc se mi líbila jejich vzájemná dynamika i způsob jejich spolupráce. Pokud jste rádi*y součástí dění, tady budete přímo v jeho centru. Máte tak možnost nahlédnout do myšlenkových pochodů Vincenta a policejního oddělení. Díky tomu se dozvíte pár poznatků o lidském způsobu myšlení, což bylo pro mě osobně dost zajímavé. Příběh je přímo nabitý akcí, jelikož se od první stránky pořád něco děje. Líbil se mi způsob, kterým autoři pracovali s napětím, a jak nám dávali malé náznaky možného dějového vyústění. Současně s hlavním dějem totiž sledujeme i druhou dějovou linku odehrávající se o několik desetiletí dříve. Čím více vyšetřování postupuje, tím jasné jsou jejich vzájemné souvislosti.
Opravdu jsem hltala každou stránku a čtení si užívala. Už se moc těším na pokračování, protože mě dvojice Vincent/Mina dost zaujala a bavilo mě je sledovat. Titul můžu vřele doporučit každému, kdo má rád napínavé detektivní série typu Joona Linna. Věřím, že nebudete zklamaní.

17.06.2022 5 z 5

Blackout Blackout * antologie

Blackout je antologie tvořená šesti povídkami od šesti různých autorů odehrávajícími se jednoho letního večera v New Yorku. Nejedná se o ledajaký den, ale o den, kdy dojde k velkému výpadku proudu a město se ocitne ve tmě. Přestože má každá z autorek na svědomí jeden příběh, osudy postav jsou vzájemně propleteny.

Líbilo se mi, že titul prozkoumává lásku mezi teenagery tmavé pleti, a to ve všech možných podobách. Setkáváme se tak se zlomenými srdci, konverzacemi točícími se okolo sexuality a podobně.

Přestože velmi oceňuji, že tato antologie existuje, měla jsem velký problém se do jednotlivých povídek začíst. Osobně si myslím, že je velmi těžké napsat krátkou povídku s tématikou lásky a dobře ji čtenářům*čtenářkám prodat. Přeci jen musíte danou lovestory dobře vykreslit na malém počtu stran, což není jednoduché. Ze šesti příběhů se mi tak líbily pouze dva. U zbytku jsem měla velký problém se zorientovat a najít si k postavám nějaký vztah. Chyběla mi navíc mezi hrdiny chemie, která je za mě tím nejdůležitějším...

Za sebe tedy můžu říct, že byl námět velmi zajímavý, ale samotné provedení za ním zaostalo.

2,5/5*

13.06.2022 2 z 5

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

Už dlouho jsem se nesetkala s knihou, kde by byly tak dobře vykresleny pocity hlavní hrdinky jako právě tady. Lucie na první pohled působí jako každá jiná obyčejná holka. Studuje medicínu, a i když se může zdát, že je u ní vše v pořádku, není tomu tak. Lucie dost bojuje, především sama se sebou. Má poruchu přijmu potravy a dost si toho ze své minulosti nese. Pocity méněcennosti jsou u ní na denním pořádku, stejně jako její obsese jídlem. Když se seznámí s Tomášem, dost se toho změní. Poznají se přes internet a oba mají brzy pocit, že k sobě prostě patří. Jak bude jejich vztah pokračovat, když je Lucie den co den nucena bojovat se svými vlastními démony?

Anna Moricová se nesoustředí pouze na jedno téma, ale věnuje se také dopadům šikany a sexuálního obtěžování. Občas máte na hlavní hrdinku chuť řvát, jindy máte chuť křičet na lidi kolem ní. Díky kapitolám vracejících se do její minulosti máme možnost postupně sledovat, jak se její porucha přijmu potravy začíná objevovat a jak postupuje. Bude vám často ze čtení smutno, jelikož se toho v příběhu děje poměrně dost.

Až půjdeš, zavři za sebou umožňuje nahlédnout do mysli dívce, která to nemá zrovna nejlehčí. Věřím, že mnohým pomůže si uvědomit, že když někomu s PPP řeknou: „Tak prostě jez!" nepomůže to. Jelikož jsem si sama PPP prošla, obdivuju autorku a její způsob, kterým vše dokázala tak věrohodně popsat. Na druhou stranu musím upozornit, že některé myšlenky protagonistky by mohly být pro některé čtenáře*řky triggerující, tak prosím zvažte, zda si v tomto případě titul přečtete.

Nakonec bych ještě chtěla zmínit, že to rozhodně nebude čtení pro všechny. Já sama jsem s knihou měla čas od času problém, především v poslední čtvrtině, kdy mě určité události dost vytáčely. Některé citáty mě nicméně dost zaujaly a věřím, že má titul rozhodně šanci zaujmout.

3,85/5*

12.06.2022 4 z 5

Králova mlha Králova mlha Aleš Diviš

Příběh se odehrává v říši Sylothys, která je složena z pěti království. Žádné z nich nemá svého krále, neboť je po své porážce legendární Bílý král všechny proklel. Jelikož jeho skon zůstal zahalen tajemstvím, nemůže si být nikdo jistý, zda skutečně zemřel, či zůstal naživu.

Děj je vyprávěn v er-formě a točí se okolo zloděje Nydeona, který společně s elfem Thelianem prchá z vězení s úmyslem obávaného Bílého krále jednou pro vždy přemoci. Po cestě se k nim přidávají další společníci, které kromě magické síly na cestě provází i poměrně velká dávka humoru.

Slibuji vám, že jakmile se v ději po několika prvních kapitolách zorientujete, bude vás během čtení doprovázet touha zjistit, jak se vše vyvrbí. Svět, kde se příběh odehrává je totiž velmi dobře promyšlený a originální. Šanci zaujmout má také samotné fungování magie a srozumitelný způsob, kterým je vše vysvětleno. Charakteristika postav byla velmi dobře provedena a oceňuji, že se dění nesoustředilo pouze na jednoho hrdinu, ale objevilo se jich tam hned několik. Na pokračování jsem velmi zvědavá, a to i přes to, že jsem měla čas od času problém se v ději zorientovat. Ale to už tak u prvních dílů bývá. Věřím, že to bude příště lepší:)

04.06.2022 4 z 5

Finlay na zabití Finlay na zabití Elle Cosimano

Přestože se nejedná o zrovna nejrealističtější příběh, rozhodně vaši pozornost udrží až do poslední stránky.
Finlay na zabití je skvělou kombinací žánrů, která nabízí opravdu originální příběh plný absurdních a vtipných situací. Hlavní hrdinka je totiž totálně praštěná a dostane se díky jednomu velkému nedorozumění do poměrně komplikované situace, která se den ode dne stává zamotanější. Společně s Vero, chůvou svých dětí, tvořila jedinečnou dvojici, které to spolu fakt šlo. Když si myslíte, že se už nic dalšího nemůže stát, přijde nový zvrat a dění se pak posune jiným směrem. Byla to moje první kniha od autorky, ale věřím, že rozhodně ne poslední.
Máte rádi*y dynamické přátelství mezi postavami? Nevadí vám, když děj čas od času postrádá smysl? Pak si tento titul rozhodně nenechte ujít! Takovou jízdu jste nejspíš ještě nezažili*y.

02.06.2022 4 z 5

Počítám s tebou Počítám s tebou Michaela Červenková

Musím říct, že mě knížka velmi mile překvapila. Přestože se jedná o poměrně útlý počin, autorce se podařilo skvěle vystihnout pocity člověka s úzkostnou poruchou. Hlavní hrdinka Lada je studentkou střední školy, která už nějaký čas neprožívá zrovna nejlehčí období. Nahlížíme do jejích myšlenek a sledujeme, jak se vyrovnává s nástupem do nové školy a snaží se si najít kamarády.
Autorčin styl vyprávění byl velmi čtivý a líbil se mi způsob, kterým poukazuje na důležitost duševního zdraví a zároveň připomíná, že bychom se neměli*y stydět si říci o pomoc. Jsem ráda, že se v české literatuře začíná objevovat heavy contemporary, což je žánr, který mi u nás opravdu chybí. Doufám, že budou podobné tituly vycházet častěji a že se dostanou ke čtenářům*čtenářkám, kteří*které je potřebují.

14.05.2022 4 z 5

Jsem tu pro tebe Jsem tu pro tebe Lenka Křížová

Jsem tu pro tebe vypráví příběh Mikuláše a Alexandra. Mikuláš má za sebou poměrně komplikovanou minulost. Nyní nastupuje jako takový „kluk pro všechno“ na horskou chatu s názvem Léto a zdá se, že se začíná svítit na lepší časy. Ihned se tam cítí jako doma a dost tomu pomáhá i Alex, pohledný syn majitele. S tím to ale nebude tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Brzy poté, co Alexandr zjistí Mikulášovu orientaci, přijdou první potíže. Sašovo vřelé chování vůči němu skončí a Mikulášovi nezbyde nic jiného, než jeho názor na svou osobu změnit. Všichni víme, že mezi láskou a nenávistí je tenká hranice a právě tito dva hrdinové ji začnou objevovat.

V tomto titulu postavy opravdu vynikají. Každá z nich si ze své minulosti nese určité břemeno a bylo zajímavé sledovat, jakým způsobem si s tím ten druhý poradí. Oceňuji, že autorka do příběhu zakomponovala i těžší témata a vše nebylo jen růžové. Tentokrát se navíc nejedná o typickou lásku na první pohled a chvíli trvá, než si k sobě najdou hrdinové cestu. Toto mě na knížce bavilo nejvíce a čtení jsem si tak užívala!

06.05.2022 4 z 5

Láska naslepo Láska naslepo Lauren Layne

Hledáte knihu, při jejímž čtení se budete usmívat od ucha k uchu? Pak by Láska naslepo mohla být pro vás. Autorčin styl psaní je velmi čtivý a díky jejímu humoru se do příběhu snadno dostanete. A o čem titul vlastně je?
Seznamování na seznamkách je v dnešní době poměrně běžnou záležitostí. V tomto příběhu se dva hlavní hrdinové na jedné z nich seznámí. Háčkem je, že se jedná o anonymní internetovou seznamku, díky čemuž v reálném životě netuší, že se vlastně už znají. Což je možná dobře, protože se z určitých důvodů nemůžou vystát. Jak tomu ale už bývá, mezi láskou a nenávistí je poměrně tenká hranice...objeví ji Sebastian a Gracie?
Jak už jistě tušíte, titul nepřináší nic nového. Nicméně není plný klišé a v průběhu čtení se i zamyslíte nad tím, proč je důležité následovat své sny a žít hlavně pro sebe a pro nikoho jiného.
Rozhodně doporučuji dát Lásce naslepo šanci. Jedná se o oddechové čtení, které prostě potřebujete!

02.05.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

3,5/5*
Hannah se rozhodla na chvíli utéct od své práce právničky do kulinářské školy v Irsku. Hned první den se jí do cesty připlete neznámý sympatický muž jménem Conor, který (jak asi všichni tušíme) nezůstane nadlouho neznámým, tak jak by si Hannah nejspíš přála...
Na tomto díle Romantických útěků mě nejvíce bavilo prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Irsko je jedním z míst, které v sobě skrývá kouzlo, a to se autorce podařilo poměrně dobře do děje přenést.
Romantická linka pro mě fungovala spíše ze začátku. Poté jsem měla menší problém si k ní opět hledat cestu kvůli tomu, že byla na část příběhu přesunuta do pozadí. Mimoto si myslím, že Conor jakožto hlavní mužská postava úplně nenaplnil svůj velký potenciál. Mohl příběh dost svou osobností obohatit, ale takto jej jen po většinu času vídáme jako muže s velkým bolavým egem.
Když se zaměřím na samotnou školu vaření, tak se mi na jednu stranu líbilo, že se hlavní hrdinka rozhodla nevzdávat i přes to, že její kulinářské schopnosti nebyly nic moc. Na druhou stranu mi ale nesedí, jak se s takovými schopnostmi dokázala dostat na vyhlášenou kulinářskou školu, kam se nedostane jen tak někdo.
Můžu vám ale slíbit, že se vám v průběhu čtení budou dělat chutě na různé irské speciality. Sama jsem si už vyhledala recept na irský barmbrack, který je v titulu několikrát zmíněn a věřím, že nebudu jediná.
Podtrženo, sečteno, jedná se o příjemné oddechové čtení, které vám pomůže zapomenout na okolní svět a odpočinete si u něj. Jen jej bohužel nemůžu zařadit mezi nejlepší díly, protože má své nedostatky a postrádá poutavost, kterou autorčiny předešlé tituly měly přece jen větší. Přesto se těším na další díl a jsem zvědavá, kam nás autorka vezme příště.

27.04.2022 3 z 5