spackler spackler komentáře u knih

Smrt před úsvitem Smrt před úsvitem Robert R. McCammon

Jako obří fanda Simmonsova Temného léta a Kingova To(obří fanda je vlastně slabý slovo,spíš to byly formující knížky který jsem čet navíc ve věku hlavních postav a pak ještě já nevim kolikrát), jsem si toužil vždy přečíst i Boy's life. A už od první kapitoly jsem věděl že tuhle knížku určitě nečtu naposledy. Přitom legrační je že bych ji byl málem minul kvůli změně názvu. A vzhledem k tomu co vypráví zhruba v půlce knihy Vernon, říkám si:Je ta změna geniální fór od českýho nakladatele, nebo je to ještě geniálnější fór od Vesmíru? Každopádně jsem moc rád že vyšla i když má ještě o něco blíže než k výše zmíněným pánům k Bradburyho Pampeliškovému vínu(což doporučuju každýmu komu se líbila tato kniha-nelekejte se vzletnějšího jazyka, člověk si zvykne a je to taky krásnej příběh). Každopádně Boys' life není žádný plagiát, jede si pěkně po svým. Zephyr je magický místo a přesto že se zde dějí šílenosti, nikdy jsem neměl takovej ten pocit "tohle už je moc",což je, řek bych hodně daný vyvážeností poetiky a civilnosti autorova slohu. Dětští hrdinové stejně jako u Kinga a Simmonse super ale tentokrát je pro mě favoritem Coryho tatínek a pak je tam jistej pan Lightfoot, kterýho je sice jak šafránu ale pokaždý když se zjeví tak je to nehoráznej mazec. Ve výsledku mě bavilo číst vlastně o každym jednom obyvateli Zephyru a fakt se těšim až se tam někdy vrátím. Díky moc pane McCammone.

01.01.2024 5 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Moje nejoblíbenější záležitost v hororovém subžánru děti proti zlu(mj.To, Tudy přijde něco zlého nebo Stranger Things). Vzpomínám jak jsem to jako relativně malej(ale Kingovo To už jsem měl za sebou) vydyndal na tátovi někde na dovolený(tehdy ještě v dvoudílném paperbacku jako Černé léto) a pak jsem odmítal chodit na výlety, protože jsem se nemoh odtrhnout od čtení. Jak jsem později zjistil, Simmons je velmi chytrej chlap, na mě možná až moc(z Hyperionu se mi pěkně točila hlava, ale stejně se mi líbil a někdy dám repete), nicméně v tomhle případě jde o přímočarej, dobrodružnej horror jak kdyby se Foglarovky potkaly s Lovecraftem o partě sympatickejch kluků co se utkaj se zlem na který evidentně nemaj ale stejně v sobě najdou sílu mu čelit. ALE POZOR, některý vydání obsahuje předmluvu od autora, která je sice fajn, ale měl to bejt spíš doslov a někdo to poplet. PŘEDMLUVU TEDY ČÍST AŽ NAKONEC AŤ SI NEZKAZÍTE PŘÍBĚH, OBSAHUJE SPOILERY JAK PRASE.

01.01.2024 5 z 5

Město Město Dean Koontz

Deana Koontze začínám mít knížku od knížky raději a tohle mi sedlo zatím nejvíc. Jsem fanda série o Odd Thomasovi a stejně jako v dobrodružstvích paranormálního minutkáře, také zde sledujeme příběh očima hlavního hrdiny, včetně různých úvah o životě a přijde mi, že tim nějak prosakuje i světonázor autora, kterej je mi velmi blízkej. Nicméně chápu že někoho to nebaví, obzvláště pokud čekal nervy drásající thriller. Kdybych měl použít hudební analogii tak tohle je spíš song od Temptations než rokec od Stounů. Máme tu jednu sympatičtější postavu než druhou, ať už jde o hlavního klučinu, jeho rodinu, nebo přátele(pan Jošioka rulez), který spolu vedou chytrý a vtipný dialogy psaný velmi lehkou rukou. Klíčový slovo je atmosféra - a ano, máme zde nebezpečí a nějaký to nadpřirozeno a stanou se tu nepěkný věci, ale hlavní pocit kterej z tohohle příběhu mám, je pohoda, jako když si lebedíte v létě někde na verandě a popíjíte domácí limču ve který plavou nakrájený limetky.

31.12.2023 5 z 5

Košík plný hlav Košík plný hlav Joe Hill (p)

Čas od času přečtu něco od Joe Hilla a většinou si řeknu:"hmm, slušný", ale nic víc. Až do teď. Na konci knihy je rozhovor s tvůrci, kteří zmiňují jako inspirační zdroje filmy Re-animátor a Evil Dead 2.Souhlas a čiší to z každý stránky. Odpovídá tomu jak kresba, která evokuje osmdesátkový béčka, tak groteskní situace a absurdní humor. Nejedná se však jen o sled ujetejch nápadů, sledujeme taky jakousi záhadu která to celý drží pohromadě a který musí hlavní hrdinka(zprvu obyčejná, vyděšená holka, ze které se postupně stává vypsychovanej badass - připomene dívčí verzi Ashe ze zmiňovaného Evil Dead) přijít na kloub. Doufám že se to bude prodávat a dostanem od nakladatelství Crew i druhej díl: Lednici plnou hlav, protože každej správnej bé horror má i druhej díl, potažmo celou sérii. Hail to the Hill baby.

Spiknutí draka Spiknutí draka Stan Sakai

Tentokráte delší, vysloveně epic příběh(a to má jen nějakých 160stran). Přestože Usagiho dobrodružství lze číst na přeskáčku, zde bych výrazně doporučil mít načteny i předchozí knihy, čtenář tak lépe porozumí postavám a zvýší se emocionální dopad některých scén. Pokud do toho skočíte bez přípravy, stejně Vás čeká solidní králičí hukot. Jediná výtka je k předmluvě. Obvykle se na ně těším a kolikrát čumim jaký spektrum lidí jsou Usagiho fans(snad by mě ani moc nepřekvapilo kdybych někdy zakop o nějakou, co já vim od Spielberga). Tentokrát ji psal Alejandro Jodorowsky, což je údajně génius(já nevim nic jsem od něj nečet ani neviděl) ale pochválit jedno dílo tim že druhý pomluvim(pár vysloveně nenávistnejch rejpnutí do Disneyho postaviček) mi přijde krajně laciný a to mu muselo bejt k šedesátce když tu předmluvu psal. Což je úplně bezpředmětný, protože na ni zapomenete už během první kapitoly týhle parádní jízdy, kterou doporučuju všema osmi antropomorfníma prstama svejch tlapek.

Cesta - Od punku ke svobodě Cesta - Od punku ke svobodě Lukáš Vincour

takhle asi:zajímavá věc co se týče obsahu a myšlenek.a dva klobouky dolů za autorovu upřímnost,trochu tomu chybí nějakej nadhled.já vim že né každej je komediant ale tohle i kdyby psal íáček z medvídka pů,tak tam nacpe víc fórů.přece když trávíte půl života kodrcáním se v dodávce s roztodivnejma typama,sypete z ustřiženejch rukávů jednu funny historku za druhou a právě proložit tu vážnost něčim takovym by možná nebylo na škodu.jinak ale v pohodě záležitost

16.10.2021 3 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

vezměte sebestřednýho,namyšlenýho ufňukanýho snoba(něco jako ted z himym-ale bez smyslu pro humor)a zasaďte ho do 500ti stránkovýho příběhu ala faust.lehce dokořeňte vedlejšíma postavama co maj takytaktrochu stříbrnou lžičku v prdeli a celý to vrzněte do prostředí ny umělecký scény.mě to teda moc nejelo.přitom:smrt parádní(připomínal jenom mě stana lee?),kresba parádní,atmosféra new yorku taky parádní.ale sledovat 500stránek(i když comics)někoho kdo nejen že vám je buřt,ale spíš je vám vyloženě nesympatickej je aspoň teda pro mě malinko sm záležitost.ale dočet sem to.hurá

16.10.2021 2 z 5

Dnešek není naposled Dnešek není naposled Elan Mastai

na přebalu mimo jiné: s nádechem sci-fi, ale zároveň půvabná komedie o rodině a přátelství-new york post.to teda ani omylem.že hlavní hrdina je občas sebeironickej ještě negarantuje komedii.naopak chvilkama je to docela slušná depka.ale jinak parádní příběh, já to zhlt za dva dny a myslím že rozvláčnější pasáže měly svý opodstatnění.finále mi přišlo maličko na křeč,jak tu píšou i jiní.celkově ale fajn věc.

08.07.2021 4 z 5

Bratr Thomas Bratr Thomas Dean Koontz

líbilo se mi víc než předešlá vycházka kanálem.anekdota s kojotem parádní..určitě čtu dálší díly.

25.05.2021 4 z 5

Ostrov lásky Ostrov lásky Christopher Moore

líbilo se mi ještě o špetku víc než anděl,kterýho jsem čet první.soustředíme se hlavně na tuckera a sledujeme jeho přeměnu z takovýho celkem i hajzlíka v toho nadvěcí pohodáře jak ho známe právě z anděla.k tomu fajn prostředí jižního pacifiku a sympatické vedlejší postavy.nevěděl jsem že vážně existuje něco jako cargo kulty a ejhle ono jo-nebyl to jen moorův švihlej nápad.

14.01.2021 4 z 5

The Incredible Hulk: Tiché výkřiky The Incredible Hulk: Tiché výkřiky Peter David

vedle želv a rákosníčka můj oblíbený zelený hrdina.převapilo i zklamalo mě že takovejch příběhů nevyšlo u nás víc.to je samej planet hulk a world war hulk-všechno moc epický na mě.tohle je přitom takový hezky civilní a vtipný.po kiethově splitu s wolverinem pro mě nejlepší hulk.

14.01.2021 4 z 5

Věčný Thomas Věčný Thomas Dean Koontz

trochu moc popisný, hodně přímočarý a humor tentokrát trošku křečovitej ale pořád slušná zábava.hlavně ale odd je borec, hodnej kluk,nesobeckej a vtipnej(v prvnim díle teda víc).celkově tedy slabší díl ale pořád jsem hodně zvědavej na bratra.

14.01.2021 3 z 5

Hitman Hitman Garth Ennis

k celý sérii-hodně dobrý,moc se mi líbí jak to skáče z parodie k dramatu-tohle by chtěl asi umět deadpool ale tady to funguje mnohem líp..,mccreovo kresba hodně zajímavá osobitá...celá ta hospodská parta..gauneři kterejm ale držíte palce a samozřejmě baytor(zajímalo by mě jestli ho vykradá groot,nebo naopak nebo je to náhoda?)

16.11.2020 4 z 5

To To Stephen King

druhohory. já ještě na základce a ležim se zápalem plic.maminka mi tehdy na svojí průkazku půjčila To.prosil jsem ji o nějakej horor(do tý doby jsem znal jen jeden a to ještě filmovej-smrtelné zlo2 ale byl jsem z něj u vytržení)no a právě To jí v knihovně doporučili.myslim že kdyby jen tušila co se v tý knížce děje nikdy by mi ji nepůjčila-nicméně stalo se.pamatuju jak jsem byl šokovanej nejdřív z vulgarizmů-na nic takovýho jsem do tý doby v knížkách nenarazil a pak i celkem slušně vyděšenej.ale hlavně celou dobu totálně zažranej do děje a ztotožněnej s postavou bena,kterýmu sem asi nejvíc držel palce(hlavně aby sbalil bev).vůbec mi to nepřišlo dlouhý.vlastně jsem si přál aby to nikdy neskončilo a když se stalo bylo mi do breku.dneska jsem starší než dospělý verze hlavních postav a dlouhý mi to přijde a taky ten vliv drog který do sebe štefi tehdy ládoval je tam patrnej-ty odbočky v ději kdy se dozvídáte o kdejakym statistovi uplně zbytečný detaily z jeho života.dáte si brko začnete u A a skončíte s plnovousem v novym dílí chtělo by se říct.. ale pro mě pořád top king a od tý doby mi každej rok pod stromečkem nějakej přistál a děje se tak vlastně dodnes.

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

nadaný žák:asi jsem konzerva odkojená vinetuem a foglarofkama,nebo tzv nenáročnej divák ale já prostě potřebuju klaďáky,potřebuju někomu fandit a potřebuju nějaký dobro,přestože nemusí nutně zvítězit je li to k příběhu třeba neadekvátní,ale sledovat příběh dvou napros*ejch zmrdů mi bylo krajně nepříjemný a bylo mi z toho divně.přesto jsem dočet-je to prostě dobře napsaný.nehodnotim.druhá část tohohle"splitu"tělo je jednou z mých srdcovek.po nějaký tý stránce mi došlo že to znám-film někdy v ranný éře tv nova dokonce snad v hlavním vysílacim čase.film jsem si skoro nepamatoval ale celou dobu mi to bylo tak nějak mile povědomý.je v tom dobrodružství taky dost melancholie a nejednou jsem si při četbě vzpomněl na vlastní klukovský léta a různý alotria(ne nenašli jsme mrtvolu).takže jdu trochu proti proudu ale za mě tělo válcuje nadanýho žáka na plný čáře

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

zastavil jsem se v knihovně tentokrát jen proto abych si odskočil na ono místo.vracím klíč od dvounulky a bezmyšlenkovitě sáhnu po téhle knize aniž bych se obtěžoval se čtením anonjaksetomuříká.15 let jedna z mých nej knížek vůbec. zkoušel jsem pak od nýla přečíst ledasco včetně sandmana ale nic mě nedostalo tak jako právě američtí bohové.ps:díky za pár dalších shledání se stínem

Punisher 1 Punisher 1 Garth Ennis

k dillonovi:je vtipný jak frank vypadá jako namakanej jessie custer.musím přiznat že se mi to docela líbí asi jako když váš oblíbenej herec hraje prostě další postavu v jinym filmu.jinak ennis jako vždy perfekt.do max řady se asi nepustím prý je to pravážný(no jo předsudky)ale tohle si chci dát komplet

11.11.2020 4 z 5

Nejhloupější anděl Nejhloupější anděl Christopher Moore

fajn věc.líbila se mi chemie mezi postavama, nejvíc když jen tak vysedávali v baru nebo na majáku a klábosili-obecně mam rád když autor dopřeje hrdinům nějakej voraz.škoda že moora víc nepřekládaj klidně bych se s theem a spol potkal i při jinejch příležitostech.tak jsem si aspoň objednal ostrov lásky a snad zjistim jak se seznámil tucker s roberto o. kaloňem.(a budu tu knížku tahat všude s sebou aby každej viděl že čtu ostrov lásky)

01.11.2020 4 z 5

Hawklinská nestvůra Hawklinská nestvůra Richard Brautigan

geniálně praštěný..podobnost autorova jména s kingovou postavou v srdcích v atlantidě a dt prý není náhodná..prej bude film

24.10.2020 4 z 5

Paměti agenta FBI Paměti agenta FBI Scott Frost

seriál mam rád hlavně kvůli cooperovi...a tohle mě baví vlastně ještě víc než celej tp..čteno už několikrát a určitě ne naposled. perfektní kombinace humoru a tajemna

24.10.2020 5 z 5