soltera soltera komentáře u knih

Legenda Legenda Marie Lu

Táto kniha ma príjemne prekvapila. Bolo to rozhodne zaujímavé čítanie.

02.08.2017 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Príbeh sa mi páčil. Ale bolo tam veľa vykecávačiek, pri ktorých som strácala záujem o dej. SPOJLER!
A pritom na konci mi chýbal príbeh Ollyho, odvtedy, čo sa rozišli. Ako žili bez ich otca, či im dal pokoj...či si Olly našiel niekoho medzitým. Myslím, že sú to otázky, ktoré napadli každého. No ale ak je to prvotina autorky, myslím, že je zaujímavá svojim námetom a doporučujem ju prečítať. Ja si teraz pozriem aj filmové spracovanie :)

02.08.2017 3 z 5

Barevné vody Barevné vody Tanya Stewner

Aj druhý diel sa mi páčil. Informácie o podmorskom svete a morských ľuďoch sú opísané tak hodnoverne, že mi vôbec nepripadali ako fantasy. Teším sa na tretí diel, len trpnem, aby ho u nás vydali.

07.07.2017 4 z 5

Hazardná hra Hazardná hra La Vyrle Spencer

Moja obľúbená kniha od tejto autorky. S humorom opísaný príbeh puritánskej dámy s telesnou vadou a dobrodruha s dobrým srdcom. Ako všetky príbehy L.V.S. bol hlboko ľudský a pobavil.

08.06.2017 5 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Taký milý pekný fantasy
príbeh. Zdá sa mi akoby sa niekto pomýlil v číslovke pri veku Alei, ale aj ostatných, okrem Bena. Moja obľúbená postava je malý Sam, ktorý sa rád túli ten proste nemá chybu. Teším sa na 2.diel.

25.05.2017 4 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

Pekný príbeh,napísaný s tým nezameniteľným super štýlom J.L.A , ktorá mňa nikdy nesklame. Aj keď jeden z tých, kde sa radšej nezamýšľam nad niektorými vecami, ktoré mi tam nesedia. Iste by sa dalo viac popracovať na hodnovernosti jednania hlavných postáv. Páčilo sa mi prepojenie a pohľad do ďalších životov hrdinov z predošlých dielov.
Znova, ako už toľkokrát, si nemyslím, že je kniha vhodne zaradená do žánru"Pro deti a mládež"

25.05.2017 3 z 5

Závazek Závazek Elizabeth Kachips (p)

Bol to pekný príbeh od začiatku do konca pútavý, odohrávajúci sa na Škótskej vysočine. Prekvapilo ma, že autorka nie je rodená Škótka, ale Češka. Kniha mala všetko , čo od dobrej historickej romance očakávam.

09.04.2017 4 z 5

Holka od vedle Holka od vedle Adele Ralish

Tento príbeh , síce bol pokračovaním prvého, ale humor sa z neho vytratil, z čoho som bola úprimne sklamaná. Bol to obyčajný príbeh dvoch dobrých ľudí, ktorí sa našli, ale stejne
si komplikujú život ako sa len dá. Veľmi ma to nebavilo.

09.04.2017 2 z 5

Pravidla pro Boyfrienda Pravidla pro Boyfrienda Adele Ralish

Dobre som sa bavila. Autorkin humor mi pripomínal K.Petrusovú. To, že hrdinka bola "tlustá" a predsa z nej bol ten "úžasný" chlap od začiatku úplne vedľa dodávalo ich príbehu na zaujímavosti.

09.04.2017 4 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Mala som to šťastie, že som prečítala 5 dielov série Benedicts. Je to úžasná fantasy séria. Autorka opisuje natoľko autenticky mentálne schopnosti Savantov, ich pocity a predstavy pri mentálnej práci, že človeka napadne, že musí byť jednou z nich. Páčila sa mi neskutočná obetavosť celého klanu ľudí, ktorí mali nepredstaviteľné mentálne schopnosti, pomocou ktorých mohli zabraňovať zneužitiu rovnakých schopností k páchaniu zla. Samozrejme všetci z klanu Benedictových sú sami o sebe úžasní a napriek svojim schopnostiam preferujú nenápadnosť, dobro, obetavosť, spriaznenosť, lásku a vľúdnosť, ktorých je v dnešnom svete tak zúfalo málo.Páčilo sa mi, že hoci v každom diele bola hlboká láska spriaznených duší dokázala to autorka popísať s vášňou a napätím aj bez lacných erotických fantázií.
Nechápem, ako je možné vydať prvý diel takejto svetovo uznávanej série a ostatné diely už nevydať.
Čo sa týka prekladu je to skutočná hanba, lebo som čítala amatérske preklady, ktoré sú na oveľa profesionálnejšej úrovni.
Táto séria podľa mňa nepatrí do kategórie Pre deti a mládež ani medzi Dievčenské romány.

26.03.2017 5 z 5

Údolí rozhodnutí Údolí rozhodnutí Marcia Davenport

Krásny príbeh, čítala som ju už pred časom, ale je to fakt kniha na ktorú sa ani po rokoch nezabúda.

04.03.2017 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Výborná sci-fi séria treba si to prečítať. Páčilo sa mi to. Veľmi. Všetky 4 diely rovnako. Teším sa na 4.5 diel.

01.03.2017 5 z 5

A riekol Majster: [z klasických kníh konfuciánstva] A riekol Majster: [z klasických kníh konfuciánstva] Konfucius

Priznám sa, že ju čítam už dva roky, lebo sa nedá čítať ako beletria. Ale stále ma napadá to isté. . Aká škoda, že podobné knihy u nás nie sú povinné, nie ako čítanie, ale ako podnet k učeniu na školách. Toľko múdrosti v nich je.

01.03.2017 4 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

J.L.Armentrout píše pekné príbehy a všetky sa mi páčia, ale tento je asi najkrajší. Je to ten prípad, keď zo silného dojmu z prečítanej knihy nie som schopná napísať komentár, lebo všetko, čo by som napísala, sa mi zdá nedostatočné. V závere knihy je toľko nádherných myšlienok, že mi ostáva len doporučiť, aby ste si knihu určite prečítali.

27.11.2016 4 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

Celý čas som mala dojem, že som tú knihu už čítala, hoci nie. Ale humor jej nechýbal. To je jediné plus knihy. Možno už ten diel bol navyše.

02.11.2016 2 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Pekný príbeh bez debaty.
Autorka vydala pokračovanie knihy - novelu UNCHARTED, kde nájdeme mnohé odpovede na otázky, ktoré táto kniha nezodpovedala. Žiaľ nikto ju už nepreložil.

01.11.2016 5 z 5

Nebe může počkat Nebe může počkat Cally Taylor

Trochu zváštna kniha, ale páčila sa mi a doporučujem ju prečítať. Kniha, pri ktorej som sa nahlas smiala nad humorom, ktorým videla svet hlavná hrdinka, ale aj zaplakala od smútku nad vecami, ktoré nemožno zmeniť. Ja som si pri jej čítaní znovu uvedomila pravdu, že nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá, a je dobré niekedy počúvať srdce, ako poradili aj hlavnej hrdinke. Ešte poznámka k jednému komentáru. Nemyslím si, že autorka obšlehla Ducha...jej spracovanie je podľa mňa originálne.

31.10.2016 5 z 5

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Autorka ma nesklama čo sa týka originality námetu. Zo začiatku úplne absurdná a humorná situácia sa postupne mení na krásny príbeh.

03.10.2016 4 z 5

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

Krásny príbeh. Autorka má moju úctu. Píše o veciach, ktoré sú možno pre niekoho neatraktívne, ale v živote skutočne dôležité.

01.10.2016 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Na základe ohlasov na knihu som čakala niečo super. Som trochu sklamaná lebo to bol len obyčajný romantický príbeh, podľa mňa dosť nepravdepodobný, ale od romantiky človek veľa logiky nečaká. Príbeh, ktorý sa síce dobre čítal ale to je všetko. Rozhodne by som ho neporovnávala s príbehom Lea.

30.09.2016 3 z 5