soltera soltera komentáře u knih

Řez do živého Řez do živého Abraham Verghese

Je to krásny príbeh, veľmi pútavo písaný zo života Indov, Etiopčanov, Eritrejčanov, lekárov a najviac ma zaujali opisy pocitov a rozmýšľania identických dvojčat ...pocity bez slov. Velmi zaujímavý pohľad do života a práce lekárov a sestier v nedostatočných podmienkach v Etiopii i imigrantov - lekárov v Amerike. Príbeh o tom, aké je dôležité mať priatelov a rodinu. Kniha, na ktorú sa nedá zabudnúť tak skoro.

20.11.2012 5 z 5

Od medikací k meditaci Od medikací k meditaci Osho

Ďalšia výborná kniha. Ako aj názov napovedá, popisuje blahodárne účinky meditácie na zdravie. Súhlasím s názorom Dr. D. Chopru na obale knihy, že táto kniha patrí do každej knihovne a na každú poličku. Kniha sa dobre číta a pomáha mnohé pochopiť o telo-mysli. Chemické lieky sú drahé a nebezpečné. Meditácie je zadarmo a prospešná. Zábavným stýlom nás o tom OSHO presviedča

O životě a smrti O životě a smrti Osho

Túto knihu by som doporučila prečítať každému. Zbaví nás strachu zo smrti a umierania. Poradí, ako pomôcť milovaným pri odchode z tohto sveta a ako sa ľahšie vyrovnať so smrťou blízkych. Taktiež nám pomôže uvedomiť si, že život sa nemá zbytočne premrhať. A všetko úplne jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom.

Léčení duše Léčení duše Osho

Veľmi zaujímavá kniha a je v nej toľko jednoduchých návodov ako sa liečiť z rôznych neduchov...aj keď trochu netradičným spôsobom.

25.10.2012 4 z 5

Kdysi v Paříži Kdysi v Paříži Diana Palmer

výborné oddychové čítanie...nadväzuje na ňu RUŽE Z PAPÍRU a PAN POUŠTE.

25.10.2012 5 z 5

JEŽIŠOVO EVANJELIUM Po stopách jeho pôvodného učenia JEŽIŠOVO EVANJELIUM Po stopách jeho pôvodného učenia John Davidson

Výborne napísaná kniha. Poukazuje na pôvodné Ježišovo učenie neskreslené cirkvou. Vysvetluje dávno zaužívané citáty Ježišove úplne iným spôsobom a podložené skutočnými historickými materiálmi. Je to zaujímavé a podnetné čítanie.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Moja obľúbená knižka. Veľakrát prečítaná. Rada si pozriem aj vsetky nové a nové filmove spracovania a stále si poviem to isté "na knihu to nemá".Jana je krásna životaschopná postava s pozoruhodnou povahou.

Rukověť bojovníka světla Rukověť bojovníka světla Paulo Coelho

Pre mňa veľmi zaujímavá kniha. Chápem, že sa bežnému čitateľovi nepáči, veď to nie je kniha na čítanie. a mala by byť zaradená ako ezoterická. Čitateľ zaujímajúci sa o ezoteriku vie, kto je bojovník svetla a pochopí texty inak.
Coelho sa nechal inšpirovať bojovým umením a duchovnou tradíciou Východu, o čom svedčí aj názov knihy.
Myslím, že je smutné ak táto kniha P.Coelha je v zozname najhoršie hodnotených kníh preto, že je nepochopená.

23.10.2012 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Krásny a smutný príbeh. Ako vsetky knihy tohoto autora. Ale nutia človeka rozmyšľať. Dnes v čase DVD, netu a množstva kníh už samozrejme takýto príbeh nie je ojedineĺý, a mnohí autori sa ním inšpirovali, ale v 80tých rokoch, to bol jeden z najkrajších príbehov o láske a umieraní. Aj filmové spracovanie (Bobby Deerfield) dnes už patrí skôr do archívu, ale v čase premiery naplňalo kiná a nielen kvôli Al Pacinovi.

Sex Sex Osho

Velmi zaujímavá kniha.
"LIDÉ BY SE MĚLI MILOVAT JEN PŘI VZÁCNÝCH PŘÍLEŽITOSTECH, KDY MAJÍ POVZNESENOU NÁLADU A JSOU PLNÍ ENERGIE. NEJSTARŚÍ POJEDNÁNÍ O SEXU KÁMASÚTRA ŘÍKÁ, ŹE KDYŹ SE MILUJETE OPRAVDU VÁŠNIVĚ, STAČÍ TO JEDNOU ZA ROK. Modernímu člověku to připadá nepředstavitelné."

22.10.2012 4 z 5

Láska, svoboda, samota Láska, svoboda, samota Osho

Je ťažké hodnotit Oshove učenie, ale táto kniha sa mi najviac páčila. Pochopila som, že jeho veta "Nezapomínejte, že člověk, jenž ví, jak být sám, není nikdy osamělý" je pravdivá...okrem iného .

22.10.2012 5 z 5

Důvěrnost – Jak důvěřovat sobě a druhým lidem Důvěrnost – Jak důvěřovat sobě a druhým lidem Osho

Osho človeku rozumie a radí nám v tejto knihe, ako rozumiet sám sebe...

22.10.2012 5 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

pri čítaní tejto knihy si človek uvedomí, aké je vsetko jednoduché, len my ludia všetko zbytočne komplikujeme...

Malá duše a Slunce Malá duše a Slunce Neale Donald Walsch

Velmi sa mi kniha páčila...milé a zrozumitelné vysvetlenie pre malých

22.10.2012 5 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Zaujímavá kniha a velmi ma ovplyvnila... doporučujem ju prečítať každému

22.10.2012 5 z 5

Celestinské proroctví. Pracovní kniha Celestinské proroctví. Pracovní kniha James Redfield

moja obľúbená kniha...vždy mi má čo povedať, nech ju otvorím na hociktorej strane

Diamantová sútra Diamantová sútra Osho

Prečítala som mnoho knih s Oshovými prednáškami. A čítali sa mi lahko. Túto som čítala 3 roky. Nedá sa čítat, ale pomaly lúskať (ako oriešky) a má čo povedať.
Nemala by som asi reagovať na predošlý komentár (LordSnape), ale myslím, že ak niekto nečítal nič od Osha, nemal by rozhodne začínať s čítaním takej ťažkej knihy ako je Diamantová sútra. A nemal by vynášať rozsudky o jej autorovi typu."Popravdě nechápu, jak si po své smrti mohl mezi lidmi vydobýt až tak širokou popularitu. Já sám, bych mu rozhodně nevěřil"....skôr by bolo namieste napísať, že "Já OSOBNE MU NEROZUMíM" (L.S. svoj pôvodný komentár žiaľ , alebo chvalabohu? pozmenil)
Ak by som nepoznala Oshove učenie a čítala by som predoslý komentár asi by som o jeho knihy nemala zaujem ani ja. Napísať o niekom, kto dosiahol osvietenie už v mladom veku, že "mele páté prez deváte" je velmi odvážné. Ale každý má právo na svoj názor.

Jóga - věda o duši Jóga - věda o duši Osho

Úžasné, jednoduché a ľahko pochopitelné vysvetlenie filozofie JOGY...vysvetlenie, prečo je JOGA VEDA O DUŠI...veda o tom, ako byt TERAZ a TU. Mne sa kniha páčila.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Mám tu knihu rada a občas sa k nej vraciam. Vždy má čo povedať.

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Bolo to zaujímavé čítanie.
Čo sa komentárov týka, keby J.London žil dnes v dobe, keď už channeling je niečo, čo sa uznáva, nikoho by nenapadlo poukázat na nevzdelanosť autora. Ved Edgar Cayce dokáže svojimi knihami radiť v oblasti zdravia a chorôb viac ako poniektorí vzdelaní lekári a čo sa liečivej sily lásky týka, zahanbí aj väčšinu duchovných z povolania a tiež nebol v obore študovaný.
Ja som len prekvapená, že nikto nespomenul podobnost Tuláka po hviezdach z kníhami Lobsanga Rampu, ktoré som čítala už predtým. Ja som pri čítaní Tuláka mala pocit déja vu.
Osobne si myslím, že J.London podľa toho ako žil a písal, vôbec nebol obyčajný človek a vedel svoje.
Nenazvala by som ho nevzdelancom.