sola_lupa sola_lupa komentáře u knih

Tento příběh je pro mě fascinující svou myšlenkou, úplně novým nápadem. Pro mnoho lidí asi nebude mít ten spád, který čekali, ovšem mně se to líbilo.
Celé je to o jedné velmi zvláštní rodině. Neptejte se, co je na ní zvláštní, spíše se ptejte, co není. Některé postavy mi ze začátku pěkně lezly na nervy, ale když jim člověk porozumí, jsou mu sympatickými společníky až do konce.
Hlavně nečtěte knihu s prázdným žaludkem, protože se hned ozve. A ještě jedna věc: po tomhle si člověk vážně vychutná každé sousto jídla víc než obvykle.

21.10.2018 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Jeff Kinney (p)

Tento díl mě zas tolik nebavil. Děda byl vtipný, ale příhoda s ním a autem více než nereálná. Zbytek byl jen poukázáním na to, že děti jsou líné a zhýčkané vším, co dnes máme za vymoženosti.

20.10.2018 2 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Jedinečná kniha s nádhernými básněmi doplněnými o úžasné fotografie.
A pro mé připomenutí, kdybych se ke knize jednou chtěla vrátit, což rozhodně není vyloučeno...

Pustím tě do svého srdce,
ale očisti si boty, než vejdeš.

Každá holka,
když ji necháte
dost dlouho o samotě,
nakonec
začne
zpívat
a tančit.

Byla jen další rozbitá panenka,
která snila o klukovi s lepidlem.

Deprese - jako když barvoslepému neustále říkají,
jak je svět barevný.

Jsme utvořeni ze všech těch, kdo nás vystavěli a zbořili.

17.10.2018 5 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den David Levithan

Čekala jsem, že druhý díl naváže tam, kde první díl skončil. Vůbec jsem nečekala, že pokračování bude stejným příběhem jen s tím rozdílem, že bude z pohledu Rhianon. (Ano, občas bych měla číst obsahy a anotace, já vím.)
Nebylo to tak, že by se mi pokračování úplně nelíbilo, ale pro mě byl tento příběh dostačující z pohledu A. Nenadchl mě tedy, ale zároveň ani neurazil. Bylo to takové pohodové čtení, ke kterému už se člověk nejspíš nevrátí i přesto, že bylo milé.

13.10.2018 3 z 5

Ocelový alchymista 1 Ocelový alchymista 1 Hiromu Arakawa (p)

Už nikdy nikomu neřeknu, že je prcek. Co kdyby byl alchymista?! :D Tento kousek je dost akční i vtipný. Podle mě by se neměli pokoušet získat svá těla zpátky, protože kdyby je měli, byli by dost namydlení.

12.10.2018 5 z 5

Elfka a Island Elfka a Island Martin Dufek

Ke knize jsem se dostala až po několika letech, kdy jsem ji měla na seznamu k přečtení. Čtení to není špatné. Kombinace detektivky, která byla velmi zajímavá, a cestopisu se mi líbila. Co mě rozčilovalo, byly vložené úryvky z jiné knihy, přes které se mi dostávalo těžce i přesto, že jejich umístění v knize autor zdůvodnil. Samotná cestopisná část byla pro mě místy dost strohým popisem. Bohužel jsem asi zhýčkaná jinými knihami tohoto druhu.
Ovšem co si pamatuji z pořadů pro školy, jednalo se vždy o úžasný zážitek, který je s knihou nesrovnatelný.

13.09.2018 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Mrzí mě, že jsem nejprve viděla film. Tím nechci říct, že bych byla z knihy zklamaná, jen jsem věděla až moc dobře, co čekat, a to do nejmenších podrobností. Kniha je čtivá záležitost, která mě bavila a určitě si přečtu i druhý díl.

03.09.2018 5 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

V tomto díle platilo staré známé - co se může pokazit, to se i pokazí. Podle mě se jedná o jeden z nejlepších dílů Poseroutky.

31.08.2018 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Druhý díl byl pro mě stejně vynikající jako první. Vážně úžasné počtení, které člověku ukáže, kolik emocí může v jedné knize být.
Díky celé téhle sérii si začínám čím dál tím víc přiznávat, že jsem milovala a miluju všechny psy, co potkám, i když se na ně třeba jen usmívám, když prochází se svými psovody. Vlastně to není kniha jen o lásce ke psům, ale i k jiným zvířecím druhům a i lidem. Jsem ráda, že jsem na celou sérii narazila.
Abyste si nemysleli, normálně tak moc sentimentální nejsem. Aspoň je vidět, jak moc mě kniha dostala do kolen.

29.08.2018 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

S přibývajícími přečtenými díly série jsem do příběhu čím dál tím víc zažraná. Tento byl za mě zatím nejpovedenější a nejnabitější akcí.

27.08.2018 5 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

V téhle knize se s okamžitou akcí a místy i retrospektivou autorka vůbec nepárala. I když se v knize vyskytly určité předvídatelné prvky, nápad je skvělý. Kniha se mi líbila. Dokázala mi pod nos přímo narvat cestování v čase, trošku milostného trojúhelníku, ze kterého se posléze vyklubala přímá úsečka a také i pár překvapení a akci.
Postavy nebyly nikterak bez chyby, což je jen dobře, mají do budoucna určitě potenciál pro vývoj. Uvidím, co nabídne pokračování.

25.08.2018 4 z 5

Náš dvůr Náš dvůr Eva Jílková

Podědené leporelo ještě po rodičích a sourozencích, které se mi líbilo a stále líbí díky obrázkům a básničkám. I když je pravda, že je už značně opotřebované a je to na něm znát.

Milá zvířata Milá zvířata Jana Vašíčková

Skvělá knížka s básničkami, kterým budou malé děti rozumět a ještě více se jim budou líbit obrázky. Jedná se o jednu z knih, na kterých jsem vyrostla, takže je to má srdeční záležitost.

Dášenka se ztratila Dášenka se ztratila Sue Camm

Kniha mého dětství, kterou jsem jako malá pořád dokola listovala, protože se mi líbily ilustrace.

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Tohle je můj starší úlovek z Levných knih, který mě dodnes těší. Dvě srdcovky v jedné knize, kdo by je neměl rád...

Jak běhat Jak běhat Paula Radcliff

Díky této knize jsem si konečně vylepšila techniku běhání, a to jak rychlost, tak styl. Díky tomu se mi nyní běží snáze jak kopce, tak roviny. Nejsem úplně dálkový běžec kvůli astmatu bez medikace, kdy se mi především po běhu špatně vydechuje a soustředí během běhu na dýchání musí být maximální, ale radost z běhání mám asi takovou jako autorka.
Na závěr si trošku rýpnu: propagace značky Nike je na začátku knihy dost viditelná (předpokládám, že je to tak díky spolupráci a vývinu obuvi podle potřeb autorky). Jelikož jsem zastánce kvalitní obuvi a oblečení pro sport za rozumnou cenu, tak bych Nike nedoporučila. Na českém trhu se vyskytují nejméně dvě jiné značky běžecké obuvi, které jsou oproti Nike pohodlnější a s lepším tlumením za lepší cenu. Pokud je to v autorčině zemi jinak, tak jí závidím.

Digitální detox Digitální detox Orianna Fielding

I po přečtení jsem z knížky taková lehce rozpačitá. Nejprve bych chtěla zmínit že jsem si ji půjčila hlavně ze zvědavosti.
Co se začátku knihy týče, je to docela hezký souhrn toho, jak je naše celosvětová populace podle všech dostupných průzkumů a vyjádření degradovaná díky informačním technologiím, tedy pardon, hlavně díky smskám (a jejich zkratkám jako ASAP) a sociálním sítím. Tato část pro mě byla asi nejzajímavější. Poté přišly narážky, že vlastně jediné online zlo jsou maily a sociální sítě (asi ještě neznají youtube a neúnavné pročítání náhodných stránek na internetu, které jsou hned za sociálními sítěmi tím největším zlem).
Co do postupů jak se odpojit... No, spíš mi to přišlo jako žít podle seznamů, které by mě zavalily stejně rychle a účinně jako přemíra digitálních informací. Z celé knihy jsem měla pocit, jako kdybychom neuměli žít sami o sobě bez návodu na "šťastný" život.
Místo knihy by bylo jednodušší a asi i bohužel účinnější říct: "Neseď na zadku a pojď si se mnou zahrát badminton nebo se projít na Praděd a ten mobil použij jen jako měřák ušlých kroků, ať víme, jestli si budujeme fyzičku a hlavně se díky němu neztratíme, protože to má pořádnou mapu, která je podrobnější než turistická mapa."

12.08.2018 2 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

První, čeho jsem si na knize všimla, byly popisné pasáže. Ty jsou naprosto dokonalé a detailní, člověk si dokáže prostředí skvěle představit. I přes tuto detailnost se jedná o útlou knížku, což mě celkem překvapilo. Vtipy mi sedly, takže jsem se dost často usmívala a říkala si, jak skvělá přirovnání zde jsou. A hraní si se slovy - nádhera.
Co se týče příběhu, byl takový romantický, ale pro mou generaci podáním již netradiční, což oceňuji.

07.08.2018 5 z 5

Cesta za tatínkem Cesta za tatínkem Tove Jansson

Mnoho cestování a málo muminkovství, ale i tak se mi celkem líbila.

05.08.2018 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Vnímala jsem text i jeho obsah, ale něco mu trošku chybělo. Pro mě se bohužel nejedná o bestseller, ale o průměrnou knížku. Film se mi oproti tomu líbil více.

05.08.2018 3 z 5