smrček smrček komentáře u knih

Můj život s Martinem Lutherem Kingem Můj život s Martinem Lutherem Kingem Coretta Scott King

Nenásilná metoda boje za lidská práva Martina Luthera Kinga byla založena na jeho křesťanském světovém názoru a též na inspiraci dílem M. Gándhího.

07.07.2012 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Skvělé čtení, milá kniha!

Plná slávy Plná slávy Bruce Marshall

Patří k mým nejoblíbenějším knihám, klasika!!!

Ben Hur Ben Hur Lewis Wallace

Je to krásná klasika!!!

Jak očistit své srdce? Jak očistit své srdce? Tomáš Špidlík

Kniha mě velmi zaujala. Dala mi konkrétní odpověď na otázku, jak se zbavit určitého hříchu, který začíná špatnou myšlenkou.
Nejsnáze se špatné myšlenky zbavíme už v prvním stádiu "navádění". "Rozhovor" se špatnou myšlenkou sice ještě není hříchem,
ale ztrácí se mnoho energie a času. Vlastní "boj" s hříchem můžeme vyhrát, ale stojí to velkou námahu. Svobodný souhlas ke špatnosti už je hřích. Pokud necháme dorůst do vášně, tato nám postupně oslabuje charakter. Je to velmi silná náklonnost
k hříchu. Je třeba probudit vůli, abychom se vášně zbavili a nedokážeme to bez mimořádné pomoci Boží milosti. Milujeme-li
Boha upřímně, sama naše láska vyhání špatné vášně.
Dále je charakterizováno 8 základních vášní. Zaujala mne významně charakteristika duchovní lenosti. Jde o odpor ke všemu, co stojí námahu, nedbalost k pořádku a pravidlům, nestálost v dobru, nedodržování předsevzetí, neschopnost odporovat pokušením, ztrácí se vzácný čas, jde o nedbalost k hlavním povinnostem svého stavu.
To jsou pouze výňatky k některým myšlenkám knihy. Kniha je dobrou pomůckou pro začátečníka duchovního života.

22.06.2012 5 z 5

Poklady misií s Jiřím Šlégrem Poklady misií s Jiřím Šlégrem Jiří Šlégr

Kniha se skládá z krátkých povídek z misií Patera Jiřího Šlégra.Jako ředitel Papežských děl
v České republice shromažďuje finanční prostředky, které se využívají pro mnoho účelů (peníze pro nejchudší děti světa, sponzo-
rování výstavby nových škol, ale i peníze na studium bohoslovců v rozvojových zemích). Celé jeho působení je podepřeno
modlitbou mnoha lidí. Učí české děti střádat pro méně šťastné vrstevníky v chudých zemích (odepření nějaké sladkosti - cenu
dávají do své pokladničky a později pošlou do misijního centra). Kniha svědčí o tom, že materiální chudoba domorodců rozhodně nepřináší
duchovní omezení a setkání v misiích často překvapovalo hlubším pohledem na základní lidské problémy.

04.04.2012 5 z 5

Jinými slovy... Jinými slovy... Max Kašparů (p)

Hodnoty
Jaký je rozdíl mezi bohatstvím, chudobou a bídou?
Bohatý je ten, který má více, než potřebuje. Chudý ten, kdo má jen to, co potřebuje, a bídou trpí ten, který má méně, než potřebuje.
Jsou mimo to i různé formy bohatství. V jednom starém památníku jsem četl tento verš:"Chudoba cti netratí, chudí jsou ctí bohatí."

Jinými slovy...
Pozvali mne podnikatelé na slavnostní otevření svého nového rodinného domu. Exteriér jako z Beverly Hills, interiér hodný ropného
magnáta. V celém objektu jsem však neviděl knihovnu. Chudí lidé.

30.09.2011

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Moje velmi oblíbená kniha.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásný příběh pro velké i malé!

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Úchvatný román, vřele doporučuji!

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Oblíbená knížka celé naší rodiny, vřele doporučuji!

Bible Bible neznámý - neuveden

Kniha inspirovaná Duchem svatým.

S nikým nechodím a nejsem cvok S nikým nechodím a nejsem cvok Joshua Harris

Koupila jsem, protože pracuji s mládeží a myslím si, že návazat vztah "na úrovni", není samozřejmá věc. Nebyla jsem zklamána
a kniha získala dobrý ohlas.

Farář světa Farář světa Wilhelm Hünermann

Kniha o velice pokrokovém papeži Janu XXIII., který svolal 2. vatikánský koncil. Byl farářem světa, protože jeho snahou nebylo postupovat
v církevní hierarchii, ale plnit vůli Boží jako kněz. Kniha se čte jedním dechem.

Pater Pio - muž bolesti a lásky Pater Pio - muž bolesti a lásky Otec Bohuslav

Otec Pio je můj oblíbený světec. Když mi bylo nejhůře, podržela mne jeho myšlenka" Modli se a důvěřuj!"

Kancionál Kancionál neznámý - neuveden

Dědictví otců zachovej nám, Pane!

Jeruzalémská Bible Jeruzalémská Bible neznámý - neuveden

Vrcholné dílo současné české biblické školy.

Den, kdy zemřel Kristus Den, kdy zemřel Kristus James Alonzo Bishop

Kniha umožňuje prožít spolu s Kristem jeho poslední hodiny života a uvědomit si jeho chudobu, se kterou se nám celý daroval.

O posvátných znameních O posvátných znameních Romano Guardini

Kniha o zprůhlednění svátostí pro věřící i nevěřící.

28.09.2011

Katechismus katolické církve Katechismus katolické církve kolektiv autorů

Pokud chci svou víru brát vážně, je nutná i četba katechismu