O posvátných znameních

Kniha o vnitřním obsahu posvátných znamení, která nás stále provázejí, aby promlouvala k naší duši o velikosti a lásce Boží. Není to spis pro naplnění rozumu, ale srdce.

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36375/o-posvatnych-znamenich-XNc-36375.png 4.610
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno, Karmelitánské nakladatelství

Von heiligen Zeichen, 1922

Kniha O posvátných znameních

J.Frei

Není snadné rozumět Rahnerovi, když neznáte Tomáše, Kanta, Heideggera... Není snadné rozumět Ursi von Balthasarovi, když neznáte Goetha, Schillera, Eichendorffa, Kleista... U Guardiniho stačí vědět, co to je světlo, voda, ruka, chůze...

Chesterton
27.02.2018

Zatím jediná kniha tohoto autora, kterou jsem přečetla celou a mohu říct, že se mě nějak oslovila. Není snadná na čtení, ale zprůhlednění je velice přesné slovo :) Je to kniha na dostatek času a klidné tiché chvíle, kterých se mi v poslední době poněkud nedostává :)) leč velmi se mi po nich stýská.

lord-artoo
12.11.2012

Je to velmi inspirativní čtení, téměř na hranici poezie (zkrátka typický Guardini). Úmyslem autora je naučit vnímat symbol jako živoucí skutečnost a to se mu daří, nechá-li se čtenář zasáhnout. Některé úvahy se však zdají uměle přestylizované.

smrček
28.09.2011

Kniha o zprůhlednění svátostí pro věřící i nevěřící.

Láska, vztahy a přátelství
Láska, vztahy a přátelství